ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Fotografowanie modelek. Techniki oświetleniowe

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Billy Pegram
Wydawnictwo:
Helion
Ocena:
5.0/6  Opinie: 2
Stron:
128
Druk:
oprawa miękka

Świetnie dobrane oświetlenie to podstawa udanego zdjęcia!

Sztuka fotografii nie ogranicza się do kupienia aparatu i pstrykania fotek. Dobry fotograf musi mieć przekrojową wiedzę z różnych dziedzin - musi być nie tylko artystą, ale także matematykiem, chemikiem, fizykiem, a przede wszystkim całkiem niezłym psychologiem, aby umieć sobie radzić z modelkami, agencjami, zleceniodawcami i asystentami o najróżniejszych osobowościach. Książka ta poświęcona jest fotografii pozowanej oraz technikom oświetleniowym wykorzystywanym podczas robienia zdjęć modelkom. Przybliży Ci ona proces myślowy towarzyszący tworzeniu fotografii, z uwzględnieniem wszystkiego, co należy wziąć pod uwagę.

Od autora książki, Billy’ego Pegrama, dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby umieć przedstawić modelki w korzystnym świetle. Nauczysz się tuszować ewentualne niedostatki urody i eksponować osobowość — wszystko po to, by zdjęcia idealnie trafiały w gust przyszłych zleceniodawców. Zapoznasz się z przekrojowymi analizami i opisami prawdziwych sesji zdjęciowych. Ta niezwykła książka, po brzegi wypełniona przyciągającymi wzrok zdjęciami, poprowadzi Cię przez cały proces powstawania fantastycznie oświetlonych fotografii, dzięki którym Twoje modelki (i Twoja praca!) z pewnością zostaną dostrzeżone.

O czym przeczytasz?

  • Wyzwania związane z fotografowaniem modelek, z uwzględnieniem różnic dzielących ten nurt fotografii od innych jej rodzajów
  • Ocena umiejętności modelki i akcentowanie jej największych atutów oraz najbardziej wartościowych cech za pomocą odpowiednio dobranego oświetlenia
  • Projektowanie interesujących efektów świetlnych w studiu i poza nim
  • Dopasowanie rodzaju oświetlenia do rynku zleceń, jakie planuje modelka, w kontekście różnych rodzajów fotografii - reklamowej, katalogowej, kostiumów kąpielowych, mody itp.
  • Praca w kreatywnym zespole i skuteczna komunikacja jako warunek powodzenia sesji
  • Praktyczne przykłady, przedstawiające proces tworzenia zdjęć do portfolio dla zawodowych modelek
  • Wskazówki dotyczące pracy z modelkami oraz aranżowania zdjęć, które ułatwią im osiągnięcie zamierzonych celów

Poznaj rolę światła w fotografowaniu modelek!


Wybrane bestsellery

0 Billy Pegram

Helion - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności