ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Excel. Makrodefinicje

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Steven Roman
Excel. Makrodefinicje Steven Roman - okładka książki

Excel. Makrodefinicje Steven Roman - okładka książki

Excel. Makrodefinicje Steven Roman - okładka audiobooka MP3

Excel. Makrodefinicje Steven Roman - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.8/6  Opinie: 6
Stron:
536
Druk:
oprawa miękka
Mimo ogromnych możliwości Excela z pewnością przekonałeś się już, że wielu rzeczy nie da się w nim zrobić, korzystając wyłącznie ze standardowego interfejsu użytkownika. Na przykład:
  • Czy próbowałeś kiedyś posortować arkusze w skoroszycie bez przeciągania ich pojedynczo myszką?
  • Czy kiedykolwiek chciałeś posortować także te arkusze, których zakładki nie mieściły się na ekranie, bez przewijania całego paska zakładek tam i z powrotem?
W rzeczywistości to i wiele innych zadań możesz wykonać automatycznie, rozszerzając swoją władzę na Excelem, przez użycie Visual Basica for Application i programowanie Excela. Ta książka stanowi właśnie wprowadzenie do języka Excela VBA, który to umożliwia.

Książka zapewnia solidne wprowadzenie do zagadnień programowania Excela, zarówno dla użytkowników pakietu jak i programistów chcących zmierzyć się z modelem obiektów Excela.

W szczególności, skupiono się na niej na następujących tematach:

  • Edytorze Visual Basica oraz środowisku programowania Excel VBA. Excel posiada pełne, wyśmienite środowisko programistyczne doskonale nadające się do pisania, uruchamiania, testowania i debuggowania makr Excela
  • Języku programowania VBA, tym samym języku, który jest używany także przez inne aplikacje pakietu Office 2000, a także przez osobne pakiety Visual Basica
  • Modelu obiektów Excela. Niemal wszystkie możliwości Excela są dostępne poprzez model obiektów, co oznacza, że Excelem można sterować programowo, używając VBA
Choć model obiektów Excela, zawierający 192 obiekty, jest drugim pod względem wielkości modelem obiektów w pakiecie Office 2000, jednak czytelnikowi do sprawnego programowania wystarczy bliższe poznanie jedynie kilku z nich. Ta książka koncentruje się właśnie na takich podstawowych obiektach, przy okazji nie pomija jednak milczeniem także innych, rzadziej wykorzystywanych obiektów.

"Excel. Makrodefinicje" jest napisana jasnym, przystępnym stylem, jakże charakterystycznym dla Stevena Romana. Zamiast obszernego podręcznika z mnóstwem nadmiarowych informacji, otrzymujesz esencję informacji o języku Excel VBA, z którą po prostu musisz się dobrze zapoznać, aby móc efektywnie pisać makra dla Excela. Ta książka zawiera także wiele precyzyjnych i interesujących przykładów, pokazujących sposoby rozwiązywania problemów, na jakie możesz natrafić. To ta książa, której potrzebujesz, aby zacząć programować Excela w celu ułatwienia sobie pracy i lepszego wykorzystania jego możliwości.

Wybrane bestsellery

0 Steven Roman

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności