I cyk, po zimie! Nareszcie nadeszła wiosna. To więc dobra okazja, by zrobić małe podsumowanie tego co ukazało się w księgarni Helion.pl w przeciągu ostatnich kilku tygodni. Sprawdź po jakie książkowe NOWOŚCI warto sięgnąć i zajrzyj na nasz Wielkanocny Kiermasz Książkowy. Bowiem świąteczna przerwa także może sprzyjać nauce kodowania i nie tylko. Na poniższym zestawieniu znajdziesz pozycję dla początkującego programisty Pythona, przewodnik po .NET MAUI, książki dla analityków danych i  testerów oraz coś dla fanów sztucznej inteligencji.

Sprawdź najciekawsze wiosenne premiery w formacie EBOOK:

 

Zacznij od Pythona. Programowanie dla młodzieży w praktyce

Okładka - Zacznij od Pythona. Programowanie dla młodzieży w praktyce - Zofia Matusiewicz

(druk)

22.20 zł 37.00 zł (-40%)

(22,20 zł najniższa cena z 30 dni)

Chcesz się uczyć programowania? Świetnie! Ta umiejętność w obecnych czasach z pewnością Ci się przyda ― po pierwsze aby już dziś znakomicie się bawić „w towarzystwie” komputera, po drugie: jako inwestycja w przyszłość, podjęta z myślą o studiach i przede wszystkim pracy. Jednym z najpopularniejszych, a równocześnie dość prostych do nauki języków programowania jest Python. Możliwe, że już w nim kodowałeś. Jeśli jednak stykasz się z nim po raz pierwszy, podstawowe komendy tego języka możesz opanować między innymi dzięki poprzedniej książce Zofii Matusiewicz ― Zacznij od Pythona. Pierwsze kroki w programowaniu. Dzięki najnowszej pozycji przygotowanej przez autorkę dowiesz się sporo na temat danych.

 

Visual Studio 2022. Wprowadzenie do .NET MAUI

Okładka - Visual Studio 2022. Wprowadzenie do .NET MAUI - Jacek Matulewski

(druk)

29.94 zł 49.90 zł (-40%)

(29,94 zł najniższa cena z 30 dni)

Microsoftowe Visual Studio ma spore możliwości. Możesz w nim samodzielnie projektować aplikacje, aplikacje sieciowe, usługi sieciowe i serwisy internetowe. Natomiast w ramach Visual Studio 2022 możes ztakże pracować z .NET MAUI, międzyplatformową strukturą do tworzenia natywnych aplikacji mobilnych i klasycznych (z użyciem języków C# i XAML). Dzięki temu podręcznikowi poznasz zasady tworzenia projektów i uruchamiania aplikacji w systemach Windows i Android, jak również przechowywania danych w plikach XML. Zaznajomisz się też z architekturą MVVM i z odpowiednimi poleceniami. Przyjrzysz się zachowaniom, własnościom zależności i własnościom doczepianym. Popracujesz z multimediami, zbadasz stan urządzenia i odczytasz czujniki. A na koniec skupisz się na Reversi ― na silniku tej gry, jej widoku w .NET MAUI, a także wykrywaniu szczególnych sytuacji. Wisienką na torcie będzie odpalenie gry na komputerze i dla systemu Android.

 

C# 10. Programowanie. Tworzenie aplikacji Windows, internetowych i biurowych

Okładka - C# 10. Programowanie. Tworzenie aplikacji Windows, internetowych i biurowych - Ian Griffiths

(druk)

101.40 zł 169.00 zł (-40%)

(101,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Język C# cechuje go prostota, a jego możliwości konsekwentnie rosną. Nowe wydanie, oznaczone numerem 10.0, różni się od poprzednich, więc aby programowanie w tym języku pozostało efektywne i satysfakcjonujące, powinieneś opanować niuanse nowej wersji oraz narzędzi z nim związanych. Ta publikacja to uaktualnione wydanie bestsellerowego przewodnika dla doświadczonych programistów. Omawia ważne koncepcje języka C# i uwzględnia najnowsze możliwości .NET 6 i C# w wersjach 9.0 i 10.0, z czego warto wymienić: rekordy, rozszerzone możliwości dopasowywania wzorców, a także nowe techniki upraszczania kodu w celu poprawy jego efektywności. Wyjaśniono, jak w praktyce skorzystać z tych możliwości podczas tworzenia różnego rodzaju aplikacji: chmurowych, internetowych i klasycznych dla komputerów biurkowych.

 

SQL dla analityków danych. Tworzenie zbiorów danych dla początkujących

Okładka - SQL dla analityków danych. Tworzenie zbiorów danych dla początkujących - Renée M. P. Teate

(druk)

41.40 zł 69.00 zł (-40%)

(41,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Dobrze napisany kod SQL przetwarza z dużą szybkością potężne zbiory danych, co sprawia, że jest to wymarzone narzędzie dla analityków danych. Ten przystępny przewodnik pomoże Ci poznać proces tworzenia analitycznego zbioru danych i samodzielnie pisać kod niezbędny do uzyskania zamierzonego wyniku. W książce przedstawiono składnię języka SQL oraz zasady budowania szybko działających zapytań do dużych zbiorów danych. W dodatku dokładnie wyjaśniono reguły stosowania poszczególnych instrukcji SQL, korzystania z funkcji agregujących i okienkowych, a także techniki eksploracyjnej analizy danych oraz tworzenia zbiorów danych na potrzeby raportów analitycznych. PS. Liczne ćwiczenia ułatwią Ci naukę.

 

Wizualizacja danych. Pulpity nawigacyjne i raporty w Excelu

Okładka - Wizualizacja danych. Pulpity nawigacyjne i raporty w Excelu - Dick Kusleika

(druk)

47.40 zł 79.00 zł (-40%)

(47,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Zarządzasz przedsiębiorstwem? Korzystasz dużych ilości danych przy podejmowaniu decyzji biznesowych? Sięgnij po Excela. Oprogramowanie to zawiera wyspecjalizowane funkcje i narzędzia, dzięki którym analizę i wizualizację danych możesz wykonać bez potrzeby sięgania po inne aplikacje. Lektura książki nauczy Cię myśleć o danych inaczej niż dotychczas. Przekonaj się, że to nie tylko wypełnione kolumny i wiersze. Układaj je w historie obfitujące w cenne wnioski. Dowiedz się, jak sobie radzić z wartościami, które wyraźnie odstają od innych, i naucz się odpowiedniego grupowania danych. Dzięki książce odkryjesz, jak przejść od arkusza z nieprzetworzonymi danymi i wykresami do pełnych wartościowych informacji raportów i paneli nawigacyjnych.

 

Testowanie full stack. Praktyczny przewodnik dostarczania oprogramowania wysokiej jakości

Okładka - Testowanie full stack. Praktyczny przewodnik dostarczania oprogramowania wysokiej jakości - Gayathri Mohan

(druk)

53.40 zł 89.00 zł (-40%)

(53,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Aby zapewnić wysoką jakoś oprogramowania, testowanie musi być integralnym aspektem inżynierii oprogramowania. Błędy czy niedoskonałości w kodzie, pominięte z powodu niedokładnego testowania, mogą się okazać niezwykle kosztowne. Dlatego wdrożenie mądrej strategii testowania jest warunkiem sukcesu w branży dostarczania oprogramowania. Ta książka zawiera szeroki przegląd takich strategii, wzorców i form testowania oprogramowania, ułatwiających dobór ścieżek i podejść do konkretnych projektów w zależności od zakresu, budżetu i ram czasowych. Lektura nauczy Cię przydatnych umiejętności w zakresie przeprowadzania testów wydajności, bezpieczeństwa i dostępności, w tym testów eksploracyjnych, automatyzacji testów, testów wielofunkcyjnych, testowania danych, testowania mobilnego i wielu innych. Dzięki zdobytej wiedzy łatwiej będziesz kontrolował trudne przepływy pracy programistycznej i uzyskasz wysokiej jakości aplikacje.

 

Selenium WebDriver w Javie. Praktyczne wprowadzenie do tworzenia testów systemowych

Okładka - Selenium WebDriver w Javie. Praktyczne wprowadzenie do tworzenia testów systemowych - Boni García

(druk)

53.40 zł 89.00 zł (-40%)

(53,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Podstawowym zastosowaniem Selenium jest implementacja testów systemowych w celu weryfikacji funkcjonowania aplikacji. Narzędzie to zdobyło ogromną popularność - stanowi ono jedno z wiodących rozwiązań w zakresie testów systemowych i jest chętnie używane przez duże organizacje, jak i samodzielnych programistów. Ten praktyczny przewodnik po Selenium WebDriver w wersji 4 z uwzględnieniem implementacji w Javie jest przeznaczony dla programistów Javy, inżynierów jakości i testerów. Znajdziesz w nim główne aspekty zautomatyzowanej nawigacji po stronie, manipulacji w przeglądarce, interakcji z elementami, naśladowania działań użytkownika i automatycznego zarządzania sterownikami. Zaprezentowano tu także różne sposoby przeprowadzania testów i wprowadzania odpowiedniej ich kolejności, omówiono też zasady analizy błędnych wykonań w celu określenia przyczyn niepowodzenia.

 

Jak sztuczna inteligencja zmieni twoje życie

Okładka - Jak sztuczna inteligencja zmieni twoje życie - Marek Tłuczek

(druk)

41.40 zł 69.00 zł (-40%)

(41,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej popularna. Wszystko przez to, że z każdym dniem coraz lepiej radzi sobie z zaawansowanymi zadaniami: analizując ogromne zbiory danych, tłumacząc teksty, prowadząc samochody, rozpoznając ludzką mowę czy przetwarzając obrazy. Chcesz dogłębnie poznać szczegóły techniczne stojące za AI? Powinieneś dysponować pewną wiedzą informatyczną i sprawnie posługiwać się odpowiednim aparatem matematycznym. Na szczęście aby wkroczyć w świat sztucznej inteligencji i dowiedzieć się, co można dzięki niej zyskać, nie jest niezbędna żadna magia, wystarczy ten przewodnik. Książka pokaże Ci najciekawsze zastosowania AI i pomoże zrozumieć sposób działania tej technologii, a także spróbuje odpowiedzieć na pytanie, kiedy przekroczy ograniczenia swoich twórców.

 

Powyższe propozycje to nie koniec premier. Uczenie maszynowe, Power Bi, VBA, Spark czy React to kategorie najnowszych książek, które także znajdziesz na Wielkanocnym Kiermaszu Książkowym. Który tytuł wybierzesz?

 

Zapraszamy tutaj: