ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

HTML i XHTML. Przewodnik encyklopedyczny (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
Chuck Musciano, Bill Kennedy
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.8/6  Opinie: 4
Stron:
624
Druk:
oprawa miękka
Język HTML zmienia się tak szybko, że trudno nadążyć za coraz to nowszymi technologiami, które się z nim wiążą. Skąd wiedzieć, czego i jak należy używać? "HTML i XHTML. Przewodnik encyklopedyczny" pomaga odpowiedzieć na te pytania. Książka ta w sposób najbardziej całościowy ze wszystkich dostępnych w sprzedaży traktuje o języku HTML. Opisuje najświeższe standardy, HTML 4.01 i XHTML 1.0, a także wszystkie funkcje obsługiwane przez popularne przeglądarki.

Poznawanie HTML-a lub XHTML-a to jak poznawanie każdego innego języka. Większość uczących się zaczyna od przyswojenia przykładów. Czerpanie z doświadczenia innych osób to naturalny, prosty i atrakcyjny sposób nauki. Ale czerpanie wiedzy z czyichś rozwiązań ma też swoje ograniczenia. Przecież przykład może być dobry albo zły. Lepiej przyswajać sobie HTML trzymając w ręku całościowy materiał referencyjny, obejmujący składnię, semantykę i wariacje języka oraz pomagający w rozróżnieniu co jest złym, a co dobrym przykładem użycia HTML-a.

Książka pomaga Czytelnikowi na oba sposoby: autorzy szczegółowo opisują każdy element obu standardów i wyjaśniają zasadę jego działania oraz sposób interakcji z innymi elementami. Przedstawiono wiele praktycznych wskazówek pomocnych przy tworzeniu zarówno prostych podręczników online, jak i złożonych prezentacji marketingowych. Setki przykładów ułatwiają Czytelnikowi stworzyć wydajną stronę WWW, a także opanować bardziej zaawansowane mechanizmy publikacji w Sieci. Książka opisuje również, jak "przestawić się" z HTML-a na XHTML.

W książce opisano następujące zagadnienia:

  • Arkusze stylów i ich wpływ na wygląd dokumentu
  • Tabele (od prostych do złożonych)
  • Ramki pomagające w prezentowaniu grup dokumentów
  • Sposób projektowania i tworzenia interaktywnych formularzy i dokumentów dynamicznych
  • Sposób umieszczania na stronach grafiki, plików dźwiękowych, filmów, apletów i programów JavaScript
  • Sposób tworzenia dokumentów dobrze prezentujących się na różnych przeglądarkach
  • XHTML -- język publikacji elektronicznych przyszłości
STOP -- Najnoszwe informacje! Netscape Navigator 6.0! Internet Explorer 5.0! HTML 4.01! XML i XHTML! Arkusze stylów! Przestają być tajemnicą! STOP Tylko z tym przewodnikiem odnajdziesz właściwą drogę -- STOP.
0 Chuck Musciano, Bill Kennedy

Zamknij

Wybierz metodę płatności