ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Pracownia komputerowa. Poradnik dla nauczyciela (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Marcin Szeliga
Okładka książki/ebooka Pracownia komputerowa. Poradnik dla nauczyciela

Okładka książki Pracownia komputerowa. Poradnik dla nauczyciela

Okładka książki Pracownia komputerowa. Poradnik dla nauczyciela

Okładka książki Pracownia komputerowa. Poradnik dla nauczyciela

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.0/6  Opinie: 1
Stron:
84
Druk:
oprawa miękka

Pracownie komputerowe powoli stają się codziennością w wielu polskich szkołach. Pozwalają uczniom nabyć wiedzę niezbędną do funkcjonowania w erze informacji. Jednak prowadzenie szkolnej pracowni nie jest zadaniem łatwym. Duża liczba "pomysłowych" nastoletnich użytkowników zainstalowanego tam sprzętu sprawia, że utrzymanie go w stanie nadającym się do prowadzenia zajęć dydaktycznych wymaga sporo wysiłku od opiekuna pracowni.

Książka "Pracownia komputerowa. Poradnik dla nauczyciela" okaże się pomocna w pracy każdego opiekuna szkolnej pracowni komputerowej. Wesprze w rozwiązywaniu typowych problemów występujących w pracowniach, w których na stacjach roboczych i serwerze zainstalowano jeden z systemów operacyjnych firmy Microsoft. Dzięki tej książce zaoszczędzisz wiele cennego czasu.

  • Uruchamianie -- wskazówki pomagające samodzielnie usunąć awarię systemu Windows i uruchomić komputer.
  • Instalowanie i aktualizowanie -- nietypowe metody instalacji systemu operacyjnego oraz sposoby aktualizacji zainstalowanego oprogramowania.
  • Konfigurowanie środowiska użytkownika -- metody dostosowania środowiska systemowego do indywidualnych potrzeb użytkownika.
  • Zarządzanie użytkownikami -- wskazówki pomagające tworzyć i usuwać konta użytkowników oraz przypisywać im odpowiednie uprawnienia.
  • Konfigurowanie sieci -- konfiguracja i rozwiązywanie problemów związanych z pracą komputera w sieci lokalnej.
  • Udostępnianie zasobów -- metody bezpiecznego udostępniania zasobów komputera użytkownikom systemu.
  • Zabezpieczenie komputerów -- wskazówki pozwalające uchronić się przed niechcianymi programami, przede wszystkim wirusami i skutkami złośliwych zmian w konfiguracji.
  • Kopie zapasowe i odtwarzanie danych -- wykonywanie i odtwarzanie kopii zapasowej danych

O autorze

1 Marcin Szeliga

Od 2006 roku wyróżniany tytułem Microsoft Most Valuable Professional w kategorii SQL. Konsultant, wykładowca, autoryzowany trener Microsoft z 10 letnim stażem i architekt systemów bazodanowych. Inicjator projektu SQLExpert.pl promującego eksperckie szkolenia i konsultacje z zakresu serwera SQL.

W ramach programu Train To Trainers przygotowywał partnerów firmy Microsoft do przejścia na wersje 2008 i 2012 serwera SQL. Prelegent na wielu konferencjach, w tym Microsoft Technology Summit, Microsoft Security Summit, Heroes Happen {Here} i spotkaniach grup pasjonackich. Autor licznych książek i artykułów poświęconych serwerowi SQL.

Zamknij

Wybierz metodę płatności