ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Excel. Tabele przestawne w prostych krokach (ebook)(audiobook)(audiobook)

Okładka książki/ebooka Excel. Tabele przestawne w prostych krokach

Okładka książki Excel. Tabele przestawne w prostych krokach

Okładka książki Excel. Tabele przestawne w prostych krokach

Okładka książki Excel. Tabele przestawne w prostych krokach

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Druk:
oprawa miękka

Analizuj dane za pomocą tabel przestawnych w Excelu!

  • Twórz użyteczne tabele przestawne
  • Wyświetlaj zaawansowane raporty
  • Generuj czytelne wykresy przestawne

Na temat tego, co można osiągnąć za pomocą Excela, krążą już legendy. Mówi się, że nie da się nim zastąpić jedynie ekspresu do kawy, choć opowiadający nawet w tej kwestii nie zawsze są zgodni. I mimo że rzeczywistość nie jest aż tak kolorowa, Excel w istocie zapewnia mnóstwo narzędzi przydatnych w każdym biurze, firmie czy jednostce naukowej. Można go użyć do tworzenia zestawień, liczenia budżetów, rysowania wykresów, ale ma też mniej oczywiste zastosowania. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że świetnie sprawdza się jako program do zaawansowanej analizy danych i tworzenia czytelnych raportów. A wszystko to dzięki oferowanym przez aplikację tabelom przestawnym.

Osoby z praktyczną znajomością tabel przestawnych są obecnie intensywnie poszukiwane przez pracodawców, którzy coraz częściej mają potrzebę analizowania dużych zbiorów danych i generowania różnorakich raportów. Jeśli nie masz doświadczenia w tym zakresie, a chcesz zwiększyć swoją wartość na rynku pracy, doskonale trafiłeś! Ten podręcznik krok po kroku, odwołując się do praktycznych przykładów, pokazuje, jak zaprząc tabele przestawne do pracy i jak za ich pomocą osiągnąć wyznaczone cele. Dowiesz się, jak przygotować dane, utworzyć tabelę, sformatować ją i dostosować do swoich potrzeb z wykorzystaniem sortowania i filtrowania. Poznasz też sposoby przeprowadzania obliczeń na danych gromadzonych w tabeli przestawnej oraz tworzenia i stosowania wykresów przestawnych, a także nauczysz się importować dane z zewnętrznych źródeł.

  • Tworzenie i usuwanie tabel przestawnych
  • Definiowanie i dostosowywanie pól tabeli
  • Formatowanie raportu tabeli przestawnej
  • Filtrowanie i sortowanie danych tabeli
  • Obliczenia w tabelach przestawnych
  • Tworzenie i używanie wykresów przestawnych
  • Importowanie i synchronizacja danych zewnętrznych

Tabele przestawne - Twoje najlepsze narzędzie do analizy i raportowania

O autorze

1 Henryk Tyszka

Henryk Tyszka jest absolwentem Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego, studiował mechanikę, ekonomię i informatykę. Interdyscyplinarne wykształcenie i wszechstronną wiedzę wykorzystywał w pracy zawodowej zarówno w przemyśle, jak i na uczelniach, na których administrował sieciami, kierował działami informatycznymi oraz prowadził kursy i zajęcia dydaktyczne. Jest autorem skryptów i podręczników z dziedziny informatyki przeznaczonych dla specjalistów i osób spoza branży IT.

Zamknij

Wybierz metodę płatności