ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Algorytmy numeryczne w Delphi. Księga eksperta

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
544
Druk:
oprawa twarda
Czytaj fragment

Metody numeryczne są to sposoby rozwiązywania złożonych problemów matematycznych za pomocą narzędzi obliczeniowych udostępnianych przez popularne języki programowania. Jeden z najpopularniejszych języków -- Pascal, będący podstawą języka ObjectPascal wykorzystywanego w Delphi, pozwala na bardzo łatwą implementację mechanizmów obliczeń numerycznych. Specyfika projektowania aplikacji w środowisku Delphi pozwala na utworzenie komponentów realizujących algorytmy numeryczne i stosowanie ich w wielu aplikacjach.

Książka "Algorytmy numeryczne w Delphi. Księga eksperta" przedstawia najczęściej wykorzystywane metody numeryczne wraz z przykładami ich implementacji w języku ObjectPascal. Każde zagadnienie jest omówione zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, co ułatwia jego zrozumienie i pozwala na modyfikacje zamieszczonych w książce kodów źródłowych.

  • Typy, funkcje, klasy i procedury wykorzystywane w algorytmach numerycznych
  • Algebra macierzy i równania liniowe
  • Badanie funkcji
  • Rozwiązywanie równań nieliniowych i wyznaczanie wartości własnych macierzy
  • Układy równań różniczkowych liniowych i nieliniowych
  • Przekształcenia Fouriera i Laplace'a

Niemal każdy problem obliczeniowy można rozwiązać za pomocą metod numerycznych. Nie musisz więc wymyślać ponownie koła -- wystarczy, że poznasz opisane w tej książce algorytmy.

Wybrane bestsellery

0 Bernard Baron, Artur Pasierbek, Marcin Maciążek

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności