ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Programowanie w Windows dla praktyków

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Piotr Wróblewski
Programowanie w Windows dla praktyków Piotr Wróblewski - okładka książki

Programowanie w Windows dla praktyków Piotr Wróblewski - okładka książki

Programowanie w Windows dla praktyków Piotr Wróblewski - okładka audiobooka MP3

Programowanie w Windows dla praktyków Piotr Wróblewski - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
3.5/6  Opinie: 4
Stron:
174
Druk:
oprawa miękka
Książka jest przeznaczona dla szerokiego grona programistów - praktyków, pragnących wniknąć w arkana zawiłej sztuki programowania w systemie MS Windows.

Poświęcona jest programowaniu w systemie MS Windows prezentowanym w ujęciu bardzo praktycznym. Naszymi narzędziami będą: kompilator firmy Borland C++ (wersja co najmniej 4.0, zalecana 4.5 lub 5.0) i dostarczona z nim biblioteka klas o nazwie OWL (ang. Object Windows Library). Ten ostatni produkt jest znacznie prostszy w użyciu od oryginalnego API Windows i składa się z szeregu predefiniowanych klas, których poznanie gwarantuje pełne wykorzystanie możliwości, jakie niesie ze sobą system Windows.

  • Pisanie tekstu w określonym miejscu i z użyciem określonej czcionki.
  • Drukowanie zawartości ekranu na drukarce.
  • Drukowanie dowolnych informacji na drukarce, z pominięciem wyjścia ekranowego.
  • Definiowanie własnych okienek dialogowych do wprowadzania danych i korzystanie z nich w programie.
  • Tworzenie pliku konfiguracyjnego programu (.ini).
  • Wykonywanie zadania "w tle" (pseudowielozadaniowość).
  • Projektowanie własnej biblioteki dynamicznej DLL.

O autorze książki

1 Piotr Wróblewski

Piotr Wróblewski — autor wielu książek z dziedziny informatyki. Z wydawnictwem Helion współpracuje od 1992 roku, czego wynikiem są liczne podręczniki dotyczące programowania i obsługi komputerów. Najpopularniejsze do tej pory ABC komputera i Algorytmy, struktury danych i techniki programowania doczekały się kilku wydań i cieszą się u Czytelników stałym zainteresowaniem. Ten ostatni tytuł ukazał się także za granicą.

Piotr Wróblewski jest absolwentem Politechniki Śląskiej oraz francuskiej uczelni informatycznej ENSSAT (Lannion w Bretanii). Studia we Francji do tej pory wspomina jako największą przygodę swojego życia. Po powrocie do Polski zajmował się pisaniem oprogramowania na zamówienie i prowadzeniem szkoleń komputerowych. Przez kolejne dziewięć lat pracował w spółkach zagranicznych z branży IT/telekomunikacja, głównie w charakterze kierownika projektów (Impaq, Polkomtel).

Już w trakcie pracy zawodowej ukończył dodatkowe studia z zarządzania i marketingu Master HEC w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 2006 roku mieszka we Wrocławiu, gdzie pracuje w firmie Nokia — obecnie na stanowisku kierownika produktu w dziale rozwoju oprogramowania stacji bazowych (w obszarze bezpieczeństwa aplikacji telekomunikacyjnych).

Pełny profil zawodowy: https://www.linkedin.com/in/pwroblewski/.

Zamknij

Wybierz metodę płatności