ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

JavaScript i DHTML. Receptury

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Danny Goodman
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.8/6  Opinie: 4
Stron:
608
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment

Książka

59,00 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Powiadom o dostępności audiobooka »

Prezent last minute w helion.pl

DHTML i JavaScript już od kilku lat stanowią ważne narzędzia każdego projektanta stron internetowych. Jednak właściwe ich zastosowanie w dalszym ciągu sprawia wiele problemów. Danny Goodman, jeden z najbardziej doświadczonych autorów książek na temat tworzenia stron internetowych, postanowił zebrać rozwiązania tych problemów i przedstawić je projektantom pragnącym ożywić swoje strony. Wszystkie prezentowane przykłady wykorzystują najnowsze standardy stworzone przez ECMA i W3C, co daje gwarancję, że będą działały w różnych przeglądarkach przez wiele następnych lat.

Książka "JavaScript i DHTML. Receptury" skupia się na praktycznych, użytecznych zastosowaniach skryptów na stronach internetowych. Autor nie marnuje miejsca na opisy fajerwerków, fruwających obrazków i zmian kolorów tła. Każde omówione rozwiązanie składa się nie tylko z gotowego do użycia kodu, ale także z gruntownego wyjaśnienia jego działania tak, byś mógł przystosować kod do swojej strony. Opisano zarówno proste skrypty (np. służące do obróbki tekstów, czy sprawdzania poprawności wprowadzonych dat), jak i złożone biblioteki służące do pozycjonowania elementów na stronie czy sortowania tabel.

Ponad 150 receptur obejmuje m.in.:
  • Pracę z interaktywnymi formularzami i stylami
  • Tworzenie przyjaznej dla użytkownika nawigacji po serwisie
  • Efekty wizualne
  • Tworzenie dynamicznej treści
  • Pozycjonowanie elementów HTML
  • Zarządzanie okienkami przeglądarki i ramkami
Tak jak żaden większy serwis internetowy nie może obyć się bez JavaScriptu i DHTML, tak też żaden profesjonalny twórca takich serwisów nie może obyć się bez tej książki.

Wybrane bestsellery

0 Danny Goodman

Danny Goodman - pozostałe książki

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności