W świecie przyszłości, w świecie ciągłych aktualizacji i unowocześnień, specjaliści IT pragną być zawsze krok przed resztą, poszerzając swoją wiedzę i śledząc najnowsze trendy w branży. Bliska Ci osoba działa w branży IT i także chce się ambitnie rozwijać? Też zaliczasz się do takich osób?

Odpowiednio dobrana literatura może stać się nie tylko źródłem cennych informacji, ale także inspiracją do Waszego osobistego i zawodowego rozwoju.

 

Dlatego niezależnie od tego, czy poszukujesz prezentu dla doświadczonego programisty, analityka danych, czy osoby dopiero zaczynającej swoją przygodę z branżą IT (albo po prostu dla siebie!), odpowiednia książka może okazać się strzałem w dziesiątkę 😉

 

W naszym zestawieniu przygotowaliśmy dla Ciebie wybór 10 topowych książek, które zadowolą nawet najbardziej wymagających entuzjastów technologii. Sprawdź:

 

Python w analizie danych. Przetwarzanie danych za pomocą pakietów pandas i NumPy oraz środowiska Jupyter. Wydanie III

Okładka - Python w analizie danych. Przetwarzanie danych za pomocą pakietów pandas i NumPy oraz środowiska Jupyter. Wydanie III - Wes McKinney

(druk)

77.35 zł 119.00 zł (-35%)

(71,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Owa publikacja, stanowiąca trzecią edycję rozległego poradnika dotyczącego instrumentarium analitycznego Pythona, przeszła gruntowny proces aktualizacji. Autor nie tylko uwzględnił najnowsze wersje kluczowych narzędzi - Pythona 3.0 oraz bibliotekę pandas w wersji 1.4, ale także zadbał o to, aby materiał był przedstawiony w sposób zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców. Podczas zanurzenia się w treść tego dzieła, masz możliwość zgłębienia wiedzy na temat Pythona poprzez bogato ilustrowane przykłady, analizy autentycznych przypadków oraz fragmenty kodu. Książka służy jako kompendium wiedzy, w którym nie brakuje praktycznych rad związanych z wykorzystaniem uniwersalnych narzędzi przeznaczonych do różnego rodzaju manipulacji na zbiorach danych. Autor krok po kroku wprowadzi Cię w świat analizy danych z użyciem Pythona, zaczynając od podstawowych narzędzi, takich jak biblioteka pandas czy pakiet NumPy, poprzez środowiska IPython i Jupyter, aż po zaawansowane techniki analizy danych. Książka jest skierowana nie tylko do analityków stawiających swoje pierwsze kroki w programowaniu w Pythonie, ale także do doświadczonych programistów, którzy chcieliby poszerzyć swoje kompetencje o analizę danych i obliczenia naukowe. To uniwersalny przewodnik, który z pewnością doceni każdy, kto chce zgłębić tajniki pracy z Pythonem.

 

Uczenie maszynowe z użyciem Scikit-Learn, Keras i TensorFlow. Wydanie III

Okładka - Uczenie maszynowe z użyciem Scikit-Learn, Keras i TensorFlow. Wydanie III - Aurélien Géron

(druk)

116.35 zł 179.00 zł (-35%)

(107,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Oto trzecia odsłona popularnego poradnika z kategorii uczenia maszynowego. Publikacja ta jest skierowana do osób stawiających pierwsze kroki w tej dziedzinie, a do zrozumienia zawartych w niej treści wystarczą podstawowe umiejętności programistyczne. W książce tej świadomie ograniczono teoretyczne rozważania, zamiast tego stawiając na praktyczne ćwiczenia oraz liczne przykłady, co sprzyja szybszemu przyswajaniu wiedzy. Zawarte tu informacje pozwolą Ci na opanowanie niezbędnych pojęć oraz na naukę korzystania z popularnych platform programistycznych Pythona, takich jak Scikit-Learn, Keras czy TensorFlow. W trakcie lektury zapoznasz się z różnymi technikami stosowanymi w uczeniu maszynowym, począwszy od regresji liniowej, a na głębokich sieciach neuronowych kończąc. Dzięki tej książce w krótkim czasie nauczysz się projektować funkcjonalne systemy oparte na AI.

 

Sztuczna inteligencja od podstaw

Okładka - Sztuczna inteligencja od podstaw - Feliks Kurp

(druk)

31.85 zł 49.00 zł (-35%)

(29,40 zł najniższa cena z 30 dni)

„Sztuczna inteligencja od podstaw” to książka, która krok po kroku wprowadza czytelnika w świat metod i modeli SI, począwszy od tradycyjnych technik, takich jak systemy ekspertowe czy algorytm mrówkowy, aż po nowoczesne podejścia bazujące na sztucznych sieciach neuronowych. Autor z dużą starannością przedstawia zarówno teoretyczne fundamenty, jak i praktyczne aspekty konstruowania i wykorzystywania systemów opartych na sztucznej inteligencji, nie zapominając przy tym o kontekście historycznym ich powstania i rozwoju. Dzięki przystępnemu językowi oraz umiejętnemu wyjaśnieniu skomplikowanych kwestii, pozycja ta może służyć jako doskonały przewodnik dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z SI, a także jako podręcznik dla studentów kierunków technicznych, takich jak mechatronika czy automatyka i robotyka. Książka nie wymaga zaawansowanej wiedzy matematycznej, co sprawia, że jest dostępna dla szerokiego grona odbiorców. To kompleksowe źródło wiedzy o dynamicznie rozwijającej się dziedzinie, która coraz mocniej wpływa na naszą codzienność.

 

Testowanie full stack. Praktyczny przewodnik dostarczania oprogramowania wysokiej jakości

Okładka - Testowanie full stack. Praktyczny przewodnik dostarczania oprogramowania wysokiej jakości - Gayathri Mohan

(druk)

57.84 zł 89.00 zł (-35%)

(53,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ten funkcjonalny poradnik oferuje obszerny przegląd różnorodnych strategii oraz wzorców i technik testowania oprogramowania, co ułatwia adaptację konkretnych metod do specyficznych projektów, biorąc pod uwagę takie czynniki jak zakres, budżet czy ramy czasowe. Książka ta pozwala nabyć cenne umiejętności w obszarze realizacji testów, w tym, między innymi, testów wydajności, bezpieczeństwa oraz dostępności, nie zapominając również o testach eksploracyjnych, automatyzowanych czy wielofunkcyjnych. Publikacja zachęca do integrowania różnych typów testów w procesach ciągłej integracji, co znacząco przyspiesza otrzymywanie feedbacku i pozwala na efektywniejsze zarządzanie skomplikowanymi procesami deweloperskimi, zapewniając jednocześnie wysoki standard jakościowy finalnego produktu. W tym poradniku znajdziesz również praktyczne wskazówki dotyczące testowania danych, mobilnego, a także wielu innych, co uczyni Cię bardziej kompetentnym w kontroli jakości oprogramowania.

 

Cyberbezpieczeństwo - strategie ataku i obrony. Jak osiągnąć najwyższy możliwy stan zabezpieczeń systemu informatycznego. Wydanie III

Okładka - Cyberbezpieczeństwo - strategie ataku i obrony. Jak osiągnąć najwyższy możliwy stan zabezpieczeń systemu informatycznego. Wydanie III - Yuri Diogenes, Dr. Erdal Ozkaya

(druk)

77.35 zł 119.00 zł (-35%)

(71,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ta publikacja przeznaczona jest dla profesjonalistów IT specjalizujących się w kwestiach bezpieczeństwa systemów informatycznych, w tym pentesterów, doradców w dziedzinie bezpieczeństwa, czy aspirujących etycznych hakerów. Znajomość zagadnień związanych z sieciami komputerowymi, chmurą obliczeniową oraz systemami operacyjnymi będzie nieoceniona podczas zanurzenia się w lekturę. Książka ta dostarczy Ci najnowszych informacji na temat centralnych aspektów analizy ryzyka i oceny stanu zabezpieczeń systemów IT, wprowadzając także w wytyczne dotyczące utrzymania optymalnego poziomu bezpieczeństwa. Otrzymasz wskazówki dotyczące skutecznego reagowania na różnego typu incydenty bezpieczeństwa. Podręcznik ten przedstawia taktyki i strategie zespołów „czerwonego” i „niebieskiego”, ukazując, jak powinna wyglądać ich współpraca w celu zapewnienia najlepszej ochrony. Zawarte w nim głębokie analizy obejmują rozważania na temat identyfikacji nietypowych zachowań w firmie, metod analizy sieciowej oraz sposobów radzenia sobie z malware. Książka ta daje szansę na zrozumienie, które mechanizmy kontroli bezpieczeństwa będą dla Ciebie niezbędne, jak je wdrożyć oraz jak krok po kroku realizować proces reagowania na incydenty, będąc wsparciem w budowaniu solidnych fundamentów w zakresie bezpieczeństwa IT.

 

Laboratorium cyberbezpieczeństwa w Dockerze. Zrób to sam

Okładka - Laboratorium cyberbezpieczeństwa w Dockerze. Zrób to sam - Krzysztof Godzisz

(druk)

31.85 zł 49.00 zł (-35%)

(29,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Docker ułatwia praktykom z dziedziny cyberbezpieczeństwa przeprowadzanie testów bezpieczeństwa oraz analizę różnorodnego oprogramowania szkodliwego, eliminując potrzebę inwestowania w drogą infrastrukturę, dzięki możliwości stworzenia laboratorium na jednym komputerze. Przewodnik „Laboratorium cyberbezpieczeństwa w Dockerze. Zrób to sam” krok po kroku instruuje, w jaki sposób zorganizować indywidualne laboratorium, korzystając z możliwości, jakie daje konteneryzacja Dockera. Podręcznik ten wyjaśnia proces instalowania i konfigurowania środowiska na różnych wariantach systemu Linux, zwracając również uwagę na zarządzanie kontenerami oraz kreowanie właściwych zależności. To kompendium wiedzy dla każdego, kto chce nauczyć się, jak efektywnie i ekonomicznie zbudować swoje laboratorium badawcze, oparte na rozwiązaniach Dockera.

 

JavaScript od pierwszej linii kodu. Błyskawiczna nauka pisania gier, stron WWW i aplikacji internetowych

Okładka - JavaScript od pierwszej linii kodu. Błyskawiczna nauka pisania gier, stron WWW i aplikacji internetowych - Laurence Lars Svekis, Maaike van Putten, Rob Percival

(druk)

64.35 zł 99.00 zł (-35%)

(59,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ten przystępny podręcznik umożliwi Ci zrozumienie centralnych zagadnień programistycznych oraz funkcjonowania obiektowego modelu dokumentu. Nauczysz się także tworzyć kod, który będzie działał asynchronicznie i współbieżnie. W trakcie nauki korzystać będziesz z praktycznych przykładów i prostych projektów, które umożliwią Ci natychmiastowe przetestowanie tworzonych programów. Książka ta oferuje także wprowadzenie do HTML i CSS, co ułatwi Ci pełne zrozumienie mechanizmów rządzących nowoczesnymi aplikacjami internetowymi. Dodatkowo, przygotujesz się do pracy z popularnymi bibliotekami, frameworkami oraz narzędziami takimi jak React, Angular czy Node.js, co stanowić będzie solidne podstawy do dalszego rozwijania swoich umiejętności w dziedzinie programowania.

 

DevOps w praktyce. Wdrażanie narzędzi Terraform, Azure DevOps, Kubernetes i Jenkins. Wydanie II

Okładka - DevOps w praktyce. Wdrażanie narzędzi Terraform, Azure DevOps, Kubernetes i Jenkins. Wydanie II - Mikael Krief

(druk)

70.85 zł 109.00 zł (-35%)

(65,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Książka zawiera informacje dotyczące filozofii działania w kulturze DevOps oraz szczegółowo opisuje różnorodne narzędzia i metody używane w jej realizacji, w tym IaC, potoki Git czy CI/CD, a także mechanizmy automatyzacji testów i analizy kodu. Dużą część przewodnika stanowi temat konteneryzacji aplikacji z użyciem Dockera oraz platformy Kubernetes. Publikacja zahacza również o zagadnienie minimalizacji przestojów w trakcie procesu wdrażania oprogramowania oraz analizuje, jak praktyki DevOps mogą być wykorzystywane w projektach open source. Szczególne miejsce w książce zajmuje finalny rozdział, w którym autorzy demonstrują, jak efektywnie wdrażać wybrane strategie DevOps na różnych etapach cyklu życia projektu.

 

Duch w sieci. Moje przygody jako najbardziej poszukiwanego hakera wszech czasów

Okładka - Duch w sieci. Moje przygody jako najbardziej poszukiwanego hakera wszech czasów - Kevin Mitnick, Steve Wozniak (Foreword), William L. Simon (Contributor)

(druk)

38.94 zł 59.90 zł (-35%)

(35,94 zł najniższa cena z 30 dni)

Ta publikacja to autobiografia jednego z najbardziej rozpoznawalnych hackerów globu, a zarazem fascynująca opowieść mająca dynamikę thrillera - obfituje w nieprzewidywane zwroty akcji i skomplikowane spiski. Lektura przedstawia prawdziwą historię buntownika, który sprzeciwił się istniejącemu systemowi i podjął decyzję by go złamać. Książka ukazuje brutalność władzy, która nie cofnie się przed niczym, aby zrealizować swoje plany i schwytać niepokornego hakera. W towarzystwie Kevina Mitnicka zanurzysz się w świecie hackingu, penetrując zabezpieczone serwery i stając w obliczu intrygi zorganizowanej przez FBI. Złoczyńca, nieposkromiony rebeliant czy może bojownik o sprawiedliwość – zanurz się w lekturze i odkryj prawdziwe oblicze najsłynniejszego hakera na świecie!

 

Kod. Ukryty język komputerów. Wydanie II

Okładka - Kod. Ukryty język komputerów. Wydanie II - Charles Petzold

(druk)

64.35 zł 99.00 zł (-35%)

(59,40 zł najniższa cena z 30 dni)

To nowe, wzbogacone i dokładnie zaktualizowane wydanie publikacji, która przyciągnie Cię niezwykłą historią o tajemniczym świecie ukrytym w komputerach i nowoczesnych urządzeniach. Książka pozwala na zrozumienie prawdziwych procesów zachodzących wewnątrz komputerów osobistych, cyfrowych mediów oraz sieci internetowej. Przedstawia również genezę istotnych wynalazków i w prosty sposób tłumaczy terminy, które warto znać. W tej edycji autor z niezwykłą dbałością o szczegóły zanurza się w uniwersum procesorów, które są sercem komputerów i innych sprzętów. Najważniejszą zaletą tej publikacji jest fakt, że nie trzeba być ekspertem technicznym, aby zrozumieć przedstawione w niej zagadnienia; język jest przystępny i wciągający dla każdego czytelnika.

 

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomoże Ci w wyborze idealnego prezentu, który zaspokoi głód wiedzy osoby obdarowywanej. Pamiętaj, że książka to nie tylko upominek, ale także inwestycja w rozwijanie kompetencji.

 

Powyższe propozycje to jednak zaledwie ułamek wartych uwagi lektur. Poznaj ich więcej – od praktycznych poradników, po zaawansowane publikacje liderów branży.

 

Zajrzyj na Helion.pl gdzie właśnie świętujemy urodziny. Czeka tam na Ciebie sporo niespodzianek oraz atrakcyjne rabaty! 🥳🎉