ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Język C++ dla programistów

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Piotr Wróblewski
Język C++ dla programistów Piotr Wróblewski - okładka książki

Język C++ dla programistów Piotr Wróblewski - okładka książki

Język C++ dla programistów Piotr Wróblewski - okładka audiobooka MP3

Język C++ dla programistów Piotr Wróblewski - okładka audiobooks CD

Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
206
Druk:
oprawa miękka
"Język C++ dla programistów" to podręcznik dla tych, którzy znając już podstawy programowania pragną zapoznać się z nowoczesnym i efektownym narzędziem tworzenia aplikacji zorientowanych obiektowo -- językiem C++. W zwartej formie opisuje on najistotniejsze dla programisty zagadnienia.
  • Pierwsze kroki: struktury danych, przeciążanie funkcji, parametry domyślne.
  • Elementy języka C: podstawowe instrukcje sterujące, instrukcje niestrukturalne.
  • Wskaźniki i tablice: wskaźniki, referencje, tablice. Jak funkcja komunikuje się z otoczeniem? -- przekazywanie parametrów i zwracanie wartości.
  • Pozostałe elementy języka: funkcje wstawiane, formatowanie tekstów, przegląd operatorów, preprocesor, unie i pola bitowe, przekazywanie argumentów do programu.
  • Programowanie obiektowe w C++: czyli klasy i obiekty, ich dane i metody, konstruktory, destruktory, dziedziczenie i modyfikatory dostępu do klas, funkcje zaprzyjaźnione, klasy wirtualne, polimorfizm, dziedziczenie wielokrotne, klasy abstrakcyjne.
  • Złożoność obliczeniowa algorytmów: intuicja i formalna metoda oceny czasochłonności algorytmu.
  • Strategia: i technika tworzenia algorytmów: porady praktyczne, kilka przykładów: listy, drzewa binarne.
  • Wejście-wyjście w C++: czyli jak wprowadzić informację w wymaganej postaci. Operacje na plikach.
  • Zadania: zrób to sam!

O autorze książki

1 Piotr Wróblewski

Piotr Wróblewski — autor wielu książek z dziedziny informatyki. Z wydawnictwem Helion współpracuje od 1992 roku, czego wynikiem są liczne podręczniki dotyczące programowania i obsługi komputerów. Najpopularniejsze do tej pory ABC komputera i Algorytmy, struktury danych i techniki programowania doczekały się kilku wydań i cieszą się u Czytelników stałym zainteresowaniem. Ten ostatni tytuł ukazał się także za granicą.

Piotr Wróblewski jest absolwentem Politechniki Śląskiej oraz francuskiej uczelni informatycznej ENSSAT (Lannion w Bretanii). Studia we Francji do tej pory wspomina jako największą przygodę swojego życia. Po powrocie do Polski zajmował się pisaniem oprogramowania na zamówienie i prowadzeniem szkoleń komputerowych. Przez kolejne dziewięć lat pracował w spółkach zagranicznych z branży IT/telekomunikacja, głównie w charakterze kierownika projektów (Impaq, Polkomtel).

Już w trakcie pracy zawodowej ukończył dodatkowe studia z zarządzania i marketingu Master HEC w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 2006 roku mieszka we Wrocławiu, gdzie pracuje w firmie Nokia — obecnie na stanowisku kierownika produktu w dziale rozwoju oprogramowania stacji bazowych (w obszarze bezpieczeństwa aplikacji telekomunikacyjnych).

Pełny profil zawodowy: https://www.linkedin.com/in/pwroblewski/.

Zamknij

Wybierz metodę płatności