ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Podstawy SQL. Ćwiczenia praktyczne

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Arkadiusz Jakubowski
Podstawy SQL. Ćwiczenia praktyczne Arkadiusz Jakubowski - okładka książki

Podstawy SQL. Ćwiczenia praktyczne Arkadiusz Jakubowski - okładka książki

Podstawy SQL. Ćwiczenia praktyczne Arkadiusz Jakubowski - okładka audiobooka MP3

Podstawy SQL. Ćwiczenia praktyczne Arkadiusz Jakubowski - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
5.2/6  Opinie: 27
Stron:
104
Druk:
oprawa miękka

Sprawdź nowe wydanie

SQL. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie III
Marcin Lis
Naucz się sprawnie używać bazy danych! Podstawy relacyjnych baz danych, czyli po co tworzy się bazy i czym jest język SQL Dane w bazie, czyli jak przechowywać informacje, modyfikować je lub usuwać Przetwarzanie danych, czyli jak szybko wyciągnąć z bazy wszystkie potrzebne dane Relacyjnych baz danych używa się w większości instytucji. Nie sposób dziś prowadzić jakiejkolwiek...

Ćwiczenia zaprezentowane w tej książce stanowią solidną podstawę do samodzielnego rozwijania umiejętności posługiwania się językiem SQL. Książka przygotowuje nawet zupełnie niewtajemniczonego czytelnika do spotkania z bazą danych i jej instalacji, zapoznaje z interfejsem -- i co najważniejsze -- omawia składnię najważniejszych poleceń SQL-a.

Wykonując serię kilkudziesięciu ćwiczeń, nauczysz się tworzyć tabele i dodawać nowe rekordy. Poznasz sposoby tworzenia zapytań do bazy -- te proste i bardziej skomplikowane.

Jako pomocy przy studiowaniu ćwiczeń użyto bazy danych InterBase firmy Inprise (Borland) oraz bazy danych DB2 firmy IBM (obie dostępne darmo w Internecie i pozwalające w pełni opanować podstawy).

"Ćwiczenia praktyczne" to seria przeznaczona dla czytelników, którzy lubią rozwiązywać problemy i poznawać zagadnienia od podstaw. Każda książka składa się z szeregu ćwiczeń utrwalających zdobywaną wiedzę. Książki są doskonałym uzupełnieniem kursów, dlatego są wykorzystywane przez liczące się ośrodki szkoleniowe w Polsce.

Wybrane bestsellery

0 Arkadiusz Jakubowski

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności