ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Python dla każdego. Podstawy programowania. Wydanie III (35)

55

2018-09-26
bez podpisu
Świetna pozycja dla osób startujących z programowaniem oraz samym Python'em. Podstawowe elementy języka opisane na dających efekt przykładach.
2015-04-18
Wiktor , uczeń
Świetna książka dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z programowaniem. Wszystko jest łatwo wyjaśnione. Zdecydowanie polecam!
2016-04-20
bez podpisu
Świetna
2018-10-03
bez podpisu
Super książka, polecam każdemu do podstaw nauki :)
2021-02-16
bez podpisu
Super książka dla totalnie zielonych w programowaniu. To nie jest podręcznik, z resztą, jedną książką ciężko się nauczyć programowania w 100%. Książka pozwala poznać samą istotę programowania, sposób i o co mniej wiecej chodzi. Właśnie ja skończyłam i mam zamiar dalej rozwijać się w tym kierunku.
2021-01-19
bez podpisu
Przyjemnie się czyta, dobrze wytłumaczone. Polecam
2015-07-31
bez podpisu
polecam
2016-10-18
Michał , Student
Pierwsza moja styczność z nauką Pythona ma miejsce za sprawą tej książki i muszę powiedzieć, że bardzo dobrze tłumaczy wszystko od podstaw. Zdecydowanie polecam osobom początkującym, takim jak ja :-)
2021-05-04
bez podpisu
Okej na początek dobrze tlumaczy
2015-03-18
Filip
Książka w bardzo prosty i zwięzły sposób opisuje kolejne zagadnienia języka. Jest coś takiego w stylu pisania autora, że wzbudza ciekawość czytelnika i aż chce się czytać dalej. Na początku każdego rozdziału zostaje nam przedstawiony projekt programu, który po opanowaniu nowej wiedzy rozwijamy linijka po linijce, a dokładne wyjaśnienia pozwalają błyskawicznie przyswoić nowe wiadomości. Nieliczne błędy tu i tam częściej dotyczą zwykłego tekstu niż kodu. Polecam jako wprowadzenie do Pythona i choć pozycja zakłada raczej, że nie mieliśmy wcześniej do czynienia z programowaniem, to bardziej doświadczeni czytelnicy na pewno nie będą zawiedzeni.
2015-10-23
Marcin Gradowski , Biolog
Książka wybitna, tłumaczy wszystko w prosty sposób. Bardzo dobre przykłady i język. Polecam początkującym :)
2016-02-09
Marek R. , hobbista
Książka jest doskonałym wprowadzeniem do języka Python w wersji 3. Bardzo dobrze napisana oczywiście zdarzają się błędy (jak wszędzie) ale zakup tej pozycji, jest wart wydanej każdej złotówki.
2015-01-16
Darek , .
Książka bardzo dobrze napisana, prostym językiem przedstawia podstawy bardzo szczegółowo na praktycznych przykładach.
2018-10-07
bez podpisu
Idealna dla początkujących, którzy nie mieli jeszcze styczności z Pythonem. Książka wprawdzie nie jest kompendium o Pythonie i nie spełni roli encyklopedii, do której można w każdej chwili zajrzeć, bo wyjaśnia tylko ogólne pojęcia w zrozumiały sposób wykorzystując ciekawe przykłady, gdzie pod koniec każdego rozdziału przedstawiona jest prosta gra bazująca na zawartości przerabianego rozdziału. Przerobiłam prawie całą i już wiem, że z Pythonem zostanę na dłużej. Do tego na pewno będzie mi potrzebna inna książka. Polecam każdemu, kto chce się nauczyć Pythona. Z doświadczenia nie poleciłabym laikowi kompendium z 1000 stronami, bo łatwo można się zniechęcić skomplikowanymi rzeczami, które na początku nie są zbyt istotne do ogólnego pojęcia, jak funkcjonuje Python. Jedynym mankamentem jest to, że od czasu do czasu pojawiają się błędy w kodzie - ale te można samemu wyłapać, nawet jeśli się dopiero zaczyna programować. Zastanawiające jest to, czemu czasem niektóre rzeczy zostały przetłumaczone w kodach na polski, a niektóre nie.
2019-05-04
bez podpisu
Bardzo dobra książką, polecam!
2016-12-12
Krzysztof Bolek , uczeń liceum
Świetna książka wprowadzająca w prawdziwe programowanie w Pythonie- wszystko zostało dogłębnie wytłumaczone - może poza paroma elementami z programowania obiektowego. Polecam gorąco!
