ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Excel 2002 PL. Księga eksperta (3)

4

2005-01-19
Wojciech Filonowicz
Książka istotnie świetna. Jest dobrze, starannie przetłumaczona, chociaż razi maniera zwracania się do czytelnika per "ty". Wielkim minusem, często zniechęcającym do dalszej lektury, jest "brak wspomagania" w postaci tabel danych czy kodów VB zapisanych na dyskietce lub płytce. Przykład pierwszy z brzegu: strony 390-397, gdzie opisano kolejne kroki tworzenia połączenia z bazą danych - nieistniejącą. Jak czytelnik ma to przećwiczyć?! Przecież wszystkim wiadomo, że "Gram praktyki więcej waży niż kilo teorii". Dołączanie nośników jest standardem w wielu wydawnictwach. Bez nich książka jest przydatna raczej tylko dla osób znających temat i chcących go sobie uporządkować. Początkujący szybko się zniechęci i... sięgnie po inną pozycję.
2004-12-29
Artur Wielgoszyński
Książka bardzo dobra dla użytkowników początkujących i średnio zaawansowanych. Dobrze podsumowuje wiadomości z omawianych obszarów. Słabe strony to część dotycząca VBA oraz brak nośnika z przykładami.
2004-03-09
Marcin Orocz
Książka jest przeładowana zbędną treścią, brak konkretnych przykładów, zbyt duże zróżnicowanie poziomu zaawansowania - jeżeli to ma być księga eksperta to po co na wstępie tłumaczone są tak dokładnie podstawy a później zaawansowane techniki tak pobieżnie. Proszę by książki zawartością były adekwatne do tytułu.