Play

Wzorce projektowe dla programistów C#. Kurs video

Autor:
Jacek Matulewski
Długość
liczba lekcji: 57, czas trwania: 5:07:57
Ocena

Kup kurs 69,00 zł

Kurs wideo

Wzorce projektowe dla programistów C#. Kurs video (ebook)(audiobook)(audiobook)

Okładka książki Wzorce projektowe dla programistów C#. Kurs video
Tył okładki książki Wzorce projektowe dla programistów C#. Kurs video

Okładka książki Wzorce projektowe dla programistów C#. Kurs video

Wydawnictwo:
Videopoint
Wersja:
Online i ZIP (624.8MB)
Czas trwania:
5:07:57
Ocena:
4.2/6  Opinie: 5
 1. 1. Wprowadzenie 7:16

 2. 2. Singleton 11:12

 3. 3. Adapter 27:57

 4. 4. Dekorator 14:16

 5. 5. Fasada 6:58

 6. 6. Most i pełnomocnik 15:31

 7. 7. Pyłek i fabryka abstrakcyjna 10:22

 8. 8. Interpreter 11:54

 9. 9. Kompozyt, odwiedzający i Iterator 53:13

 10. 10. Metoda szablonowa 12:15

 11. 11. Obserwator 28:14

 12. 12. Polecenie 25:02

 13. 13. Wzorce architektoniczne: MVC i MVVM 1:23:47

Obierz kurs na wzorce projektowe

Kolejne pokolenia twórców oprogramowania, niezależnie od używanego języka programowania, napotykają — i samodzielnie rozwiązują — problemy, z których wiele dotyczy architektury programu i relacji między wykorzystywanymi w nich klas. Problemy te się powielają — i istnieją ich uniwersalne rozwiązania, zebrane w katalogach tzw. wzorców projektowych. Są to sprawdzone sposoby rozwiązania często powtarzających się problemów, które można napotkać w różnego typu projektach informatycznych tworzonych z wykorzystaniem języków obiektowych. Wraz z rozwojem dziedziny powstają wciąż nowe wzorce, jednak nadal kanon tworzą wzorce opracowane przez Gang Czworga. 
Zestaw wzorców projektowych zaproponowany przez Gang Czworga jest jednym z fundamentów wiedzy każdego informatyka. Zakres tematyczny niniejszego kursu obejmuje znaczną część tej wiedzy, ze szczególnym uwzględnieniem wzorców strukturalnych i operacyjnych. Nauka wzorców projektowych — po programowaniu proceduralnym i obiektowym — stanowi obowiązkowy element rozwoju każdego programisty. Wzorce projektowe wyznaczają też język, jakim posługują się wytrawni programiści. Określają także ich sposób myślenia.
Czy jesteś gotów wyjść poza zaklęty krąg powtarzających się błędów i przejść na wyższy poziom programowania w zgodzie z najlepszymi wzorcami? Jeśli tak, to usiądź wygodnie, bo zaczynamy!

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

W trakcie pracy z niniejszym kursem video:
 • opanujesz najważniejsze strukturalne i operacyjne wzorce projektowe;
 • zrozumiesz, w jakich sytuacjach mogą być Ci one pomocne;
 • nauczysz się je implementować;
 • będziesz je testować i modyfikować.
Co więcej…
 • …poznasz kluczowe wzorce architektoniczne MVC i MVVM, a także przyswoisz teorię oraz praktykę pracy z nimi.
Wzorce projektowe dla programistów C#. Kurs video jest przeznaczony dla odbiorców, którym nieobce jest programowanie obiektowe. Słuchacz ukończy go na poziomie zaawansowanym.

Gang Czworga

Za tajemniczą nazwą Gang (Banda) Czworga kryją się Erich Gamma, Richard Helm, Ralph Johnson i John Vlissides, którzy w połowie lat 90. ubiegłego wieku opublikowali książkę Inżynieria oprogramowania. Wzorce projektowe. Sam termin i koncepcja wzorca projektowego, który „identyfikuje i opisuje pewną abstrakcję, której poziom znajduje się powyżej poziomu abstrakcji pojedynczej klasy, instancji lub komponentu”, nie były ich autorstwa, ale właśnie przez nich zostały spopularyzowane. Autorzy opisali 24 wzorce projektowe dotyczące konstrukcji, struktury i zachowania obiektów w systemach informatycznych. Ich wielką zaletą jest to, że w elegancki sposób rozwiązują problemy, które napotyka każdy programista, ale również te problemy, które na pierwszy rzut oka mogą być niewidoczne. Wzorce pozwalają na „rozluźnienie” wiązań między klasami, co zwiększa elastyczność kodu i jego podatność na zmiany. W efekcie, korzystając ze wzorców projektowych, programista będzie tworzył kod łatwiejszy w utrzymaniu i lepiej przygotowany do współpracy z innymi programistami z zespołu.

W zgodzie z najlepszym wzorcem

Kurs rozpoczniemy od wzorca Singleton — najpierw krótki wstęp teoretyczny, potem same konkrety: implementacja, modyfikacje i… zadanie domowe! Następnie przyjrzymy się i popracujemy kolejno z: Adapterem, Dekoratorem i Fasadą. Kolejne lekcje poświęcimy Mostowi i Pełnomocnikowi, Pyłkowi i Fabryce Abstrakcyjnej, Interpreterowi oraz Kompozytowi, Odwiedzającemu i Iteratorowi. Poznamy Metodę szablonową, Obserwatora i Polecenie. Ostatnią lekcję szkolenia spędzimy, studiując dwa wzorce architektoniczne: MVC i MVVM. 

Poznaj naszego eksperta

Jacek Matulewski — jest fizykiem (specjalność: optyka kwantowa) na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK. Od 1998 roku zajmuje się także tworzeniem oprogramowania, w szczególności z użyciem platformy .NET i języka C#. W dorobku pisarskim ma serię książek poświęconych programowaniu. Obecnie kieruje Pracownią Gier Terapeutycznych i Badania Procesów Poznawczych w Laboratorium Neurokognitywnym ulokowanym w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii UMK w Toruniu. Prywatnie jest wiernym użytkownikiem kupionego w połowie lat 80. „komputera osobistego” ZX Spectrum 48k.
Wzorce projektowe nie powstały po to, żeby je bez namysłu stosować w swoich projektach — one mają podsuwać nam pomysły właściwych rozwiązań i ułatwić dyskusje, które zbliżą nas do tego celu.
0 Jacek Matulewski

Zamknij

Wybierz metodę płatności