2015-11-03
bez podpisu
solidna książka, przeznaczona raczej dla rozpoczynających przygodę z programowaniem jako takich; dla osób, które poznają pythona jako drugi czy kolejny język będzie ona miejscami nużąca odpowiadając Panu Marcinowi i przyszłym poszukującym - materiały o których mowa znajdują się w Szczegóły -> Przykłady na ftp
2020-04-08
bez podpisu
Sama książka jest merytorycznie całkiem fajna. Nie jest to czysto akademicki wykład, ale praca na przykładach. Dla początkujących, którzy zaczynają przygodę z programowaniem, może to być dobry i lekki start, który pozwala zobaczyć w działaniu to co napisali. Problem mam tylko z przekładem. W książce da się natrafić na nieprzetłumaczone elementy(nie jest to aż tak częste, ale może wybić początkujących z rytmu), gdzie w podanym kodzie jest zapis polski, a w objaśnieniu kodu mamy zapis angielski. Do tego natrafiłem też na dziwny zapis kodu w książce "while word:c" i program mi się nie uruchamiał, gdzie w przykładowym programie nie było błędnego zapisu z literą "c" (dobrze, że są dołączone do ściągnięcia, przykłady). Pomijając błędy redakcyjne jest to całkiem niezła książkę.
2018-03-24
bez podpisu
Proste wprowadzenie, przystępne dla każdego.
2015-08-30
bez podpisu
Polecam tę książkę wszystkim którzy chcą programować w Pythonie. Uczeń podstawówki
2015-01-08
Jarek Grycz , Programista
Polecam!
2016-02-04
Paweł
Książka zrozumiała, bardzo fajna, prosta - wprost doskonała. Jednak mam jedno zastrzeżenie. Przykłady są rozbite na mniejsze części, nie są w jednej całości - to trochę frustruje.
2015-03-12
Marcin G , biolog
Książka przyjemna i bardzo czytelna, ale mam problem bo nie wiem skąd pobrać na stronie helion.pl programy dedykowane książce, o których w niej mowa? Prosiłbym o pomoc.
2014-12-22
Michał Demut , Inżynier Informatyki
Książka jako wprowadzenie do Pythona bardzo dobra :) Świetne przykłady nawiązujące do tworzenia gier w pygame. Choć książka ma już swoje lata nadal jest aktualna. Polecam dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z pythonem.
2015-03-29
Tomasz
Książka idealna dla początkujących programistów, jak i dla tych zaawansowanych, ale nie mających styczności z pythonem. Autor znakomicie wyjaśnia poszczególne funkcje, do każdej stosuje konkretne przykłady programów i omawia je linijka po linijce. A wszystko to napisane łatwym, przystępnym językiem, niewymagającym znania programistycznego żargonu. Zdecydowanie polecam!
2014-11-29
Marco Torricelli , informatyk
Książka bardzo dobrze napisana (prostym językiem), dla osoby początkującej jak najbardziej godna polecenia. Najważniejsze, że wszystko jest napisane na bazie praktycznych przykładów, ale jeśli ktoś ma wątpliwości to można zobaczyć i ocenić książkę w którymś salonie prasowym. W moja ocena to 4+
2015-12-31
RM
dobrze napisana...
2017-07-09
Jakub Szlenk , Programista
Choć przeczytałem książkę rok temu, to chciałem podzielić się opinią. Na początkujących jak najbardziej. Można szybko i bez urazu opanować podstawy języka. Autor ma bardzo dobre podejście do przekazywania wiedzy. Nadaje się dla 18 jak i 36 latka. Cieszę się, że trafiłem właśnie na tą pozycję. Polecam
2017-04-26
bez podpisu
Bardzo dobra książka, napisana przystępnym językiem. Znając już inne języki programowania, niektóre tematy można pominąć, ale ogólnie każdy znajdzie coś dla siebie :)
2014-12-23
bez podpisu
Bardzo dobra książka, dzięki niej nauczyłem się programować! Gorąco polecam.
2015-12-08
bez podpisu
bardzo dobra książka dla początkujących i bardziej obeznanych :)
2016-01-04
Aleksandra Pierepienko , Instruktor robotyki i programowania
Bardzo ciekawa książeczka będąca wstępem do Pythona. Na uwagę zasługuje to, że nie tylko będziemy uczyć się pisać aplikacje konsolowe, ale także graficzne. Bardzo ciekawe jest podejście tworzenia gier w każdym rozdziale - bardzo motywujące, dające konkretne wyniki. Poleciłam tą książeczkę swoim uczniom z gimnazjum - są zachwyceni :)
2017-02-16
bez podpisu
Książka jest dosyć dobrze napisana, porównania do prawdziwego świata ułatwiają zapamiętanie informacji. Jej największym minusem jest niestety edycja. Ma bardzo dużo błędów, które niestety spowalniają czytanie i wymuszają od czytelnika chwili zastanowienia się nad tym, jak powinno to w rzeczywistości wyglądać. Przykładami są brak nawiasu, tekst z konsoli inny niż tekst z kodu, zaprzeczenie tam, gdzie zaprzeczenia być nie powinno, literówki, opis niejednoznaczny. Średnio ok. 1 błąd na 13 stron.
2015-11-02
bez podpisu
Książka dobra dla początkujących programistów Python. Książka omawia język w wersji 3. Z jednej strony książka zbyt skupia się na "pierdołach" które można z powodzeniem samemu wypracować a z drugiej strony zdecydowanie za mało czasu poświęcone jest na klasy- w mojej opinii klasy zostały potraktowane trochę po macoszemu. Na plus należy zaliczyć wprowadzenie do GUI oraz pisanie prostych gier.