ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - UML dla każdego (9)

4

2006-01-30
Darek Pietrzyk
Super :) Naprawdę przyjemna książeczka. Może zawyżona ocena, ale mnie - jako początkującemu - lektura tej książki dała bardzo dużo. Polecam!!!
2005-12-29
Zbyszek
Pod koniec zeszłego roku zetknąłem się z Java po raz pierwszy, szukając odpowiedniej literatury trafiłem na niniejszą pozycję... książka po prostu idealna dla początkującego programisty, ciekawie napisana i przystępnie zarazem. POLECAM!
2006-04-20
Dominika Maj
Książka pozwoliła mi zapoznać się z UML-em na studiach, później wielokrotnie wracałam do podstaw właśnie korzystając z jej przykładów. Polecam!!!
2005-11-30
Marcin
Nie bardzo rozumiem negatywne opinie o tej książce, mi osobiście dużo pomogła podczas niedawnego pierwszego zetknięcia z językiem UML. Być może osoby mające już nieco doświadczenia w tym temacie rzeczywiście mogą nie być do końca usatysfakcjonowane jej zawartością - choć nie jestem tego w stanie obiektywnie ocenić. Dla mnie bardzo dobra książka.
2005-09-28
Roman
Wg mnie książka dobra a nawet bardzo dobra, nie uczy języka "na sucho" szczególnie w części 2 (studium przypadku). Pozwala zapoznać się z modelowaniem rzeczywistości. Co prawda po przeczytaniu pozostawiła niedosyt - wiem, że aby zostać analitykiem lub bardzo dobrze umieć modelować jakieś zadanie trzeba poświęcić więcej czasu na próby ćwiczenia i ew. także inną książkę ale co to by była za książka, po której przeczytaniu czytelnikowi wydawałoby się, że wie wszystko...
2004-02-05
Emilia Pruszyńska
Książka dobra dla kogoś, kto w ogóle nie zajmował się wcześniej projektowaniem obiektowym, bo wyjaśnia dokładnie idee tego projektowania. Natomiast jeśli ktoś poszukuje książki o uml, to odradzam, ponieważ opis języka jest dość wyrywkowy i chaotyczny.
2004-01-23
student
hmm dla każdego... i to jest właśnie problem. Być może książka ta będzie użyteczna dla jakiegoś managera zamawiającego oprogramowanie dla firmy, pozwoli mu jakoś dogadać się z programistami. Ale niestety NIE jest to książka dla programistów:(wypowiadam się jako programista jeszcze studiujący a jednocześnie już zawodowy.
Autor przez ok 300 stron stara się usilnie aby nie powiedzieć nic konkretnego, unika jakichkolwiek przykładów czy choćby analogii do programowania. w zamian posiłkuje się przykładami drużyn, pralek itd... w konsekwencji, gdy przychodzi czas na narysowanie schematu nie wiadomo który rysunek odpowiada tak na prawdę jakiej konstrukcji językowej:(
Może to jednak być zaleta dla osób, które nie zajmują się programowaniem a uml uczą się z... nudów?;)
2004-03-29
Przemek
Książka, co tu dużo mówić beznadziejna. Z jednego względu, nie ma w niej przykładów ambitnych diagramów. Może i są ćwiczenia ale człowiek, który ją pisał nie wiedział chyba dla kogo to robi. [...] Może i są ćwiczenia ale nikt nie pomyślał aby na końcu były chociaż podpowiedzi do nich i biedy student, który wyda na nią 45 złotych (zamiast na piwo)będzie musiał stracić dwa razy więcej czasu na dojście czy zrobił te zadania dobrze czy jednak źle. No cóż muszę się sam domyślić tego i liczyć, że zrobię tę ćwiczenia dobrze. Wydawnictwo Helion też się nie popisało, to przykre mogli taki dodatek stworzyć.
2003-12-30
Paweł Pluta
Książka chaotyczna, a przede wszystkim nie na temat. Chyba że cztery razy za gruba. Potworne ilości tłumaczenia, jak się projektuje, natomiast przez dwieście stron nie ma niczego, co wygląda na konkrety o UML jako takim. Potem przestałem czytać i wybieram się do księgarni po coś innego. Nawet jeżeli tutaj jest coś przydatnego, to wydostanie tych informacji spod sterty dowcipów klasy głodnych kawałków przekracza moją cierpliwość.