Walentynki - oj lubimy to!

 

To prawdziwe święto miłości i romantyzmu. Można wyskoczyć we dwoje do fajnej knajpki, na spacer lub do kina. Po prostu miło spędzić czas ze swoją drugą połówką. A co jeśli Twój partner lub partnerka to programista z krwi i kości? Hmm, to zawsze można... pokodować we dwoje!

 

A jeśli oboje poczujecie głód wiedzy, to w przerwie od programowania polecamy sięgnąć po odpowiednią literaturę, która pomoże rozwinąć posiadane umiejętności.

 

PS. Książka to także fajny pomysł na prezent dla ukochanej bądź ukochanego ;) Prosto, praktycznie i nie znika szybko w brzuchu :p

 

Sprawdź naszą propozycję TOP10 książek do nauki programowania

 

Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty

Okładka Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty

(druk)

47,40 zł 79,00 zł(-40%)

(47.40 zł najniższa cena z 30 dni)

W tej książce bardzo szczegółowo omówione zostały zasady, wzorce i najlepsze praktyki pisania czystego kodu. Publikacja zawiera również kilka analiz przypadków o coraz większej złożoności, z których każda jest doskonałym ćwiczeniem porządkowania nieudanego kodu. Dzięki tej lekturze dowiesz się m.in., jak tworzyć dobre nazwy, obiekty i funkcje, a także jak tworzyć testy jednostkowe i korzystać z programowania sterowanego testami. Czytaj i naucz się przekształcać kod zawierający problemy w taki, który jest solidny i efektywny!

 

Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza. Wydanie II

Okładka Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza. Wydanie II

(druk)

46,20 zł 77,00 zł(-40%)

(46.20 zł najniższa cena z 30 dni)

W najnowszym wydaniu tego kultowego przewodnika wskazówki techniczne harmonijnie łączą się z aspektami filozofii pragmatycznego programisty. Książka pokaże Ci, co to znaczy być nowoczesnym, pragmatycznym programistą. Poruszono tu tematy osobistej odpowiedzialności i rozwoju zawodowego, komunikacji i poznawania prawdziwych wymagań, nowoczesnych technik architektonicznych oraz coraz ważniejszych kwestii zachowania bezpieczeństwa i prywatności. Książka składa się z krótkich rozdziałów, które tworzą szeroki kontekst, dzięki czemu zyskasz wiedzę o najlepszych podejściach, unikniesz głównych pułapek, a co najważniejsze - rozwiniesz nawyki i postawy, które staną się fundamentem Twojego sukcesu zawodowego.

 

Złożone zagadnienia architektury oprogramowania. Jak analizować kompromisy i podejmować trudne decyzje

Okładka Złożone zagadnienia architektury oprogramowania. Jak analizować kompromisy i podejmować trudne decyzje

(druk)

59,40 zł 99,00 zł(-40%)

(59.40 zł najniższa cena z 30 dni)

Jesteś architektem nowoczesnych systemów rozproszonych? Jeśli tak, to ta lektura jest dla Ciebie. Jej celem jest pokazanie sposobów rozwiązywania trudnych problemów związanych z projektowaniem oprogramowania. W krytyczny i wszechstronny sposób omówiono w niej najważniejsze problemy utrudniające podejmowanie dobrych decyzji projektowych. W książce zaprezentowano najskuteczniejsze strategie doboru optymalnej architektury. Na licznych przykładach pokazano, w jaki sposób należy przystąpić do analizy założeń projektowych ― począwszy od określenia "ziarnistości" usług, przepływów informacji i orkiestracji, poprzez eliminację sprzężenia kontraktów i określenie nadzoru nad transakcjami rozproszonymi, a skończywszy na metodach optymalizowania właściwości operacyjnych, takich jak skalowalność, elastyczność i wydajność.

 

Algorytmy. Ilustrowany przewodnik

Okładka Algorytmy. Ilustrowany przewodnik

(druk)

40,20 zł 67,00 zł(-40%)

(40.20 zł najniższa cena z 30 dni)

Chcesz zrozumieć działanie algorytmów, a nie masz ochoty na mozolne przedzieranie się przez setki trudnych stron? Trzymasz w ręku właściwą książkę! Dzięki temu interesującemu, przystępnemu podręcznikowi szybko przyswoisz sobie najważniejsze pojęcia i łatwo zrozumiesz, w jaki sposób algorytmy pomagają w rozwiązywaniu problemów programistycznych. W publikacji pokazano słabe i mocne strony najważniejszych algorytmów. Nie zabrakło przydatnych schematów i przykładowych fragmentów kodu napisanego w Pythonie. Książkę jest idealna dla programistów samouków, inżynierów i każdego kto chce zyskać wiedzę o algorytmach.

 

Python. Zwięzłe kompendium dla programisty

Okładka Python. Zwięzłe kompendium dla programisty

(druk)

41,40 zł 69,00 zł(-40%)

(41.40 zł najniższa cena z 30 dni)

Oto zwięzły, skupiony na praktyce przewodnik po Pythonie w wersji 3.6 i nowszych. Dzięki lekturze skoncentrujesz się na rdzeniu języka i podstawowych zagadnieniach, które musisz doskonale opanować, jeśli chcesz pisać w nim dobry kod. Dowiesz się, jak działa Python i jakich zasad należy przestrzegać podczas tworzenia programów, które później będą łatwe do przetestowania, debugowania i utrzymania. Dobrze zrozumiesz kluczowe kwestie, takie jak abstrakcja danych, kontrola przepływu programu, struktura programu, funkcje, obiekty i moduły. Poszczególne treści zostały zilustrowane przejrzystymi fragmentami kodu, które pozwolą Ci nie tylko łatwiej przyswoić opisane zagadnienia, ale i poczuć niezwykły urok Pythona. Podobno programowanie w tym języku daje mnóstwo przyjemności i satysfakcji!

 

HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW. Podręcznik Front-End Developera

Okładka HTML i CSS. Zaprojektuj i zbuduj witrynę WWW. Podręcznik Front-End Developera

(druk)

53,40 zł 89,00 zł(-40%)

(53.40 zł najniższa cena z 30 dni)

Poznaj doskonały przewodnik, który wprowadzi Cię w świat projektowania i budowania stron WWW. W trakcie lektury dowiesz się też, jak uzyskać dostęp do serwera i opublikować swoją witrynę. Cała publikacja została podzielona na trzy części. Pierwsza poświęcona jest językowi HTML. Z nią poznasz niezbędne znaczniki oraz techniki tworzenia układu strony. Druga została poświęcona kaskadowym arkuszom stylów (CSS). Dzięki nim Twoja witryna nabierze kształtów i kolorów. Ostatnia część to praktyczne porady oraz wskazówki, które pozwolą Ci uniknąć najczęstszych problemów.

 

JavaScript. Przewodnik. Poznaj język mistrzów programowania. Wydanie VII

[WIDGET__ident=jsppm7__text=Szukasz kompleksowego przewodnika po języku JavaScript oraz jego najważniejszych klienckich i serwerowych interfejsach API? Oto książka przeznaczona dla programistów, którzy chcą nauczyć się JavaScriptu lub udoskonalić swoje umiejętności tworzenia kodu. Ujęto w niej wersję ES2020 tego języka. Poza praktycznymi wyjaśnieniami dotyczącymi jego struktur i ich stosowania znalazły się tu liczne przykłady, wskazówki i porady. To wydanie zawiera nowe rozdziały poświęcone klasom, modułom, iteratorom, generatorom, promesom i instrukcjom async/await. W efekcie powstał całościowy obraz ekosystemu JavaScript wraz z opisem jego zawiłości, potencjalnych problemów i najlepszych metod radzenia sobie z nimi.]

 

Java. Podstawy. Wydanie XII

Okładka Java. Podstawy. Wydanie XII

(druk)

77,40 zł 129,00 zł(-40%)

(77.40 zł najniższa cena z 30 dni)

Najnowsze wydanie kultowego podręcznika dla profesjonalnych programistów Javy. To pierwszy tom, w którym poznasz podstawy języka i najważniejsze zagadnienia związane z programowaniem interfejsu użytkownika, a także kolekcje, wyrażenia lambda, techniki programowania współbieżnego i funkcyjnego. W tym wydaniu poszczególne zagadnienia zoptymalizowano pod kątem Javy 17, opisano też takie nowości jak bloki tekstu, rozszerzenia konstrukcji switch, rekordy, dopasowywanie wzorców operatora instanceof, klasy zapieczętowane i wiele więcej. Podręcznik zawiera mnóstwo przykładów kodu, obrazujących zasady działania niemal każdej opisywanej funkcji czy biblioteki. Aby Twoja nauka najważniejszych zagadnień była jeszcze łatwiejsza, przykładowe programy są proste i realistyczne.

 

Ścieżka testera. Certyfikat ISTQB w pytaniach i odpowiedziach

[WIDGET__ident=istqbw__text=Jednym ze sposobów, by rozwinąć warsztat testera oprogramowania, jest zdanie egzaminu i uzyskanie świadectwa ISTQB. Do zdobycia certyfikatu ISTQB na poziomie podstawowym z pewnością przyda się właśnie ta książka, mająca na celu przedstawić zagadnienia, które można napotkać na wspomnianym egzaminie. Publikacja zawiera 400 przykładowych pytań i odpowiedzi związanych z metodami testowania czy procesami przeglądu. Pytania dobrano tak, aby były jak najbardziej zbliżone do egzaminacyjnych; każdemu z nich towarzyszą cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. W drugiej części publikacji natomiast znalazły się odpowiedzi na wszystkie pytania, podane wraz z uzasadnieniami. Sprawdź.]

 

Informatyk samouk. Przewodnik po strukturach danych i algorytmach dla początkujących

Okładka Informatyk samouk. Przewodnik po strukturach danych i algorytmach dla początkujących

(druk)

35,40 zł 59,00 zł(-40%)

(35.40 zł najniższa cena z 30 dni)

Poznaj kontynuację bestsellera Programista samouk. Dzięki lekturze zrozumiesz najważniejsze koncepcje związane z różnymi algorytmami i strukturami danych, a to z kolei pozwoli Ci na profesjonalne podejście do tworzenia kodu. W książce w bardzo przystępny sposób opisano różne algorytmy, w tym wyszukiwania liniowego i binarnego, a także służące do pracy na ciągach znaków i do wykonywania obliczeń. Zaprezentowano także najważniejsze struktury danych, w tym tablice, listy połączone, tablice mieszające, drzewa i wiele innych. Poszczególne zagadnienia zostały pokazane od strony praktycznej, co sprawi, że bez trudu zastosujesz zdobytą wiedzę w codziennej pracy. W efekcie lektury poszerzysz swoje umiejętności, a jeśli zechcesz, przygotujesz się do kariery skutecznego programisty!

 

 

Oczywiście książki wymienione powyżej to zaledwie ułamek publikacji, które obudzą w Tobie miłość do programowania (albo przynajmniej pomogą w nauce ;) ).

 

Aha, zajrzyj także TUTAJ - z okazji Walentynek drugi tytuł do zgarnięcia za darmo :)