ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych. Wydanie III (51)

5

2019-06-17
Bartłomiej
Świetna książka nie tylko dla projektantów interfejsów.
2016-04-12
bez podpisu
świetna
2020-08-01
bez podpisu
Pozycja obowiązkowa dla Designerów i nie tylko.
2015-05-15
bez podpisu
Polecam !!!
2015-07-01
Marta Siedlecka , Front-End Dev
Podstawa podstaw dla przyszłych i obecnych projektantów UX.
2020-06-10
Marek
No cóż, nie wyłamię się , książka bardzo dobra.Niezbędna dla każdego tworzącego aplikacje www i nie tylko.Pięknie wydana, bez lania wody , ciągle aktualna.Teraz jakoś sobie radzę z funkcjonalnością moich stron.
2019-12-28
Kamil Marczyński
Jest to podstawowa literatura dla każdego webdesignera oraz webmastera. Dzięki niej można zrozumieć, że strona nie jest zwykłym oprogramowaniem, ale znaczącym narzędziem, dzięki któremu zarabiamy pieniądze, albo je tracimy
2020-01-08
bez podpisu
Sporo oczywistości, ale przeczytaj, jeśli rozpoczynasz przygodę z projektowaniem.
2017-01-19
bez podpisu
Pozycja obowiązkowa dla osób zajmujących się UX.
2015-04-10
Dawid Konieczny , informatyk
Książka zwraca uwagę na wiele aspektów projektowania, które pomagają w tworzeniu przyjaznych stron. Autor pokazuje na przykładach, że do praktycznego testowania powstającej witryny nie jest potrzebny duży budżet i pokazuje jakie wypływają z tego korzyści. Na pewno warto przeczytać tą publikację.
2015-01-02
Przemek
Jedna z ważniejszych pozycji, jeżeli chodzi o przemyślane projektowanie stron www i usability. W stosunku do wydania drugiego sprzed 7 lat, które nadal jest aktualne pod względem kluczowych kwestii, autor dodał rozdział o telefonach komórkowych, uaktualnił przykłady i treści. Książka jak najbardziej godna polecenia.
2015-10-31
bez podpisu
Ok. Można przeczytać
2014-11-25
bez podpisu
Jeśli czytałeś wcześniejsze wydanie książki to nie polecam zakupu wydania III. Został do niej dodany jeden rozdział o stronach/aplikacjach mobilnych. Reszta to powtórka z wydania II.o
2020-11-14
Paweł
Przeczytałem na początku kariery w IT. Wydawała sie genialna w prostocie. Po tych kilku dobrych latach powiem: wszystko zależy od projektu czasami specjalnie coś ma działać gorzej albo być niewidoczne na użytkownika ;)
2005-03-04
bez podpisu
Wreszcie klasyczna pozycja została wydana na rynku polskim. Szkoda, że tak późno, ale oczywiście gorąco polecam!
2006-04-10
bez podpisu
Książkę tą polecam 99,9% polskich "webmajstrów". Niech się dowiedzą jak normalny internauta używa internetu. Dodam od siebie - "internet służy do oszczędzania czasu" i jest to jego podstawowa zaleta natomiast większość polskich stron www jest zaprojektowana idiotycznie. Dziennie zgłasza się do mnie kilku chętnych do "poprawiania" mojej strony ale jak pokażą swoje dokonania to płakać się chce. Lektura obowiązkowa!!!
2005-03-21
bez podpisu
Książka nie opisuje jak wykonać dane elementy. Autor skupił się na tym jak one mają wyglądać. Czytając publikację aż mi się głupio zrobiło, gdy okazało się na jak wiele spraw nie zwracałem uwagi. Każdy znawca komputerów (w tym oczywiście webmasterzy) muszą przeczytać tą książkę, by uświadomić sobie, że nie wszyscy są tak mądrzy jak my.
2005-10-12
Dariusz Rybi
Nie polecam tej książki. Po jej przeczytaniu połowa stron internetowych, z których korzystasz będzie wywoływała mdłości. A teraz zupełnie poważnie: Obowiązkowa lektura dla każdego projektanta, a także dla zwykłego użytkownika. Polecam!
2005-03-16
wietes
Na spokojnie przedstawione główne założenia dot. funkcjonalności stron WWW, jest spoko, nie naukowo, lecz od strony praktycznej :)
2005-03-03
YaaL
Napisana prostym językiem, konkretna i przejrzysta publikacja poruszająca powszechnie zaniedbywany, a bardzo ważny aspekt tworzenia serwisów WWW: ich funkcjonalność, wygodę użytkowania. Daje dobre podstawy, by wyperswadować zbyt pomysłowemu klientowi jego błyskotliwe rozwiązania typu "a wyszukiwarkę to upchamy gdzieś na dole lewej kolumny, pomiędzy zapisywaniem do newslettera a informacją o sponsorach". Nie mam pojęcia, na jakiej podstawie anonimowi, który ocenił tę książkę na 2, wpadło do głowy, że miałyby się tu znaleźć jakieś gotowe "techniczne" rozwiązania - to nie jest kolejny bryk "od zera do webmastera", tylko książka, która każe myśleć projektantowi, by kombinowania przed ekranem oszczędzić korzystającemu z serwisu...
2005-08-08
Kamil W
Bardzo fajna książka, szkoda że krótka... ale to właściwie zaleta.
2005-03-25
Krzysztof Kozerski
Bardzo dobrze i przystępnie napisane vademecum. Autor pisze same konkrety zamiast lać wodę jak niektórzy autorzy potrafią ;-)
2005-07-18
Marek Teluk
Jak to się dzieje, że książka napisana w 2000 r. trafia na polki jako z 2005 r.? 5 lat w internecie - to jest 50 lat w normalnym życiu! Poza tym książka dobra.
2005-05-06
Dominik
Spodziewałem się po tej książce czegoś znacznie lepszego. Tak naprawdę książka posiada tylko kilka czy kilkanaście stron wartych przeczytania wiec uważam, że nie jest warta tej niskiej ceny. Natomiast jeśli ktoś ma okazje wypożyczyć, to polecam przeczytać, przynajmniej przekartkować kartki, gdyż trochę na pewno z niej zostanie :)
2005-03-17
Krzysztof Żylawy
Książka w stylu popularnych amerykańskich poradników - styl przyjazny czytającemu, okraszona przykładami z życia wziętymi, ale tak naprawdę jest w niej tylko kilka naprawdę sensownych porad, nie omówionych zresztą zbyt szczegółowo. Książkę polecam raczej początkującym webmasterom. Poza tym jest zdecydowanie zbyt krótka jak na tematykę, którą omawia...
2005-02-28
bez podpisu
Książka niewiele ma do stron WWW, mówi jedynie o wizualnych kanonach jakie powinny być zachowane ale nic więcej ze strony technicznej, nie polecam.
2014-03-29
bez podpisu
W świetny sposób pokazuje jak powinien zacząć myśleć człowiek zajmujący się User Experience! Polecam!
2015-07-07
Tomasz , Web Developer
Tworzysz oprogramowanie? Strony? Aplikacje? Niezależnie od tego co tworzysz, jeśli tworzysz dla ludzi, to tą książkę trzeba przeczytać. Absolutne podstawy tematu user experience, a także usability. Genialna, więcej nie da się napisać o tej książce.
2009-01-12
Jarosław
Super książka. Każdy webmaster powinien ją przeczytać. Super napisana.
2015-02-18
Maciej , Bloger
Podczas czytania tej książki wiele razy otwierałem oczy ze zdumienia. Lekturę poleciła mi pani wykładowczyni z uczelni. Jako bloger mogę z czystym sumieniem polecić tą pozycję. Warto nie spoczywać na laurach i testować podane tutaj rozwiązania, a także mierzyć ich "klikalność" i konwersję na wyznaczone cele. Koniec poruszania się po omacku ;)
2009-07-02
Błażej
Książka po prostu świetna! Dobrze napisana, zwraca uwagę na powrzechnie wykonywane błędy, z których nawet sobie nie zdajemy sprawy :) Polecam każdemu Webmasterowi. Nie żałuję czasu przy niej spędzonego.
2009-08-11
bez podpisu
Książka jest naprawdę świetnie napisana :) dużo przykładów, wiele tłumaczeń i przede wszystkim przyswajalny język :) jak dla mnie rewelacja. Książka rozjaśniła mi wiele spraw i po jej lekturze jestem bogatszy o sporą dawkę przydatnych wiadomości. Polecam...
2012-09-06
bez podpisu
Bardzo dobra i świetnie napisana
2015-01-31
bez podpisu
W swojej kategorii, jedna z najlepszych dostępnych pozycji.
2014-05-07
bez podpisu
Wiele trafnych i cennych spostrzeżeń. Zwłaszcza na rzeczy, które wydają się oczywiste a okazuje się, że nie dla wszystkich takimi są.
2008-10-10
bez podpisu
Przeczytałem w jedno popołudnie, bardzo podoba mi się to, że po jej przeczytaniu zacząłem dostrzegać błędy, na które wcześniej nie zwracałem uwagi. Jeśli ją przeczytasz, to zdziwisz się ile błędów zawierają strony, z których na co dzień korzystasz :-)
2006-04-24
Bartosz Rychlicki
Polecam, naprawdę godna przeczytania. Rzetelna, dobrze napisana, zwraca uwagę na rzeczy, o których typowy projektant nigdy nie myśli, myślę że tę parę zł za tą krótką i rzetelną książkę naprawdę można wydać. Miałem także oryginalne wydanie w ręku, niestety polskie znacznie od niego odbiega. Ale tak to już jest.
2006-11-27
Tomasz Szkodzinski
Książka znakomita, jednak mam także wydanie oryginalne, które czyta się szybciej, lżej, z czysta przyjemnością - forma bardziej przystaje do treści, która koncentruje się na sprawnej wymianie informacji. Ignorancja Helionu w kwestiach edytorskich jest zadziwiająca.
2006-07-25
bez podpisu
Książka w prosty i szybki sposób przedstawia najważniejsze informacje z zakresu budowania stron internetowych pod kątem ich funkcjonalności.
2006-09-04
Piotr Makal
Książka naprawdę warta uwagi, jeśli ktoś pracuje jako Webmaster! Niektóre rzeczy mogą zaskoczyć, a niektóre będą tak oczywiste, że się zdziwimy, że nie myślimy o nich robiąc stronę WWW. Osobiście nie zawiodłem się na niej, choć ostatnie rozdziały (dla mnie) były niepotrzebne.
2015-10-26
Grzegorz
Książeczka, która powinna być obowiązkową pozycją, przed popełnieniem czynu polegającego na stworzeniu strony internetowej.
2013-11-04
bez podpisu
Konieczna lektura.
2013-05-31
bez podpisu
Bardzo dobrze, klarownie i logicznie napisana. Wydaje się czasem, że kwestie, o których autor pisze to rzeczy banalne i oczywiste, ale gdyby nas ktoś poprosił o podsumowanie pewnych rzeczy nie poszłoby tak łatwo ;)
2014-11-01
Joanna Jachuła
Bardzo dobra na początek.
2014-04-26
bez podpisu
Bardzo dobra książka dla wszystkich, nie tylko projektantów stron www
2009-09-04
msa
Książka napisana jak typowy amerykański podręcznik (ton i sposób wypowiedzi może trochę irytować), więc łatwo i szybko się czyta, ale tylko jej część jest naprawdę treściwa. Moim zdaniem spełnia swoją rolę za tę cenę i warto ją przeczytać w celu uwrażliwienia się na pewne aspekty funkcjonalności (raczej podstawowe) i uwzględnienia testowania strony na kolejnych etapach jej tworzenia jako elementu bardzo pomocnego.
2006-03-15
Krzysztof Leśniak
Książka ciekawa ale traktuje o rzeczach podstawowych. Niewiele nowych informacji mi przekazała. Warto też dodać, że tłumaczenie jest naprawdę słabiutkie, masa błędów - cala tabela ze strony 148! Pomimo, iż oryginał II wydania został wydany w 2005 roku to mało która strona wygląda tak jak w książce.
2012-09-27
SK
Same oczywistości. Każdemu kto miał jakąkolwiek styczność z projektowaniem lub tworzeniem stron www ta książka niewiele da. Ewentualnie przydatna początkującym webmasterom. W wersji mobi w kilku miejscach brak możliwości odczytania pełnej treści (jakieś dziwne tabelki, niemieszczące się na ekranie, bez możliwości przewinięcia bo ląduje się już za tabelką której pełnej treści nie udało się odczytać).
2014-04-19
Mikołaj , informatyk programista
Krótka, ale nudna. Nie polecam.
2009-03-31
Aleksander
Większość książki jest poświęcona temu jak nie powinna wyglądać strona, albo o czym myślą programiści ,którzy źle projektują strony www. Jak dla mnie ta książka to strata czasu i pieniędzy.