ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Ochrona programów i danych w praktyce (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Andrzej Kierzkowski
Okładka książki/ebooka Ochrona programów i danych w praktyce

Okładka książki Ochrona programów i danych w praktyce

Okładka książki Ochrona programów i danych w praktyce

Okładka książki Ochrona programów i danych w praktyce

Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
120
Druk:
oprawa miękka
Informacje zawarte w niniejszej książce dotyczą ochrony zasobów komputerów IBM PC, pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego PC DOS lub MS DOS, oraz w sieci NETWARE. Opracowanie jest przeznaczone dla początkujących i zaawansowanych użytkowników i programistów, którzy chcą zabezpieczyć efekty swojej pracy przed utratą i kradzieżą.

W książce opisanych jest wiele metod ochrony -- począwszy od najprostszych i najbardziej trywialnych, a skończywszy na bardziej wyrafinowanych. Istota każdej metody została omówiona od podstaw, dokładnie wytłumaczona i opatrzona stosownym przykładem. Wszelkie przykłady zostały zaimplementowane w języku Turbo Pascal 5.5, skompilowane i uruchomione za pomocą tego kompilatora. Można je także uruchamiać w wyższych wersjach Turbo Pascala.

Do dyskietki dołączono dyskietkę, zawierającą teksty wszelkich użytych programów i procedur. Przykłady skonstruowano tak, aby dołączenie ich do systemów i własnych programów było jak najprostsze. Aby ułatwić ich przetłumaczenie na inny język (np. C czy Modula) programy są napisane w sposób jak najbardziej przejrzysty i strukturalny. Wszelkie "sztuczki" są opatrzone stosownym komentarzem.

Programy i procedury umieszczone w niniejszej książce stanowią freeware, to znaczy można je stosować bezpłatnie we własnych programach, także komercyjnych, dokonywać modyfikacji i adaptacji do własnych potrzeb.

0 Andrzej Kierzkowski

Zamknij

Wybierz metodę płatności