Walentynki - oj lubimy to!

To prawdziwe święto miłości i romantyzmu. Można wyskoczyć we dwoje do fajnej knajpki lub do kina. Po prostu miło spędzić czas ze swoją drugą połówką. A co jeśli Twój partner lub partnerka to programista z krwi i kości? Hmm… Zawsze można pokodować we dwoje!

A jeśli oboje poczujecie głód wiedzy, to w przerwie od programowania polecamy sięgnąć po odpowiednią literaturę, która pomoże rozwinąć posiadane umiejętności.

 

PS. Książka to także fajny pomysł na prezent dla ukochanej bądź ukochanego ;) Prosto, praktycznie i nie znika szybko w brzuchu :p

 

Sprawdź naszą propozycję TOP10 książek do nauki programowania

 

Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty

Okładka - Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty - Robert C. Martin

(druk)

47.40 zł 79.00 zł (-40%)

(47,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Absolutny bestseller! W tej książce bardzo szczegółowo omówione zostały zasady, wzorce i najlepsze praktyki pisania czystego kodu. Publikacja zawiera również kilka analiz przypadków o coraz większej złożoności, z których każda jest doskonałym ćwiczeniem porządkowania nieudanego kodu. Dzięki tej lekturze dowiesz się m.in., jak tworzyć dobre nazwy, obiekty i funkcje, a także jak tworzyć testy jednostkowe i korzystać z programowania sterowanego testami. Czytaj i naucz się przekształcać kod zawierający problemy w taki, który jest solidny i efektywny!

 

Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza. Wydanie II

Okładka - Pragmatyczny programista. Od czeladnika do mistrza. Wydanie II - David Thomas, Andrew Hunt

(druk)

46.20 zł 77.00 zł (-40%)

(46,20 zł najniższa cena z 30 dni)

W najnowszym wydaniu tego kultowego przewodnika wskazówki techniczne harmonijnie łączą się z aspektami filozofii pragmatycznego programisty. Książka pokaże Ci, co to znaczy być nowoczesnym, pragmatycznym programistą. Poruszono tu tematy osobistej odpowiedzialności i rozwoju zawodowego, komunikacji i poznawania prawdziwych wymagań, nowoczesnych technik architektonicznych oraz coraz ważniejszych kwestii zachowania bezpieczeństwa i prywatności. Książka składa się z krótkich rozdziałów, które tworzą szeroki kontekst, dzięki czemu zyskasz wiedzę o najlepszych podejściach, unikniesz głównych pułapek, a co najważniejsze - rozwiniesz nawyki i postawy, które staną się fundamentem Twojego sukcesu zawodowego.

 

Inżynieria oprogramowania w praktyce. Od wymagań do kodu z językiem UML

Okładka - Inżynieria oprogramowania w praktyce. Od wymagań do kodu z językiem UML - Michał Śmiałek, Kamil Rybiński

(druk)

47.40 zł 79.00 zł (-40%)

(47,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ten kompleksowy podręcznik świetnie posłuży jako wstęp do świata inżynierii oprogramowania. Pokrywa szeroki zakres tematów - od tworzenia specyfikacji, przez projektowanie struktury systemów i ich rozwijanie, aż po fazy testowania i wprowadzania produktów na rynek. Książka szczegółowo rozpatruje różne strategie tworzenia oprogramowania, co czyni ją niezbędnym źródłem wiedzy dla każdego developera aspirującego do miana inżyniera oprogramowania. Lektura stanowi także cenny zasób wiedzy dla osób zaangażowanych w procesy tworzenia i dystrybucji oprogramowania, włączając w to interakcje z klientem, rozwiązywanie jego problemów biznesowych, organizację pracy oraz wybór odpowiednich narzędzi i metodologii, by maksymalnie zaspokoić potrzeby klienta.

 

Algorytmy. Ilustrowany przewodnik

Okładka - Algorytmy. Ilustrowany przewodnik - Aditya Bhargava

(druk)

40.20 zł 67.00 zł (-40%)

(40,20 zł najniższa cena z 30 dni)

Chcesz zrozumieć działanie algorytmów, a nie masz ochoty na mozolne przedzieranie się przez setki trudnych stron? Trzymasz w ręku właściwą książkę! Dzięki temu interesującemu, przystępnemu podręcznikowi szybko przyswoisz sobie najważniejsze pojęcia i łatwo zrozumiesz, w jaki sposób algorytmy pomagają w rozwiązywaniu problemów programistycznych. W publikacji pokazano słabe i mocne strony najważniejszych algorytmów. Nie zabrakło przydatnych schematów i przykładowych fragmentów kodu napisanego w Pythonie. Książkę jest idealna dla programistów samouków, inżynierów i każdego kto chce zyskać wiedzę o algorytmach.

 

Python. Instrukcje dla programisty. Wydanie III

Okładka - Python. Instrukcje dla programisty. Wydanie III - Eric Matthes

(druk)

71.40 zł 119.00 zł (-40%)

(71,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Najnowsze wydanie naszego bestsellerowego poradnika do programowania w języku Python. Lekturę książki rozpoczniesz od najbardziej elementarnych zagadnień związanych z programowaniem. Następnie zostaniesz wprowadzony w świat zmiennych, struktur danych takich jak listy, konstrukcji klas oraz pętli - całą zdobytą wiedzę wzmocnisz wykonując związane z nimi ćwiczenia praktyczne. Nauczysz się również, jak nadać twoim programom interaktywność i jak efektywnie testować swój kod przed jego integracją z większym projektem. W dalszej części książki skupisz się na praktycznym zastosowaniu nabytej wiedzy poprzez realizację trzech różnorodnych projektów: tworzenia gry opartej na mechanice podobnej do Space Invaders, generowania wizualizacji danych przy pomocy potężnych bibliotek dostępnych dla Pythona oraz budowy prostego serwisu internetowego, który będzie gotowy do uruchomienia na serwerze WWW i udostępnienia w sieci.

 

PHP i MySQL. Aplikacje internetowe po stronie serwera

Okładka - PHP i MySQL. Aplikacje internetowe po stronie serwera - Jon Duckett

(druk)

77.40 zł 129.00 zł (-40%)

(77,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ta wyjątkowa pozycja umożliwi Ci przyjemne i skuteczne opanowanie PHP oraz MySQL. Książka została skonstruowana w taki sposób, by po opanowaniu najistotniejszych informacji można było niezwłocznie przejść do praktyki, czyli tworzenia własnych stron internetowych. To rozwiązanie skutecznie pozwoli Ci na równoległy rozwój wiedzy i umiejętności. Publikacja ta oferuje mnóstwo porad, popartych diagramami, infografikami oraz przykładami kodu, które ułatwią zrozumienie materiału. Omówiono w niej, jak projektować dynamiczne witryny, e-sklepy oraz portale społecznościowe. Dzięki tej książce zdobędziesz solidne fundamenty w dziedzinie programowania i będziesz gotowy do zgłębiania bardziej zaawansowanych tematów.

 

Wzorce projektowe w JavaScripcie. Przewodnik dla programistów JavaScriptu i Reacta. Wydanie II

Okładka - Wzorce projektowe w JavaScripcie. Przewodnik dla programistów JavaScriptu i Reacta. Wydanie II - Addy Osmani

(druk)

41.40 zł 69.00 zł (-40%)

(41,40 zł najniższa cena z 30 dni)

W niniejszej publikacji przedstawiono przegląd ponad 20 kluczowych wzorców projektowych, które są niezbędne do tworzenia aplikacji internetowych charakteryzujących się łatwością w zarządzaniu i skalowalnością. Oprócz tradycyjnych wzorców projektowych, książka rozszerza zakres o wzorce dotyczące generowania kodu i optymalizacji wydajności, które mają krytyczne znaczenie dla funkcjonowania aplikacji. Szczegółowo omówiono również nowatorskie wzorce stosowane w React, w tym Zaczepy (Hooks), Komponenty Wyższego Rzędu (Higher-Order Components) i Właściwości Generowania (Render Props). Autor poświęcił wiele uwagi najlepszym metodom organizacji kodu, poprawy wydajności aplikacji, jak również innym kwestiom, które przyczyniają się do zwiększenia jakości tworzonych aplikacji internetowych.

 

Java. Podręcznik na start

Okładka - Java. Podręcznik na start - Krzysztof Krocz

(druk)

41.40 zł 69.00 zł (-40%)

(41,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Książka w łatwy do zrozumienia sposób wprowadza czytelnika nie tylko w język programowania Java, ale również w fundamentalne koncepcje używane w programowaniu, przedstawiając je poprzez analogie do dobrze znanych sytuacji z rzeczywistości. Autor nie ogranicza się wyłącznie do podstaw, ale przechodzi również do wyjaśniania tematów bardziej zaawansowanych, a także przeprowadza analizę zmian, które nastąpiły w najnowszych wersjach Javy w ostatnich latach. W końcowych rozdziałach książki skupia się na bardziej skomplikowanych aspektach użytkowania tego języka, w tym na zagadnieniach związanych z zarządzaniem pamięcią, maszyną wirtualną Javy i kompilatorami.

 

Certyfikowany tester ISTQB®. Poziom podstawowy. Wydanie II

Okładka - Certyfikowany tester ISTQB®. Poziom podstawowy. Wydanie II - Adam Roman, Lucjan Stapp, Michaël Pilaeten

(druk)

65.40 zł 109.00 zł (-40%)

(65,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Testowanie oprogramowania jest obszarem, który należy do najszybciej rozwijających się gałęzi inżynierii oprogramowania. Dochody zaawansowanych testerów mogą równać się z zarobkami, jakie uzyskują wykwalifikowani programiści. jednak materiały edukacyjne dotyczące sylabusa ISTQB® oraz egzaminu certyfikacyjnego dostępne online często okazują się być niekompletne lub przestarzałe, szczególnie jeśli chodzi o najnowszą wersję sylabusa 4.0 z 2023 roku, która znacząco odbiega od wersji sprzed pięciu lat. Aby uniknąć zbędnej straty czasu i związanej z tym frustracji z powodu konieczności wielokrotnego przystępowania do egzaminu, zaleca się korzystanie z wiarygodnych źródeł. Niniejsza książka, autorstwa osób bezpośrednio współtworzących sylabus wersji 4.0, oferuje kompleksowe przygotowanie do egzaminu, umożliwiając efektywne przyswojenie wymaganych treści i bezproblemowe zdobycie certyfikatu testera oprogramowania.

 

C# 11 i .NET 7 dla programistów aplikacji wieloplatformowych. Twórz aplikacje, witryny WWW oraz serwisy sieciowe za pomocą ASP.NET Core 7, Blazor i EF Core 7. Wydanie VII

Okładka - C# 11 i .NET 7 dla programistów aplikacji wieloplatformowych. Twórz aplikacje, witryny WWW oraz serwisy sieciowe za pomocą ASP.NET Core 7, Blazor i EF Core 7. Wydanie VII - Mark J. Price

(druk)

107.40 zł 179.00 zł (-40%)

(107,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ta nowa, gruntownie zaktualizowana edycja cenionego poradnika umożliwi Ci efektywne opanowanie programowania w C#. Rozwiniesz umiejętności w zakresie programowania obiektowego, pisania kodu, jego testowania i usuwania błędów, a także w implementacji interfejsów i zarządzaniu bazami danych. Dowiesz się, jak API platformy .NET wspiera zadania związane z monitorowaniem i optymalizacją wydajności, obsługą plików oraz serializacją danych. Zawarte w książce rozdziały przekazują wiedzę, która pozwoli Ci na tworzenie użytecznych aplikacji i usług wykorzystujących ASP.NET Core, wzorzec architektoniczny MVC oraz technologię Blazor.

 

 

Oczywiście książki wymienione powyżej to zaledwie ułamek publikacji, które obudzą w Tobie miłość do programowania (albo przynajmniej pomogą w nauce ;) ).

 

Aha, zajrzyj także TUTAJ - z okazji Walentynek drugi tytuł do zgarnięcia za darmo :)