ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

PGP. Szyfrowanie informacji. Ćwiczenia praktyczne

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Piotr Czarny
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
6.0/6  Opinie: 1
Stron:
112
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment
W czasach, gdy dostęp do komputerów jest powszechny a łatwość zdobycia informacji krążących w Internecie jest tak wielka jak otwarcie słoika z konfiturą, przesyłanie ważnych informacji o firmie, danych osobowych, projektów czy publikacji -- jest niewskazane i niebezpieczne. Jak zatem chronić prywatność plików i informacji? Czy istnieje metoda na tyle skuteczna, by jej zawierzyć?

Oczywiście, że każdy kod, szyfr można złamać. Jednak zastosowanie najnowszych metod kryptograficznych daje nam minimalną pewność, że nikomu nie będzie się chciało używać komputerów wartości setek milionów dolarów do rozszyfrowania elektronicznego listu zawierającego chroniony dokument. Warto zauważyć, że użycie klasycznego domowego komputera nic nie da, ponieważ czas rozszyfrowania to lata.

Dlaczego warto zainteresować się programem PGP?

Ponieważ aplikacja ta może być uzupełnieniem systemu zabezpieczeń. Jest ona równie ważna jak zamki w drzwiach pomieszczeń, systemy identyfikacji pracowników mających dostęp do różnych obszarów firmy, alarmy antywłamaniowe. Oprócz zapewnienia poufności przesyłanych danych PGP można wykorzystać do:

  • szyfrowania poszczególnych plików lub całych folderów. Chronić można nie tylko pliki utworzone w Wordzie lub Excelu, ale również skanowane zdjęcia i rysunki,
  • potwierdzania autentyczności informacji. PGP umożliwia dopisanie na końcu wiadomości sekwencji znaków. Odbiorca, używając klucza publicznego nadawcy może sprawdzić, czy wiadomość została napisana przez osobę, która ją podpisała kluczem prywatnym i czy nic w jej treści nie zostało zmienione.
"Ćwiczenia praktyczne" nauczą cię, jak:
  • pozyskać program PGP,
  • zainstalować go w systemie,
  • używać, by właściwie chronił twoją prywatność i informacje.

Wybrane bestsellery

0 Piotr Czarny

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności