ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

PHP. Receptury (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
David Sklar, Adam Trachtenberg
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.7/6  Opinie: 7
Stron:
648
Druk:
oprawa miękka
PHP to prosty ale jednocześnie bardzo użyteczny język skryptowy dostępny na zasadach open source. W ostatnich latach stał się jednym z ważniejszych narzędzi programistycznych w Internecie. Ponad milion witryn, od stron wielkich korporacji po strony prywatne, wykorzystuje PHP do dynamicznego generowania zawartości stron WWW. PHP zawiera zbiór bardzo przydatnych funkcji, ma prostą składnię, obsługuje wielu różnych systemów operacyjnych oraz usług sieciowych, co czyni go idealnym narzędziem do szybkiego tworzenia dynamicznych stron WWW.

Książka zawiera unikalny zbiór przykładów i rozwiązań problemów spotykanych na co dzień w trakcie programowania w języku PHP. Dla każdego problemu zostało przedstawione wyczerpujące rozwiązanie lub "receptura" -- krótki fragment kodu, który od zaraz można zastosować w aplikacjach. Jednak ta książka to nie tylko gotowy do wykorzystania kod, znajdziesz tu także wyjaśnienie, jak i dlaczego przedstawiony kod działa, a to ułatwi dostosowanie go do rozwiązania podobnych, a nie tylko identycznych problemów.

Receptury z niniejszej książki rozwiązują nie tylko proste problemy, jak wysyłanie zapytania do bazy danych lub przetwarzanie adresów URL, ale także całe programy wykonujące złożone zadania, na przykład wyświetlanie tabel HTML lub generowanie wykresów słupkowych.

Książka zawiera ponad 250 receptur obejmujących między innymi:

  • pracę z prostymi typami danych: tekstami, liczbami, datami, czasem i tablicami,
  • bloki tworzenia programów w PHP: zmienne, funkcje, klasy i obiekty,
  • programowanie sieciowe, czyli tworzenie formularzy, dostęp do baz danych i XML,
  • użyteczne funkcje jak: wyrażenia regularne, szyfrowanie i bezpieczeństwo, grafika, internacjonalizacja i lokalizacja a także usługi sieciowe,
  • pracę z plikami i katalogami,
  • wiersz poleceń PHP i PHP-GTK,
  • PEAR (PHP Extension and Application Repository),
Książka zawiera wiele kodu użytecznego dla wszystkich programistów PHP, od nowicjuszy po weteranów. Zamiast śledzić listy dyskusyjne, dokumentację dostępną w Internecie oraz inne źródła, wystarczy zajrzeć do "PHP. Receptury", by znaleźć rozwiązania typowych problemów.
0 David Sklar, Adam Trachtenberg

Zamknij

Wybierz metodę płatności