ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

VB .NET. Almanach

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autorzy:
Steve Roman, Ron Petrusha, Paul Lomax
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
756
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment
W dziesięć lat po powstaniu języka Visual Basic firma Microsoft wprowadza na rynek platformę .NET z całkowicie poprawioną i przebudowaną wersją tego języka, opatrzoną nazwą Visual Basic .NET. Zdaniem niektórych jest to całkiem nowy język programowania. Visual Basic jest teraz w pełnym tego słowa znaczeniu językiem zorientowanym obiektowo -- z długo oczekiwanym dziedziczeniem klas i innymi elementami charakteryzującymi programowanie obiektowe.

W większości książek poświęconych Visual Basicowi zakłada się, że czytelnik jest całkowitym nowicjuszem w dziedzinie programowania i dlatego są one w dużej części poświęcone wprowadzeniu go w takie pojęcia, jak zmienne, łańcuchy i instrukcje. Niniejszy almanach jest zupełnie innym rodzajem książki. Stanowi szczegółowe, profesjonalne źródło informacji o języku VB .NET, do którego można się odwołać, by odświeżyć informacje na temat konkretnego elementu języka czy parametru. Książka będzie doskonałą pomocą podczas programowania, kiedy zaistnieje potrzeba przejrzenia reguł dotyczących stosowania konkretnego elementu składowego języka lub wtedy, gdy należy sprawdzić czy nie przeoczono jakiegoś istotnego szczegółu związanego z konkretnym elementem języka.

W książce VB .NET. Almanach omówiono m.in.:

  • Podstawowe typy danych języka Visual Basic oraz sposób ich wykorzystania, a także typy danych .NET
  • Programowanie obiektowe w VB .NET
  • Nowe elementy składowe .NET Framework, mające największy wpływ na sposób programowania w VB .NET, bibliotekę klas .NET Framework
  • Delegacje, zdarzenia i obsługę błędów w VB .NET
  • Wszystkie funkcje, instrukcje, dyrektywy, obiekty i elementy składowe obiektów tworzące język VB .NET
  • Pułapki czyhające na programistę VB .NET i wiele przydatnych "tricków" programistycznych

Wybrane bestsellery

0 Steve Roman, Ron Petrusha, Paul Lomax

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności