ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Symbian S60. Programowanie urządzeń mobilnych (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Paweł Gala
Okładka książki/ebooka Symbian S60. Programowanie urządzeń mobilnych

Okładka książki Symbian S60. Programowanie urządzeń mobilnych

Okładka książki Symbian S60. Programowanie urządzeń mobilnych

Okładka książki Symbian S60. Programowanie urządzeń mobilnych

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
4.5/6  Opinie: 2
Stron:
512
Druk:
oprawa miękka

Każdy, kto choć trochę interesuje się najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w telefonach komórkowych, z pewnością nieraz spotkał się z systemem operacyjnym Symbian oraz z S60 — najszybciej rozwijającą się platformą działającą na bazie tego środowiska. Dzieło firmy Nokia zdecydowanie opanowuje rynek urządzeń mobilnych, znajdując zastosowanie nie tylko w oferowanych przez nią smartfonach, lecz również produktach noszących znaki przedsiębiorstw takich jak Samsung, Panasonic, Lenovo czy LG Electronics. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem S60 uchodzi za jeden z prostszych, wydajniejszych i bardziej niezawodnych interfejsów użytkownika spośród rozwiązań wykorzystywanych w zaawansowanych komórkach.

Wraz ze wzrostem popularności i możliwości smartfonów rosną też oczekiwania wobec oprogramowania, które można na nich instalować. Temu z kolei towarzyszy coraz większa potrzeba wiedzy niezbędnej do tworzenia ciekawych aplikacji "komórkowych". Umiejętności tego typu uważane są przez wielu programistów niemal za magię, a samo programowanie w systemie Symbian ma opinię niezwykle skomplikowanego.

O tym, że wcale tak być nie musi, przekonasz się dzięki lekturze książki "Symbian S60. Programowanie urządzeń mobilnych". Podręcznik ten bezboleśnie wprowadzi Cię w świat Symbiana, dostarczając praktycznych informacji na temat budowy sprzętu oraz zasad działania systemu operacyjnego i interfejsu użytkownika. Pozwoli też poznać szerokie spektrum zagadnień związanych z programowaniem urządzeń mobilnych, począwszy od wiadomości zupełnie podstawowych, a skończywszy na tematyce zaawansowanej, w tym opisie najważniejszych klas, mechanizmu obsługi wyjątków oraz sposobu kontrolowania wątków i procesów.

  • Budowa urządzeń mobilnych i systemu operacyjnego Symbian
  • Instalacja i używanie narzędzi niezbędnych programiście
  • Architektura GUI i bezpieczeństwo oprogramowania
  • Korzystanie z emulatora systemu
  • Tworzenie i używanie klas, tablic i obiektów aktywnych
  • Korzystanie z wyjątków i deskryptorów
  • Zarządzanie procesami i wątkami
  • Stosowanie architektury klient-serwer
  • Przegląd właściwości i repozytoriów
  • Korzystanie z bibliotek DLL i makr

Dołącz do grupy najbardziej poszukiwanych programistów urządzeń mobilnych.

0 Paweł Gala

Zamknij

Wybierz metodę płatności