ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Tworzenie stron WWW w praktyce

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Bartosz Danowski
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
5.4/6  Opinie: 27
Stron:
284
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment

Sprawdź nowe wydanie

Tworzenie stron WWW w praktyce. Wydanie II
Bartosz Danowski
Zaprojektuj własną stronę WWW Poznaj język XHTML i technologię CSS Przygotuj elementy graficzne Opublikuj swoją witrynę i efektywnie ją wypromuj! Strony internetowe i technologia ich projektowania bardzo zmieniły się od czasu, gdy internet był jedynie małą siecią łączącą ośrodki akademickie. Ascetyczne i proste dokumenty publikowane na pierwszych witrynach WWW to już zamierzchł...
Na rynku istnieje wiele książek uczących posługiwania się technologiami służącymi do tworzenia stron WWW. Wiele z nich może rozczarować początkujących webmasterów, których głównym celem jest stworzenie atrakcyjnej strony, a nie perfekcyjne opanowanie języka HTML czy Flasha. Aby stworzyć stronę WWW nie wystarcza jedynie teoretyczna znajomość HTML. Trzeba również poznać, choćby pobieżnie, inne narzędzia, które uzupełniają HTML o dodatkowe możliwości. Konieczne jest zaznajomienie się ze stylami CSS, z metodami obróbki grafiki na potrzeby sieci WWW, prostymi programami w JavaScripcie, a także z darmowymi rozwiązaniami pozwalającymi na wysyłanie e-maili z poziomu strony WWW czy generowanie statystyk odwiedzin.

Książka "Tworzenie stron WWW w praktyce" jest mocno osadzona w realiach pracy webmastera. Jej pierwsza część to opis technologii niezbędnych każdemu twórcy stron. Druga część zawiera szczegółowy opis dwóch projektów stron internetowych. Krok po kroku prześledzisz etapy powstawania strony domowej i strony firmowej.

W książce znajdziesz:

  • Wyjaśnienie podstawowej terminologii związanej z Internetem i stronami internetowych
  • Przystępny opis języka HTML
  • Omówienie języka styli CSS
  • Praktyczne porady dotyczące przygotowania grafiki na potrzeby stron internetowych
  • Wyjaśnienie różnic pomiędzy stosowanymi w Internecie formatami zapisu ilustracji
  • Dwa szczegółowo opisane projekty: strony prywatnej i strony firmowej
  • Sposoby przyspieszenia pracy z wykorzystaniem szablonów stron internetowych
  • Kilka najbardziej przydatnych skryptów JavaScript i sposoby ich użycia
  • Informacje na temat publikacji gotowych stron internetowych: od rejestracji domeny po posługiwania się programem FTP
  • Praktyczne wskazówki dotyczące promocji stron internetowych
Wszystkie porady, które znajdziesz w tej książce, zostały opracowane z uwzględnieniem specyfiki polskiego Internetu. Jeśli pragniesz w nim zaistnieć, jest to idealna książka dla Ciebie.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

1 Bartosz Danowski

Bartosz Danowski — 47-latek, autor licznych książek informatycznych, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz ekspert urzędu marszałkowskiego do spraw oceny wniosków unijnych sektora IT. Pisze z myślą o Czytelnikach, stara się, aby przekaz w jego książkach był prosty i zrozumiały dla każdego odbiorcy.

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności