ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Praktyczny kurs SQL. Wydanie III (15)

55

2017-01-11
bez podpisu
Książkę przerabiam od kilku tygodni i jestem bardzo zadowolony. Książka w sposób logiczny i przystępny wyjaśnia zagadnienia związane z językiem SQL. Bardzo dobra dla początkujących osób, które dopiero zaczynają przygodę z SQL. Przerobienie całej książki daje solidne podstawy do dalszego rozwoju swoich umiejętności.
2015-03-29
Seba , Inżynier Oprogramowania
Książkę mam od dwóch dni i "przerabiam" ją z przyjemnością. Idealna dla początkującego użytkownika SQL. Wytłumaczone co i jak na ludzki rozum... Zagłębieni w temat SQL też znajda coś dla siebie. Na pewno godna polecenia.
2017-04-26
Kika , Specjalista IT
Książka o niebo lepsza od "Bazy danych. Podstawy projektowania i języka SQL". Tam co prawda SQL był w oparciu o bazę Oracle, a tu o SQL Server, ale wszystko jakoś przyjemniej wytłumaczone. To co przede wszystkim mi się spodobało to to, że nie ma tam typowych tutorialowych przykładów z listą studentów, tylko z życia wzięte przykłady na temat cen, produktów, sprzedaży itp.. Uczy jak przeprowadzać podstawowe analizy na danych i moim zdaniem znajdują się tam również zagadnienia nie tylko dla początkujących. Jestem bardzo zadowolona z zakupu.
2015-07-30
Andrzej , Programista
Książka dla bardzo początkujących. Jeżeli znasz choć trochę składni SQL, nie znajdziesz tam nic ciekawego. Książka opiera swe przykłady na implementacji SQL w bazie Microsoftu która zdecydowanie nie jest popularnym rozwiązaniem szczególnie wsród początkujących programistów . Najpopularniejsza baza wsród nowicjuszy jest zdecydowanie MySQL. Niestety składnia wykorzystywana w tej książce różni sie od MySQL i moze wprowadza zamieszanie wsród nowicjuszy. Po pobieżnym przeczytaniu dopatrzyłem sie także kilku małych błędów w przykładach. Książki nie polecam, chyba ze ktoś naprawdę sie uprze. Jeśli znasz język angielski na poziomie przeciętnego gimnazjalisty raczej wybierz do nauki oficjalna anglojęzyczna dokumentacje MySQL
2015-08-29
bez podpisu , Tester oprogramowania
Jedna z najlepszych na rynku wydawniczym książek o języku SQL. Dobra zarówno dla osób początkujących, które nic nie wiedzą o tym języku, jak i dla tych, którzy już posiadają podstawowe wiadomości o SQL i zamierzają je rozszerzyć. Oprócz nauki tego języka, Autorzy zamieścili krótkie wprowadzenie do baz danych i do modelu relacyjnego, zatem Czytelnik będzie zorientowany co to są te relacyjne bazy danych i o co w nich chodzi. Autorzy wykorzystali dialekt Transact-SQL i środowisko Microsoft SQL Server (nie było to "przemycone pod stołem" lecz lojalnie i gruntownie uzasadnione), co uważam za dobre posunięcie, zważywszy na wielką popularność tego oprogramowania i dialektu. Zarzuty "Andrzeja-Programisty" że użyto MS SQL Server a nie MySQL są podobnie jałowe, jak np. czyjeś zarzuty że w nauce wykorzystuje się środowisko Microsoft Windows a nie Linux. Również zdecydowanie nie polecam korzystania (na początek) z oficjalnej dokumentacji do MySQL czy innej bazy danych, no chyba, że ktoś (w domyśle osoba początkująca) chce się koniecznie zrazić do baz danych i SQL-a. Oficjalna dokumentacja jest dobra na późniejszym etapie nauki, a nie na początkowym i średnim. Dla takich osób, czyli początkujących oraz średnio zaawansowanych (ale nie mających aspiracji do bycia zaawansowanymi programistami czy administratorami baz danych) gorąco polecam tą książkę.
2018-09-12
bez podpisu
Dla studenta dobra.
2020-06-02
Mariusz
Bardzo fajna książka, często do niej wracam. W sam raz na początek. Dobra na początek, później też można znaleść wiele ciekawych zagadnień.
2017-01-15
bez podpisu
Bardzo dobra pozycja dla poczatkujacych.
2016-10-13
Paweł Duda
Bardzo dobra książka
2015-08-04
Stanisław
@Andrzej, Programista książki szanowny Czytelnik nie poleca, ale jednocześnie wystawia ocenę 6...?
2016-09-07
bez podpisu
Polecam
2016-03-08
bez podpisu
Nie oceniam całej treści książki ani jej poziomu merytorycznego ale niestety na wstępie lektury zwróciłem uwagę na mocno nieaktualną informacje bo książka wydana w 2015 r (wydanie III) a przy prezentacji najpopularniejszych serwerów bazodanowych przy MySQL podano, że od 2008 należy do Sun Microsystems i koniec historii, podczas gdy wymieniona firma na początku 2010 r została wchłonięta prze Oracle i tym samym przestała istnieć. MySQL należy do firmy ORACLE. Kolejne wydania książki powinny jednak aktualizować treść a nie kopiować zawartość poprzednich.
2019-07-12
bez podpisu
Książka napisana czytelnie jednak dla osób początkujących, które spotkały się wcześniej z MySQL nie mogę polecić. Przede wszystkim dlatego że choć teoria jest czytelna to zadania jakie są do wykonania już nie bardzo. Oczywiście jeśli ktoś miał już kontakt z SQL Server który jest produktem Microsoft to nie powinien mieć problemu.Jednak jeżeli ktoś dopiero rozpoczął przygodę z bazami danych i wcześniej uczył się MySQL który moim zdaniem jest przyjemniejszy w obsłudze to odradzam tę książkę, głównie przez wzgląd na środowisko SQL Server firmy Microsoft.
2020-01-05
Mariusz
Dość przystępnie napisane, jednak zważywszy, że to 3 wydanie, to błędy powinny być usunięte... Jedno z zadań ma dać wynik spośród danych sprzedaży z drugiego półrocza 2008. Rozwiązanie zaczyna się... wczytajmy pierwszy kwartał 2008 a where wskazuje zakres... 20080601 - 20081231... Właściwe do zadania query nie daje żadnego wyniku... W innym miejscu Right outer join 'odpytuje bazę o kody produktów i ich nazwy... a opis w treści, że pokaże nazwiska pracowników, którzy nic nie sprzedali... Pozostaje nadzieja, że merytorycznie nie nauczy złych praktyk...