ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Od C do Assemblera czyli jak skutecznie...

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Piotr Wróblewski
Od C do Assemblera czyli jak skutecznie... Piotr Wróblewski - okładka książki

Od C do Assemblera czyli jak skutecznie... Piotr Wróblewski - okładka książki

Od C do Assemblera czyli jak skutecznie... Piotr Wróblewski - okładka audiobooka MP3

Od C do Assemblera czyli jak skutecznie... Piotr Wróblewski - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
94
Druk:
oprawa miękka
Książka adresowana jest do osób interesujących się programowaniem komputerów klasy IBM PC.

Zadaniem tej książki będzie pokazanie typowemu właścicielowi komputera PC, że pisanie programów wyposażonych w takie "bajery" jak ramki, okna, wielopoziomowe menu, obsługę myszy nie jest wcale trudne, choć wymaga narzucenia sobie od początku dużej dyscypliny programowania. Efekt końcowy jest jednak warty wysiłku. Ambicją tej książki jest nauczenie początkującego i średnio zaawansowanego właściciela "peceta" pisania takich właśnie programów. Wymagania są dość niskie: należy trochę wiedzieć o komputerach PC, znać się na obsłudze komputera, gdyż tak elementarne rzeczy nie będą poruszane w tej książce.

Wszystkie zagadnienia i programy są tak szczegółowo skomentowane, że w zasadzie nie jest konieczne, aby Czytelnik kiedykolwiek w życiu zajmował się "trudną", ale będącą w zasięgu ręki, sztuką programowania. Wystarczy mieć na biurku jakiś podręcznik asemblera i C i w trakcie lektury tej książki, wertować je od czasu do czasu.

Wszystkie przedstawione w książce programy zostały pomyślnie przetestowane praktycznie, na różnych kartach graficznych. Na dołączonej dyskietce znajdują się pliki z treścią poważniejszych listingów zamieszczonych w książce.

O autorze książki

1 Piotr Wróblewski

Piotr Wróblewski — autor wielu książek z dziedziny informatyki. Z wydawnictwem Helion współpracuje od 1992 roku, czego wynikiem są liczne podręczniki dotyczące programowania i obsługi komputerów. Najpopularniejsze do tej pory ABC komputera i Algorytmy, struktury danych i techniki programowania doczekały się kilku wydań i cieszą się u Czytelników stałym zainteresowaniem. Ten ostatni tytuł ukazał się także za granicą.

Piotr Wróblewski jest absolwentem Politechniki Śląskiej oraz francuskiej uczelni informatycznej ENSSAT (Lannion w Bretanii). Studia we Francji do tej pory wspomina jako największą przygodę swojego życia. Po powrocie do Polski zajmował się pisaniem oprogramowania na zamówienie i prowadzeniem szkoleń komputerowych. Przez kolejne dziewięć lat pracował w spółkach zagranicznych z branży IT/telekomunikacja, głównie w charakterze kierownika projektów (Impaq, Polkomtel).

Już w trakcie pracy zawodowej ukończył dodatkowe studia z zarządzania i marketingu Master HEC w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 2006 roku mieszka we Wrocławiu, gdzie pracuje w firmie Nokia — obecnie na stanowisku kierownika produktu w dziale rozwoju oprogramowania stacji bazowych (w obszarze bezpieczeństwa aplikacji telekomunikacyjnych).

Pełny profil zawodowy: https://www.linkedin.com/in/pwroblewski/.

Zamknij

Wybierz metodę płatności