ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

RTLinux - system czasu rzeczywistego (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autorzy:
Kazimierz Lal, Tomasz Rak, Krzysztof Orkisz
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
3.3/6  Opinie: 4
Stron:
116
Druk:
oprawa miękka

Książka

35,00 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Powiadom o dostępności audiobooka »

Systemy czasu rzeczywistego stanowią specyficzną, ale bardzo ważną dziedzinę współczesnej informatyki. Złożoność samego przetwarzania w czasie rzeczywistym oraz fakt, że oprogramowanie czasu rzeczywistego jest implementowane najczęściej w niewidocznych, najniższych warstwach systemów informatycznych, sprawia, że te elementy są ukryte przed przeciętnymi użytkownikami, a wiedza na ich temat jest niewielka i trudno dostępna.

Typowymi i najliczniejszymi przedstawicielami systemów czasu rzeczywistego są systemy sterowania procesów przemysłowych, często należące do klasy systemów określanych jako wbudowane. Ich zadaniem jest sterowanie liniami technologicznymi, obrabiarkami, robotami, układami napędowymi itp. W życiu codziennym systemy te stosowane są stosowane w nowoczesnych aparatach fotograficznych do określania parametrów ekspozycji, w samochodach do sterowania bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz w osobistych komputerach kieszonkowych.

Książka opisuje RTLinux, darmowy system operacyjny czasu rzeczywistego oparty na Linuksie. Nowoczesna architektura i szeroki wybór platform, na których pracuje, czyni go interesującym dla wszystkich osób potrzebujących takiego systemu.

. W książce znajdziesz opisane:
  • Architekturę Linuxa i modyfikacje wprowadzone w systemie RTLinux
  • Instalację i konfigurację RTLinuxa
  • Tworzenie aplikacji czasu rzeczywistego
  • Prosty system pomiarowy czasu rzeczywistego
Uzupełnieniem książki są dodatki opisujące dokładnie pełną listę funkcji implementowanych przez RTLinux, a także przykłady ich praktycznego wykorzystania.
0 Kazimierz Lal, Tomasz Rak, Krzysztof Orkisz

Zamknij

Wybierz metodę płatności