ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

MP3. Przewodnik encyklopedyczny

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Scot Hacker
MP3. Przewodnik encyklopedyczny Scot Hacker - okładka książki

MP3. Przewodnik encyklopedyczny Scot Hacker - okładka książki

MP3. Przewodnik encyklopedyczny Scot Hacker - okładka audiobooka MP3

MP3. Przewodnik encyklopedyczny Scot Hacker - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
368
Druk:
oprawa miękka
Standard MP3 to najpopularniejsza obecnie technika kompresji danych dźwiękowych, umożliwiająca łatwą dystrybucję cyfrowej muzyki w Internecie. Niniejsza książka stanowi wyczerpujący przewodnik, prezentujący w zwartej i przejrzystej formie wszystkie zagadnienia niezbędne do skutecznego korzystania z formatu MP3. Przedstawiono w niej:
  • szczegółową dyskusję technik ekstrakcji i kodowania z audiofilskiego punktu widzenia;
  • dokładne omówienie działania kodera percepcyjnego i jego wpływu na technikę zapisywania, testowania i odtwarzania plików;
  • szczegółową prezentację samego kodera i jego ewolucji;
  • porównanie standardu MP3 z innymi popularnymi metodami kompresji dźwięku.
Podobnie jak sam format MP3, również treść książki nie ogranicza się do konkretnego systemu operacyjnego czy odtwarzacza. Szczegółowe informacje na temat korzystania z plików MP3 znajdą w niej użytkownicy wszystkich popularniejszych środowisk, w tym Windows, Linuksa oraz systemów MacOS i BeOS. Oprócz obszernej prezentacji odtwarzacza WinAmp, książka zawiera również dokładne omówienie podobnych programów przeznaczonych dla innych platform. Użytkownikom Internetu przydadzą się liczne informacje o sposobie pozyskiwania plików MP3 z sieci, udostępniających je witrynach WWW oraz o sposobach korzystania z grup dyskusyjnych i serwerów FTP. Kilka słów poświęcono wreszcie najnowszym osiągnięciom w dziedzinie technologii związanych z formatem MP3.

Pozostałe zagadnienia omówione w książce obejmują:

  • Zapisywanie i przechowywanie danych w formacie MP3, bazy danych, systemy plików i listy utworów, etykietowanie plików MP3 oraz sposoby pobierania danych o płytach i wykonawcach z internetowych baz danych.
  • Zagadnienia prawne i problematykę bezpieczeństwa, czyli sposoby tworzenia własnych zapisów bez ryzyka łamania prawa.
  • Zagadnienia natury sprzętowej, czyli przewodnik po świecie odtwarzaczy MP3 -- stacjonarnych, przenośnych, samochodowych, komputerowych, studyjnych.
Niniejsza książka prezentuje w zwięzłej formie odpowiedzi na większość pytań i rozwiązania większości problemów, na jakie natrafiają użytkownicy plików MP3. Bez względu na stopień znajomości zagadnień technicznych można traktować ją jako przewodnik wiodący do cyfrowej płytoteki XXI wieku.

Wybrane bestsellery

0 Scot Hacker

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności