ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Perl. Zaawansowane programowanie

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Sriram Srinivasan
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.7/6  Opinie: 6
Stron:
448
Druk:
oprawa miękka

Sprawdź nowe wydanie

Perl. Zaawansowane programowanie. Wydanie II
Simon Cozens
Bądź na bieżąco z najnowszymi narzędziami i technikami programowania Wykorzystaj możliwości szablonów Połącz skrypty Perla z programami napisanymi w innych językach programowania Przetestuj kod i popraw wydajność projektu Perl, jeden z pierwszych języków skryptowych służących do dynamicznego generowania zawartości witryn WWW, nie traci popularności mimo dość sędziwego wieku. Ci...
Umiesz programować w Perlu, lecz czujesz pewien niedosyt? Pracujesz nad większym projektem niż zazwyczaj i jesteś zagubiony? A może chciałbyś dodać do swojej aplikacji efektowny interfejs użytkownika, bardziej zaawansowany mechanizm przechwytywania błędów lub obsługę sieci i nie wiesz jak to zrobić?

Ta książka pomoże Ci stać się lepszym programistą bez względu na to, czy Twoja znajomość Perla jest powierzchowna, czy dogłębna. Nauczysz się zaawansowanych technik przygotowywania programów w Perlu o jakości produkcyjnej. Poznasz metody przetwarzania danych i używania obiektów, które wcześniej mogły wydawać Ci się czarną magią. Książka przedstawia szerokie zastosowania Perla: od sieci, baz danych, po interfejsy użytkownika. Znajdziesz w niej także opis wewnętrznych mechanizmów języka umożliwiających tworzenie wydajniejszych aplikacji oraz łączenie Perla z językiem C.

Do najważniejszych tematów poruszanych w książce należą:

  • Praktyczne zastosowania pakietów i klas (programowanie obiektowe)
  • Złożone struktury danych
  • Trwałość danych (np. bazy danych)
  • Sieci
  • Interfejsy graficzne budowane za pomocą pakietu Tk
  • Interakcja z funkcjami języka C
  • Osadzanie i rozszerzanie interpretera Perla
  • Wybrane aspekty wewnętrznych mechanizmów Perla
W książce przystępnie wytłumaczono wszystkie zagadnienia związane z Perlem, o których zapewne chciałbyś wiedzieć więcej: odwołania, przechwytywanie błędów operatorem eval, nieblokujące operacje wejścia/wyjścia, zasadność stosowania domknięć oraz dowiązania z użyciem mechanizmu tie. Jej lektura spowoduje, że poczujesz się prawdziwym hakerem -- mistrzem Perla.

"Nieprzeciętny tekst i najbardziej zaawansowana książka o Perlu, jaką napisano. Autor -- specjalista -- objaśnia trudne koncepcje w sposób klarowny i kompletny."
Jon Orwant, redaktor The Perl Journal

Wybrane bestsellery

0 Sriram Srinivasan

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności