ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Socjotechnika. Sztuka zdobywania władzy nad umysłami. Wydanie II (10)

5

2021-08-31
bez podpisu
Świetna książka, otwiera oczy na wiele tematów.
2021-06-10
Krzysztof
Polecam. Dobrze się czytało. Całkiem niezła dawka wiedzy nie tylko dla osób zainteresowanych bezpieczeństwem IT, ale dla wszystkich pracujących na co dzień z danymi niejawnymi.
2021-03-30
bez podpisu
Opinia na temat audiobooka. Pan Stanisław Biczysko to świetny lektor, dzięki któremu ocena wzrasta z 5 do 6. Pozycja ta zawiera 13 godzin nagrań podzielonych na ponad 30 części. Autor wyczerpuje temat w sposób profesjonalny oraz merytoryczny. Poruszonych jest wiele aspektów z zakresu socjotechniki (i nie tylko), omówione są przykłady zastosowania, a autorowi zależy na uświadomieniu czytelnika o możliwych zagrożeniach bezpieczeństwa. Poza materiałem dydaktycznym autor również omawia kwestie np. jak zostać socjotechnikiem i jak szukać pierwszej pracy w tym zawodzie. Dwie kwestie uznaję za wady w tej pozycji - podawanie linków na nagraniu (literowanie, np.: w w w kropka ... kropka com ukośnik ... myślnik ... myślnik ... ukośnik b 0 0 1 z 3 i k g), brak zapisanych linków gotowych do skopiowania, a przecież mamy prawie 50 stron dodatkowego materiału w PDF. Druga kwestia to kilka przykładów, które wydają się być mało realne w zastosowaniu. Ogólnie pozycję tę bardzo polecam, warto być świadomym zagadnień socjotechniki.
2020-06-22
bez podpisu
Naprawdę dobra książka. Poraz kolejny opis działania ludzkiego mózgu
2020-11-05
Robert
Myślę, że to pozycja obowiązkowa dla ludzi związanych z, lub zainteresowanych szeroko pojętym bezpieczeństwem informacji. Autor stara się zobrazować w zrozumiały sposób mechanizmy pozyskiwania informacji przez nieświadomie udostępniających je ludzi. Nieźle porządkuje wiedzę, którą owszem - można zdobywać za pomocą Internetu czy innych źródeł, ale tutaj jest ona skondensowana, co oszczędza czas. Momentami zdarzają się nudniejsze fragmenty, ale tak niestety bywa w pozycjach poruszających tematy z pogranicza psychologii, IT czy socjologi. Czy poleciłbym znajomym? Tak, ale w dobrej urodzinowej ebookpointowej cenie ;)
2020-08-07
Maciej
Bardzo interesująca, a zarazem przyjemna książka. W porównaniu do "Sztuki Podstępu" Mitnicka ma trochę bardziej edukacyjny charakter i autorowi zależy na nauczeniu czegoś czytelnika, a nie tylko na opowiedzeniu fajnych historyjek.
2020-11-03
Szymon
Książka porusza dość kontrowersyjny temat Socjotechniki. Autor wykazuje, jej skuteczność i zastosowanie. Początkowo możemy odnieść wrażenie, podane przykłady są przedawnione, ówczesna technika to lata 90. Wchodząc jednak głębiej w jego przekaz możemy odkryć uniwersalność tych technik, mamy nowe komputery, technologie. Specjalne urządzenia szyfrują i czuwają nad bezpieczeństem danych. Możemy czuć się bezpieczenie ... prawie bezpiecznie, ponieważ książka opisuje zachowania, mentalność ludzi a to na przestrzeni nie zmieniło się i dalej człowiek jest najsłabszym ogniwem w bezpieczeństwie wszelkich systemów. Każdy kto pracuje w systemach firmowych czy nawet siedząc przed swoim domowym komputerem powienien przeczytać i uświadomić sobie jak często padamy ofiarą wyrafinowanych Socjotechników! Budujmy swoją świadomość!! #9UrodzinyEbookpointKonkurs
2021-09-13
Ewa
Dla osoby niezwiązanej zawodowo z tematem, traktującej socjotechnikę bardziej jako ciekawostkę książka jest dobrym wstępem do zagadnienia. Napisana jest bardzo przyjemnym językiem, zrozumiałym, naświetla wiele kwestii związanych z pracą socjotechnika. Miałam co prawda nadzieję na więcej opisów ataków telefonicznych/mailowych ale to czego było najwięcej czyli ataki opierające się na kontakcie bezpośrednim i podszywaniu zrobiły na mnie duże wrażenie. Dzięki tej pozycji nabrałam ochoty na więcej w podobnej tematyce :)
2021-08-07
Sławomir
Spodziewałem się przystępnego wprowadzenia opisującego naukowo poznane mechanizmy manipulacji socjotechnicznych. Otrzymałem gawędziarskie wspomnienia człowieka trudniącego się - jako tzw. biały kapelusz (czyli po dobrej stronie Mocy) - prowokacjami w Internecie, phishingiem i kontrolą pracowników takich jak stróże i recepcjonistki. Nawet ciekawe, ale mocno nacechowane kulturą USA i równie odkrywcze jak nigeryjski przekręt i oszustwa na wnuczka.
2021-03-22
Kamil
Ta książka jest ekstremalnie nudna, lektor kiepski, który czyta wszystkie linki odnoszące się do źródeł. Naprawdę nie da się jej słuchać, odnosi się do amerykańskiej rzeczywistości i jest skierowana do osób pracujących w zawodzie. Naprawdę mało konkretów, a więcej opowieści bez praktycznych przykładów.