ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Tablice informatyczne. Linux

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Radosław Sokół
Tablice informatyczne. Linux Radosław Sokół - okładka książki

Tablice informatyczne. Linux Radosław Sokół - okładka książki

Tablice informatyczne. Linux Radosław Sokół - okładka audiobooka MP3

Tablice informatyczne. Linux Radosław Sokół - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.0/6  Opinie: 7
Stron:
4
Druk:
oprawa miękka

Koniec z wertowaniem książek i dokumentacji w poszukiwaniu składni poleceń, typów danych czy struktur języka. W tablicach informatycznych znajdziesz wszystkie podstawowe informacje, których potrzebujesz podczas codziennej pracy, podane w sposób zwięzły i treściwy. Składnia poleceń, struktura programu, funkcje i metody, obiekty, typy danych -- jest tu wszystko, nad czym mógłbyś się zastanawiać.

"Tablice informatyczne. Linux" to zestawienie najpotrzebniejszych administratorowi i użytkownikowi informacji o systemie Linux. Znajdziesz w nich następujące zagadnienia:
  • Wyświetlanie dokumentacji systemowej
  • Zarządzanie systemem plików
  • Administrowanie kontami użytkowników oraz prawami dostępu do plików i katalogów
  • Przetwarzanie potokowe
  • Diagnostyka działania systemu i połączeń sieciowych
  • Konfiguracja firewalla

Wybrane bestsellery

O autorze książki

1 Radosław Sokół

Radosław Sokół - informatyk i elektronik, absolwent Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 1997 roku prowadzi własny serwis internetowy poświęcony technologiom IT, między innymi oprogramowaniu oraz programowaniu. Administrator systemów komputerowych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz administrator newsbota grupy dyskusyjnej pl.comp.pecet. Aktywny uczestnik internetowych dyskusji w grupach dyskusyjnych pl.comp.pecet, pl.comp.os.ms-windows.winnt oraz pl.news.admin. Autor kilkunastu książek dotyczących różnych dziedzin informatyki.

Bezwzględny przeciwnik programistów idących na łatwiznę i zwolennik silnej optymalizacji systemów operacyjnych i aplikacji. Promotor wysokiej klasy oprogramowania darmowego oraz open-source, walczący z fanatyzmem ze strony wszystkich zwalczających się obozów programowych (Windows vs Linux) i sprzętowych (Intel vs AMD).

W kwietniu 2005 roku wyróżniony tytułem Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w dziedzinie Windows Security.

Radosław Sokół - pozostałe książki

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności