ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Delphi dla .NET. Vademecum profesjonalisty

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Xavier Pacheco
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
5.2/6  Opinie: 51
Stron:
944
Druk:
oprawa twarda
Czytaj fragment

Książka

99,00 zł

Powiadom mnie, gdy książka będzie dostępna

Poleć tę książkę znajomemu Poleć tę książkę znajomemu!!

Przenieś na półkę

Powiadom o dostępności audiobooka »

Prezent last minute w helion.pl

Platforma .NET staje się coraz bardziej popularna. Powstaje coraz więcej aplikacji realizowanych właśnie pod jej kątem. Udostępniane przez platformę .NET mechanizmy pozwalają na szybkie tworzenie aplikacji, co przysparza jej wielu zwolenników. Do stworzenia aplikacji nie wystarczą jednak tylko mechanizmy, nawet najlepsze. Niezbędne jest wygodne i uniwersalne środowisko programowania, jakim niewątpliwie jest Delphi. Jego najnowsza wersja umożliwia pełne wykorzystanie potencjału platformy .NET.

"Delphi dla .NET. Vademecum profesjonalisty" to podręcznik przedstawiający możliwości tworzenia aplikacji .NET za pomocą narzędzia programistycznego firmy Borland. W książce zamieszczono praktyczne przykłady, omówienie ciekawych technik oraz przydatne wskazówki na temat efektywnego korzystania z potencjału platformy .NET Framework. Książka zawiera dokładne omówienie języka programowania Delphi, zaawansowanych zagadnień związanych z programowaniem dla platformy .NET (w tym z zarządzaniem pamięcią), mechanizmów COM-Interop i Reflection, biblioteki GDI+, wytwarzania komponentów typu Windows Forms oraz Web Forms i wiele innych. Znajdziesz tu także solidną analizę kluczowych technologii platformy .NET, takich jak ADO.NET i ASP.NET, włącznie z mnóstwem przykładów demonstrujących ich możliwości.

  • Podstawowe wiadomości o platformie .NET i rodzaje aplikacji .NET
  • Przegląd elementów platformy .NET
  • Delphi for .NET -- środowisko i język programowania
  • Biblioteka klas platformy .NET
  • Korzystanie z biblioteki GDI+
  • Środowisko Mono
  • Programowanie wielowątkowe
  • Usługi COM Interop i Platform Invocation Service
  • Programowanie aplikacji bazodanowych
  • Tworzenie stron WWW w technologii ASP.NET

Jeśli szukasz książki poświęconej technologii .NET i programowaniu w języku Delphi aplikacji zgodnych z tą technologią, trafiłeś najlepiej, jak tylko mogłeś.

O autorze:
Xavier Pacheco jest autorem bestsellerowych książek o środowisku Delphi, jest znanym na całym świecie programistą, autorem, konsultantem i wykładowcą. [więcej...]

Wybrane bestsellery

0 Xavier Pacheco

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności