ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

OpenOffice

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Michał Siemieniacki
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
3.7/6  Opinie: 14
Stron:
184
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment

Sprawdź nowe wydanie

OpenOffice 1.1.x UX.PL
Grzegorz Kocur, Piotr Majchrzak, Leszek Zdonek
Poznaj wszystkie możliwości bezpłatnego pakietu biurowego Wykorzystaj w pracy wszystkie komponenty pakietu OpenOffice Wyeksportuj dokumenty do plików XML Stwórz własne makra i style Pakiet OpenOffice jest uważany za jeden z najważniejszych produktów z grupy open source. Całkowicie bezpłatny, niezawodny i bardzo wydajny pakiet biurowy umożliwił wielu firmom, organizacjom i oso...
Pakiet biurowy za darmo? Jeszcze niedawno znalezienie tańszego odpowiednika Office"a Microsoftu graniczyło z cudem. Teraz OpenOffice daje nam podobne możliwości, nie drenując jednocześnie naszych kieszeni. Ten rozwijany przez zespół programistów firmy Sun i wolontariuszy z całego świata pakiet aplikacji ma szansę stać się przebojem także w polskich biurach -- został on bowiem całkowicie spolszczony.

Pełną wersję instalacyjną OpenOffice (OpenOffice.org 1.0) można znaleźć na dołączonym do książki CD (pakiet działa w systemach Windows, Linux i Solaris). W skład OpenOffice wchodzi kilka programów:

  • edytor tekstu -- Writer,
  • arkusz kalkulacyjny -- Calc,
  • program do tworzenia grafiki wektorowej (także trójwymiarowej) -- Draw,
  • aplikacja służąca do tworzenia prezentacji -- Impress
  • edytor równań matematycznych -- Math
Wszystkie one zostały szczegółowo omówione w tej książce, napisanej przystępnym językiem. Skorzystają z niej zarówno zaawansowani użytkownicy innych pakietów biurowych, który chcą przesiąść się na OpenOffice, jak i osoby, które od OpenOffice zaczynają swoją przygodę z edytorami tekstów czy arkuszami kalkulacyjnymi.

Wybrane bestsellery

0 Michał Siemieniacki

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności