ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

UML dla każdego (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Joseph Schmuller
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.1/6  Opinie: 9
Stron:
376
Druk:
oprawa miękka
UML jest jednym z najbardziej ekscytujących narzędzi do tworzenia obiektowo zorientowanych systemów. Jest to język modelowania wizualnego, pozwalający budowniczym systemów na tworzenie planów, w których ich wizje zostaną uchwycone i wyrażone w standardowy, łatwy do zrozumienia sposób. UML dostarcza też mechanizmy ułatwiające efektywną wymianę informacji i przekazywanie projektów innym.

Podczas 24 sesji zawartych w książce "UML dla każdego" nauczysz się tworzenia diagramów za pomocą zunifikowanego języka modelowania. Proste wyjaśnienia i metoda prowadzenia za rękę krok po kroku w każdym rozdziale, pozwalają na poznanie podstaw tego języka i zrozumienie jego zastosowań.

Poznasz:

  • Podstawy projektowania obiektowego, związki UML-a z projektowaniem obiektowym
  • Powiązania, agregacje, agregacje całkowite, interfejsy i realizacje
  • Przypadki użycia i diagramy przypadków użycia
  • Diagramy: stanów, przebiegu, kooperacji, czynności, komponentów, wdrożenia
  • Tworzenie systemów za pomocą UML-a
  • Studium przypadku, pokazujące kolejne etapy tworzenia złożonego systemu
  • Przyszłość i rozszerzenia języka UML
Autor Joseph Schmuller, ekspert w tej dziedzinie, tłumaczy UML-a za pomocą odpowiednio dobranych i interesujących przykładów. Dzięki tej książce w szybkim tempie opanujesz sztukę operowania językiem UML i przekonasz się, jak bardzo porządkuje on proces projektowania oprogramowania.

O autorze

1 Joseph Schmuller

Dr Joseph Schmuller jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Północnej Florydy oraz byłym członkiem American Statistical Association. Wykłada statystykę na poziomie licencjackim i magisterskim.

Zamknij

Wybierz metodę płatności