ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

UML. Wprowadzenie

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Sinan Si Alhir
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
3.3/6  Opinie: 4
Stron:
256
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment

Książka

35,00 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Powiadom o dostępności audiobooka »

Prezent last minute w helion.pl

W książce "UML. Wprowadzenie" Sinan Si Alhir przedstawia UML i jego znaczenie, a następnie prowadzi w kierunku mistrzowskiego opanowania języka. Najpierw dowiesz się, jak UML wykorzystywany jest do modelowania struktury systemu. W rozdziale poświęconym diagramom klas i diagramom obiektów przedstawiono wiele pojęć związanych z UML-em: ogólnych (klasy) i szczegółowych (obiekty). Następnie dowiesz się, jak za pomocą diagramów przypadków użycia modelować funkcjonalność systemu. Na koniec zobaczysz, w jaki sposób za pomocą diagramów komponentów i wdrażania modeluje się sposób wdrożenia systemu w środowisku fizycznym.

Nauczysz się, jak posługiwać się diagramami sekwencji i kolaboracji, jak modelować interakcje pomiędzy składnikami systemu, jak za pomocą diagramów stanów opisywać cykle życiowe składników systemu i jak dokumentować czynności przepływów sterowania i zakresy odpowiedzialności.

Od pierwszej do ostatniej strony książki Sinan Si Alhir koncentruje się na UML-u jako języku i unika zaplątania się w metodologii. Jego wywody są jasne i zwięzłe. Każdy rozdział kończy się zestawem ćwiczeń, które pozwolą Ci sprawdzić Twoją coraz większą znajomość języka UML. Pod koniec książki (a nawet wcześniej), powinieneś zauważyć swoją rosnącą sympatię do prostego, acz wyrazistego języka, jakim jest UML i zacząć stosować go do efektywnego i profesjonalnego przekazywania wszelkich aspektów projektowania systemów.

Wybrane bestsellery

0 Sinan Si Alhir

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności