ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Projektowanie oprogramowania. Wstęp do programowania i techniki komputerowej

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
5.0/6  Opinie: 2
Stron:
648
Druk:
oprawa twarda
Czytaj fragment

Książka

69,00 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Powiadom o dostępności audiobooka »

Prezent last minute w helion.pl
Umiejętność programowania nie ma już charakteru czysto zawodowego. Księgowi muszą się posługiwać arkuszami kalkulacyjnymi i edytorami tekstu, fotografowie korzystają z edytorów zdjęć, muzycy programują syntezatory, zaś profesjonalni programiści tworzą skomplikowane aplikacje. Programowanie jest więc bardzo pożądaną umiejętnością, potrzebną nie tylko informatykom. Projektowanie oprogramowania wymaga takich samych zdolności analitycznych, jak matematyka. Jednak, w przeciwieństwie do matematyki, praca z programami jest aktywnym sposobem zdobywania wiedzy. Obcowanie z oprogramowaniem daje możliwość stałej interakcji, co pozwala na zgłębianie wiedzy, eksperymentowanie z nią oraz na stałą samoocenę.

Autorzy tej klasycznej publikacji stawiają tezę, iż "każdy powinien nauczyć się, jak projektować oprogramowanie" i właśnie nauka podstaw projektowania jest jej tematem głównym. W książce znajdziesz wiele podstawowych algorytmów, wyjaśnienia takich pojęć, jak akumulacja wiedzy czy równość ekstensjonalna i intensjonalna, słowem wszystko to, co stanowi teoretyczną podstawę wiedzy programistycznej.

Poznasz między innymi:
  • Podstawowe struktury, z których składają się programy komputerowe
  • Proste i złożony typy danych
  • Metody przetwarzania danych
  • Programowanie z użyciem rekurencji, algorytmy z nawracaniem
  • Projektowanie abstrakcyjne
  • Sposoby gromadzenia wiedzy
  • Wykorzystanie wektorów
Z lektury książki "Projektowanie oprogramowania. Wstęp do programowania i techniki komputerowej" skorzystają zarówno studenci informatyki, jak też i słuchacze innych kierunków oraz wszystkie osoby, które chcą podbudować swoją wiedzę praktyczną solidnymi i przydatnymi podstawami teoretycznymi.

Wybrane bestsellery

0 Matthias Felleisen, Robert Bruce Findler, Matthew Flatt, Shriram Krishnamurthi

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności