ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

XML. Leksykon kieszonkowy

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Robert Eckstein
XML. Leksykon kieszonkowy Robert Eckstein - okładka książki

XML. Leksykon kieszonkowy Robert Eckstein - okładka książki

XML. Leksykon kieszonkowy Robert Eckstein - okładka audiobooka MP3

XML. Leksykon kieszonkowy Robert Eckstein - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
3.6/6  Opinie: 5
Stron:
116
Druk:
oprawa miękka
Rozszerzalny język opisu dokumentów XML (Extensible Markup Language) należy do następnej generacji języków opisu dokumentów dla sieci WWW. W porównaniu z językiem HTML zapewnia on ściślejszą strukturalizację i oferuje większe możliwości, jak np. definiowanie nowych typów dokumentów i arkuszy stylów. Chociaż ogólne znaczniki języka HTML zwykle wystarczają do typowego formatowania tekstu, dopiero XML umożliwia precyzyjne opisywanie dokumentów elektronicznych za pomocą obszernych, ściśle zdefiniowanych zbiorów znaczników.

"XML. Leksykon kieszonkowy" jest zarówno wprowadzeniem do terminologii i składni języka XML, jak i podręcznym leksykonem instrukcji, atrybutów, encji i typów danych. Choć XML jest sam w sobie złożony, leżące u jego podstaw koncepcje są stosunkowo proste. Ta niewielka książka może służyć zarówno jako doskonały samouczek podstaw XML, jak i zwięzły wyciąg ze specyfikacji tego języka.

Autor -- Robert Eckstein jest współautorem kilku książek wydanych przez O'Reilly & Associates, w tym Java Swing i Webmaster in a Nutshell oraz mającej się niebawem ukazać pozycji Using Samba.

Wybrane bestsellery

0 Robert Eckstein

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności