Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Po prostu Internet (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Tomasz Trejderowski
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
5.8/6  Opinie: 5
Stron:
344
Druk:
oprawa miękka
A więc chcesz poznać Internet i stworzyć własną stronę internetową? Żaden problem! Zapewne zastanawiasz się, jak długa będzie lista umiejętności, które powinieneś posiadać, by móc skorzystać z tej książki. Otóż nic bardziej mylnego! Książka jest tak napisana, aby mógł z niej skorzystać każdy bez względu na posiadany dotychczas zasób wiedzy. Omówione jest w niej wszystko, co jest niezbędne, by móc wykreować własną witrynę internetową, posługiwać się pocztą elektroniczną czy też ściągać pliki przez FTP.

Książka Po prostu Internet została napisana z myślą o wszystkich tych Czytelnikach, którzy chcą należeć lub od niedługiego czasu należą do społeczności internetowej w Polsce. Główną tematykę książki stanowi, opisane w sposób rzeczowy i bardzo bogato ilustrowane, tworzenie stron WWW, lecz nie zabrakło także niezbędnych informacji podstawowych -- wprowadzających w tematykę związaną z Internetem.

Książka ta dotyczy tworzenia stron internetowych na komputerach klasy PC. Przeznaczona jest głównie dla początkujących webmasterów, jednakże osoby posiadające już pewne doświadczenie w tej materii również mogą znaleźć w niej interesujące pozycje. Książka jest wyjątkowa pod wieloma względami:

  • Jest to pierwszy na polskim rynku podręcznik, który w sposób przejrzysty opisuje wszystkie zagadnienia związane z tworzeniem stron internetowych. Oprócz elementarnej znajomości komputera i podstaw systemu Windows nie potrzebujesz już nic więcej, by nauczyć się, jak tworzyć, publikować i prowadzić własne strony WWW.
  • Książka została napisana przez Polaka -- w wyczerpujący sposób omawia problematykę podłączenia się do Internetu (za pomocą modemu lub terminala SDI) z uwzględnieniem polskich realiów -- problem, który niemal zawsze był pomijany w tłumaczeniach zachodnich publikacji.
  • Każde omawiane zagadnienie jest przedstawiane krok po kroku, tak by nikt nie miał problemów z powtórzeniem danego rozwiązania na własnym komputerze. Każde omawiane zagadnienie jest także bardzo bogato ilustrowane -- książka zwiera ponad siedemset ilustracji!
  • W części teoretycznej każdy znajdzie szczegółowe zasady obowiązujące członka społeczności internetowej. Nie zabrakło też omówienia problematyki poczty elektronicznej.
  • W części praktycznej umieszczono: podstawowe polecenia języka HTML (treść i wygląd strony internetowej) oraz opis protokołu FTP (publikowanie utworzonej strony w Internecie). W Dodatkach znajdziesz wiele cennych informacji, które bardzo często są pomijane w podobnych publikacjach.
  • Dodatkowo: Najbardziej szczegółowo opisana historia Internetu, której analiza pozwoli ci zrozumieć podstawy funkcjonowania tej największej sieci komputerowej na świecie.
  • Autor książki udostępnił swój prywatny adres e-mail. Możesz wykorzystać go do wyrażenia własnych opinii na temat tej książki, ale przede wszystkim, by uzyskać odpowiedź, której być może nie udało Ci się odnaleźć w książce.
  • Dzięki tej książce nigdy nie będziesz sam!
  • A w przygotowaniu: Drugi tom, pod tytułem "Po prostu Internet. Techniki zaawansowane", po lekturze którego nauczysz się jak dodać swoje stronie internetowej profesjonalnego wyglądu i dynamizmu.
0 Tomasz Trejderowski

Zamknij

Wybierz metodę płatności