ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Pamiętniki hakerów (44)

55

2003-12-08
Dawid Rajchert
Wspaniała.....Dokładnie opisująca życie i zajęcia hakerów i to tych najwybitniejszych. Ludzie strzeżcie się, bo nie znacie dnia ani godziny jak oni zawładną wszystkim co jest do zawładnięcia!
2005-02-07
bez podpisu
Wspaniała, bardzo wciągająca książka. Co prawda cienkie tłumaczenie, ale i tak jest super. Polecam.
2003-08-14
Dominik Szwed
...w tej książce znajdziesz prawdę...
2003-01-04
bez podpisu
Takiej książki nie znajdziesz nigdzie indziej. Dzięki niej będziesz mógł dowiedzieć się jak z nastolatka zrodził się haker. Bardzo dobrze się czyta. POLECAM!!!
2003-01-04
Natalia Tomecka
Ta książka to po prostu rewelacja!!
2005-08-26
Marek
Świetne zabicie czasu! Po prostu książka wprowadza czytelnika w nowy wymiar, polecam ją wszystkim, takim jak ja też (czyli nie hakerom, nie crakerom itp.)
2005-11-30
Piotr Popławski
Świetna książka. Przeczytałem ją 5 razy i za każdym razem jest fascynująca. Warta wydania 30 złotych. POLECAM!!!
2004-01-13
Szymon Gut
Świetna książka! Nie jest taka techniczna, jak inne książki i nie używa się w niej specjalnej terminologii.
2005-03-29
Piotr Mańko
Super. To jest najlepsza książka na świecie. Jeśli masz pieniądze i chcesz je wydać na książkę to właśnie znalazłeś to czego szukałeś. Tego się nie da opisać słowami po prostu-musisz to mieć. Pełno zdjęć z opisami, linków do stron, wyjaśnień, opisów postaci i wiele wiele innych. Chcesz się dowiedzieć od czego zacząć? Kup ją a się dowiesz.
2004-02-16
Łukasz Ząbek
Super extra książka, zupełnie zmieniła moje wyobrażenie o hakerach, dała mi dużo do myślenia. Teraz jeszcze bardziej chcą być jednym z nich...
2006-04-06
Maciej Kamiński
Naprawdę warto przeczytać!
2003-05-23
macabra
Napisana bardzo dostępnym językiem chociaż opisująca troche przestarzałe metody :)
2003-07-29
Agnieszka Romanowska
Moim zdaniem książka jest wspaniałym oderwaniem się od świata codziennego do świata Internetu, gdzie w życiu codziennym nie zdajemy sobie nawet sprawy jakie może nam grozić niebezpieczeństwo... Książka uświadamia i pokazuje prawdziwe oblicze hakera. To że jest bardzo ciekawa to chyba pisać nie musze ;] polecam ja wszystkim komputerowym maniakom, nawet jeśli ktoś nie lubi czytać, tutaj nie oderwie się od strony i literek tego dzieła tak łatwo - uwaga to wciąga jak komputer :)
2003-04-01
Dominik Dańda
Książka ta nie jest typowo techniczna, i nie dowiemy się z niej, jakie są dziury w systemach aktualnie. Jest ona za to wspaniałym zebraniem opowiadań o historiach młodocianych, hackerów których czytanie pozwoli oderwać się od szarej rzeczywistości.
2018-03-01
Piotr Somerfeld , Specjalista ds. Obsługi Klienta
Książka porywająca i wciągająca. Czyta się jednym tchem. Dla ludzi pamiętających czasy burzliwego rozwoju komputerów, sieci i systemów zabezpieczeń treść budzi pewnego rodzaju nostalgię do tamtych czasów, kiedy posiadanie komputera to było coś.
2003-04-01
alchemiko@poczta.onet.pl
Książka nie jest typowo „Techniczna”, czyli nie ma w niej głębokich opisów. Lecz jest świetnym zbiorem opowiadań, które pozwalają oderwać się od „szarej rzeczywistości”.

Polecam

2003-04-01
FAZI
Książka jest znakomita... Jest to raczej opowiadanie, wiec nie polecam jej nikomu, kto chce wzbogacić się w jakąś wiedze na temat... Życie podziemia hakerskiego robi wrażenie...

POLECAM

2004-09-17
Jacek
Książka jest super. Nic trzeba nic więcej dodawać.
2004-03-09
Arkadiusz Richert
Książka bardzo ciekawa, przestawia wiele ciekawych informacji - wciąga itp. Po prostu super ;)
2003-11-20
Andrzej Pec
Kiedyś pojechałem do supermarketu. Kupiłem w nim właśnie tę książkę. Kiedy z niego wychodziłem czytając ją, zdałem sobie sprawę jak bardzo wypaczone było moje mniemanie o hakerach! Ta książka wciąga i uczy. Możecie śmiało podarować ją swoim dziadkom! Jest napisana tak, że nikt jej nie odłoży z powodu nieznajomości komputera. Teraz wszyscy mogą wiedzieć, kim jest haker.
Polecam!
2004-08-31
Dawid Romński
Jeśli jej jeszcze nie czytałeś to koniecznie ją zdobądź. Gwarantuje Ci, że przeczytasz od deski do deski.
2005-05-10
bez podpisu
Jest to książka wybitna, na co wskazuje ocena, na jaką według mnie zasłużyła. Autor w swojej książce relacjonuje zdarzenia z życia młodocianych hakerów, co zresztą robi świetnie. Jest to książka, która zaraz po przeczytaniu kilku pierwszych stron wciąga i nie pozwala się oderwać od lektury! Jest to jedna z najlepszych książek, którą kupiłem w wydawnictwie Helion i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest warta swojej ceny. Jej jedynym minusem jest to, że jest zbyt krótka ;(
2003-12-01
shake
Jest mila dla ucha zarówno mniej jak i bardziej wtajemniczonych. Nie trzeba znać się na technologii komputerowej, żeby ja przeczytać.
2003-07-01
Adam Ruszczak
Dużo sie dowiedziałem dzieki Tej książce. Przyjemnie się ją czytało myślę, że ta kiążka zadowoli każdą osobę, która interesuje się tą tematyką. Dlatego dałem jej najwyższą ocenę.
2006-04-10
john
Bardzo interesująca książka, napisana "luźnym" językiem, opisująca ze szczegółami życie nastoletnich hakerów. W książce rzeczywiście znalazło się kilka błędów w tłumaczeniu, nie przeszkadzają one jednak w wygodnym i przyjemnym czytaniu.
2004-02-06
Arczi
Bardzo fajnie napisana książka, szybko się ją czyta. POLECAM
2003-01-04
Marcin Iwanicki
Bardzo fajna książka opowiadająca prawdziwe historie z życia nastolatków ich początki hakerstwa i rozwój dalszej kariery. Książka dla tych, którzy chcą sobie poczytać, nie ma w niej zawartych dokładnych opisów i sposobów jakimi posługiwali się hakerzy, ale ich przygody z tym związane.

Polecam, naprawdę fajna.

2004-12-17
bez podpisu
Bardzo ciekawe historie o nastoletnich hackerach w całej okazałości! Książka przedstawia życie nastolatków zwykłych dzieci, które na początku nic nie wiedziały o komputerach; najlepszym przykładem jest grupa Genocide2600 strona grupy www.genocide2600.com To po prostu niesamowita książka wszystkie fachowe słowa są zaznaczone i wytłumaczone pod tekstem nie można się oderwać od czytania!!! Fascynujące opowieści o podstępach np. wyciągania hasła z szkolnego kompa, którego sednem było napisanie skryptu (prostego), który chował pulpit potem wołał nauczycielkę sypał klawiaturę kredą i po wprowadzeniu hasła nauczycielka została ponownie wezwana jednak na klawiaturze nie było kredy na tych klawiszach, z których było zbudowane hasło i wystarczało tylko poskładać parę liter i hasło wyciągnięte za pomocą taniej sztuczki!!! Musze teraz zacytować Kevina Mitnicka "Łamałem ludzi, nie hasła" to święte słowa nie ma lepszej książki, serdecznie polecam!!!
2004-05-10
Martyna Olech
„;Pamiętniki hakerów”; Dana Vertona to książka wybitna. To nie kilka opowieści na temat aspektów technicznych wyczynów hakerskich bohaterów tychże opowieści, ale są to opowieści na temat młodych, którzy mieli dość monotonnego życia w miastach i miasteczkach i postanowili spróbować czegoś nowego. Są to opowieści o ludziach, którzy chcieli czegoś zasmakować w swoim życiu. Hakerzy najczęściej kojarzeni są z ludźmi, którzy nie mają godności, włamują się do słabo zabezpieczonych stron, niszczą, psują, kradną i ukrywają się przed sprawiedliwością. A to nieprawda. Nie wszyscy są tacy. Ci którzy twierdzą, że wszyscy hakerzy są źli nie wiedzą, że hakerzy dzielą się na kilka podgrup. Nie rozróżniają hakerów od krakerów. A tych rzeczy (i wielu innych) mogą dowiedzieć się właśnie z tej książki.<br /> Gorąco polecam wszystkim, którzy interesują się książkami o tej tematyce i nie tylko!
2004-02-17
Łukasz Biliński
‘Fascynująca opowieść o nastoletnich hakerach' – taka informacja znajduje się na okładce książki i mogę z czystym sumieniem to potwierdzić. Lektura tej pozycji bardzo wciąga i ukazuje hakerów w prawdziwym świetle. POLECAM ją wszystkim.
2008-01-02
niedzwiedz6666
Witam. Książkę oceniam na 5, pod warunkiem, że traktuje się ją jako opowiadanie o życiu hakerów, a nie jako podręcznik dla osób, które chciałyby zająć się "hakerką". Choć w książce jest kilka literówek i innych drobnych błędów natury technicznej, to nie przeszkadza zupełnie w czytaniu. Książkę zaczyna się czytać i nie można się oderwać jest sprytnie napisana, jak typowy złodziej czasu. Jest to jednak książka dla osób, które lubią te tematy, lub tych którzy chcą poznać sposób myślenia i bycia ludzi w tym środowisku. Ja z czystym sumieniem ją polecam!!! Miłej lektury.
2003-01-04
Tomek vel. PCet
Polecam wszystkim, którzy się interesują lub pociąga ich hacking...świat podziemia cybernetycznego...

SUPER!!!

2006-03-27
bez podpisu
Polecam! Wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć jak młode tęgie mózgi potrafią radzić sobie w świecie hackingu. Lektura warta uwagi. Pozdrawiam.
2003-05-05
mar-rol
Książka naprawdę odjazdowa. Jest tam wiele opowiadań o dążeniu hakerów do sławy. Jest pisana prostym językiem. Bardzo dobra rozrywka.

POLECAM!!

2006-11-13
bez podpisu
Czyta się świetnie, ale jest cała masa błędów. Choćby pomylenie procesora 486 z procesorem... 486 MHz.
2003-06-05
bez podpisu
Z ksiazki dowiecie sie kim sa hakerzy. Niektore historie sa bardzo ciekawe. Niestety grupy hakerskie opisane w tej ksiazce albo wymarly, albo nie maja za wiele do zaoferowania. Po za tym za bardzo w ksiazce zaakcentowani sa hakerzy w bialych kapeluszach. Takich hakerow po prostu nie ma. Z etyka tez nie maja nic wspolnego...
2005-11-28
bez podpisu
Ogólnie książkę ocenię na dobrą. Jest w niej jednak masa nieścisłości i po prostu "głupich" informacji. Przytoczę fragment: "Użył php (personal home page) niezależnego od platformy systemowej języka skryptowego opartego o HTMLu" Ja się pytam gdzie tu logika? Książka została napisana w 2002r, już wtedy PHP (które pierwotnie został oogloszone na usenecie w 1997) zmieniło "nazwę" na PHP Hypertext Preprocessor... obecna wtedy była wersja z drzewa 4.1.x (albo i nowsza). I ja się pytam. Gdzie to jest oparte o html? Czytając książkę takie nieścisłości, źle opisy ataków dobijały mnie. Do tego masa literówek.
2004-04-26
Michał Bielamowicz
Książka jest dobra. Ładnie wydana (standard w Helionie), dobrze napisana, miło się czyta. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje fakt, że autorem jest dziennikarz, a więc osoba wiedząca jak zainteresować czytelnika, co już informatykom nie zawsze się udaje. Co do fabuły to jest ona ciekawa, jednak po lekturze ma się pewien niedosyt. Wynika on być może z faktu, że autor za bardzo skupia się na pokazaniu "jakimi to dzieciakami są owi hakerzy", często pomijając bliższe sercu inżyniera aspekty. Mimo to dla kogoś kto chce poznać problem aby potem go studiować, jest to książka naprawdę godna polecenia.
2003-08-26
Damian Daszkiewicz
Czytając książkę straciłem poczucie czasu co jest wielką zaletą. Oprócz tego tłumacz bardzo się przyłożył, gdyż dodał dużo swoich przypisów wyjaśniając niektóre terminy. Ponieważ o hackingu troszkę wiem, to większość przypisów nie musiałem czytać, ale osoba, która się nie orientuje w tym temacie na pewno dzięki przypisom dużo się dowie.
2014-05-21
radek , serwisant sieci, admin
Ani ta książka nie jest fascynująca, ani zbytnio wciągająca. Jest w niej sporo błędów, także w przypisach tłumacza - jeśli ktoś się interesuje tematyką to wzruszy ramionami, ale żółtodziób zostanie wprowadzony w błąd. Jest dużo gadania o etyce, tak jakby to była książka dla nastolatków, których autor chce wyhodować na hakerów pracujących dla rządu/policji/itp. Można raz przeczytać, najlepiej pożyczając z biblioteki, bo szkoda na nią kasy. Za to polecam "Kukułcze jajo" albo "Hakerzy atakują"
2004-10-20
Adam R.
Za dużo błędów językowych, tłumaczenie tez nie "błyszczy" - a powinno, jednym słowem można by się spodziewać czegoś lepszego...
2005-01-27
Piotr Kozlowski
Tłumaczenie tragiczne, czasem odnosiłem wrażenie, że tłumaczona była jakimś automatem, a nie przez człowieka. Pomimo paru prób nie udało mi się jej przeczytać do końca. Wydaje mi się, że została napisana dla ludzi, którzy maja zerowe pojecie o komputerach.