Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

HTML i XHTML. Przewodnik encyklopedyczny (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
Chuck Musciano, Bill Kennedy
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.8/6  Opinie: 4
Stron:
624
Druk:
oprawa miękka

Książka

66,00 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Język HTML zmienia się tak szybko, że trudno nadążyć za coraz to nowszymi technologiami, które się z nim wiążą. Skąd wiedzieć, czego i jak należy używać? "HTML i XHTML. Przewodnik encyklopedyczny" pomaga odpowiedzieć na te pytania. Książka ta w sposób najbardziej całościowy ze wszystkich dostępnych w sprzedaży traktuje o języku HTML. Opisuje najświeższe standardy, HTML 4.01 i XHTML 1.0, a także wszystkie funkcje obsługiwane przez popularne przeglądarki.

Poznawanie HTML-a lub XHTML-a to jak poznawanie każdego innego języka. Większość uczących się zaczyna od przyswojenia przykładów. Czerpanie z doświadczenia innych osób to naturalny, prosty i atrakcyjny sposób nauki. Ale czerpanie wiedzy z czyichś rozwiązań ma też swoje ograniczenia. Przecież przykład może być dobry albo zły. Lepiej przyswajać sobie HTML trzymając w ręku całościowy materiał referencyjny, obejmujący składnię, semantykę i wariacje języka oraz pomagający w rozróżnieniu co jest złym, a co dobrym przykładem użycia HTML-a.

Książka pomaga Czytelnikowi na oba sposoby: autorzy szczegółowo opisują każdy element obu standardów i wyjaśniają zasadę jego działania oraz sposób interakcji z innymi elementami. Przedstawiono wiele praktycznych wskazówek pomocnych przy tworzeniu zarówno prostych podręczników online, jak i złożonych prezentacji marketingowych. Setki przykładów ułatwiają Czytelnikowi stworzyć wydajną stronę WWW, a także opanować bardziej zaawansowane mechanizmy publikacji w Sieci. Książka opisuje również, jak "przestawić się" z HTML-a na XHTML.

W książce opisano następujące zagadnienia:

  • Arkusze stylów i ich wpływ na wygląd dokumentu
  • Tabele (od prostych do złożonych)
  • Ramki pomagające w prezentowaniu grup dokumentów
  • Sposób projektowania i tworzenia interaktywnych formularzy i dokumentów dynamicznych
  • Sposób umieszczania na stronach grafiki, plików dźwiękowych, filmów, apletów i programów JavaScript
  • Sposób tworzenia dokumentów dobrze prezentujących się na różnych przeglądarkach
  • XHTML -- język publikacji elektronicznych przyszłości
STOP -- Najnoszwe informacje! Netscape Navigator 6.0! Internet Explorer 5.0! HTML 4.01! XML i XHTML! Arkusze stylów! Przestają być tajemnicą! STOP Tylko z tym przewodnikiem odnajdziesz właściwą drogę -- STOP.
0 Chuck Musciano, Bill Kennedy

Zamknij

Wybierz metodę płatności