W środę 17 maja 2023 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, miała miejce Wielka Gala z okazji obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, organizowana przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Podczas wydarzenia zostały wręczone nagrody w konkursie na Najlepszą Polską Książkę Informatyczną 2022 roku.

Bardzo miło jest nam poinformować, że wśród grona nagrodzonych publikacji w tegorocznej edycji Konkursu PTI znalazły się AŻ TRZY pozycje naszego wydawnictwa!

 

Nagrodę I stopnia przyznano książce „𝗔𝗹𝗴𝗼𝗿𝘆𝘁𝗺𝘆 𝘄 𝗣𝘆𝘁𝗵𝗼𝗻𝗶𝗲. 𝗧𝗲𝗰𝗵𝗻𝗶𝗸𝗶 𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗱𝗹𝗮 𝗽𝗿𝗮𝗸𝘁𝘆𝗸𝗼́𝘄”, której autorem jest Piotr Wróblewski.

 

Nagrodę II stopnia przyznano książce Podstawy konfiguracji IPv6 dla technika i studenta IT, której autorem jest Jerzy Kluczewski, wydanej przez wydawnictwo ITSTART

 

Nagrodę III stopnia przyznano ex aequo książkom:

𝗣𝘆𝘁𝗵𝗼𝗻 𝗱𝗹𝗮 𝗻𝗮𝘀𝘁𝗼𝗹𝗮𝘁𝗸𝗼́𝘄. 𝗣𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁𝘆 𝗴𝗿𝗮𝗳𝗶𝗰𝘇𝗻𝗲 𝘇 𝗣𝘆𝘁𝗵𝗼𝗻 𝗧𝘂𝗿𝘁𝗹𝗲”, której autorem jest Krzysztof Łos.

𝗖𝗖𝗡𝗣 𝟯𝟱𝟬-𝟰𝟬𝟭 𝗘𝗡𝗖𝗢𝗥. 𝗭𝗮𝗮𝘄𝗮𝗻𝘀𝗼𝘄𝗮𝗻𝗲 𝗮𝗱𝗺𝗶𝗻𝗶𝘀𝘁𝗿𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲 𝘀𝗶𝗲𝗰𝗶𝗮̨ 𝗖𝗶𝘀𝗰𝗼”, której autorem jest Adam Józefiok.

 

W dodatku Kapituła Konkursu, pierwszy raz w historii Konkursu, postanowiła poza konkursem wyróżnić 𝗪𝘆𝗱𝗮𝘄𝗻𝗶𝗰𝘁𝘄𝗼 𝗛𝗲𝗹𝗶𝗼𝗻 𝘇𝗮 𝗰𝗮ł𝗼𝗸𝘀𝘇𝘁𝗮ł𝘁 𝘄𝘆𝘀𝗶ł𝗸𝗼́𝘄 𝗻𝗮 𝗿𝘇𝗲𝗰𝘇 𝗽𝘂𝗯𝗹𝗶𝗸𝗮𝗰𝗷𝗶 𝗶𝗻𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝘁𝘆𝗰𝘇𝗻𝘆𝗰𝗵 𝘄 𝗣𝗼𝗹𝘀𝗰𝗲.

 

Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie i gratulujemy Autorom!

 

 

Więcej na temat samego wydarzenia przeczytasz na stronie Polskiego Towarzystwa Informatycznego:

https://portal.pti.org.pl/wielka-gala-sdsi-nagrody-wyroznienia-i-tradycyjny-bankiet-w-znakomitym-towarzystwie/

 

Wyróżnione tytuły ⬇️📚

 

𝗔𝗹𝗴𝗼𝗿𝘆𝘁𝗺𝘆 𝘄 𝗣𝘆𝘁𝗵𝗼𝗻𝗶𝗲. 𝗧𝗲𝗰𝗵𝗻𝗶𝗸𝗶 𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗱𝗹𝗮 𝗽𝗿𝗮𝗸𝘁𝘆𝗸𝗼́𝘄


Podręcznik idealny dla osoby szukającej prostego i praktycznego samouczka. Skorzystasz z niego również jeśli chcesz się znaleźć na wyższym - bardziej świadomym - poziomie programowania, na którym pisanie kodu nie odbywa się już tylko metodą prób i błędów.

Autor zawarł w treści "minimum teorii, maksimum praktyki". Naukę z książką ułatwiają z kolei liczne zadania, definicje, listingi, uwagi, rysunki, tabele i ostrzeżenia; nie brak tu także humoru. Porady dotyczące instalacji i korzystania ze środowiska Pythona pozwalają szybko przejść od teorii do praktyki, a podane kody źródłowe programów są gotowe do uruchomienia i zostały przetestowane w najnowszej edycji Pythona działającego pod kontrolą systemów operacyjnych Windows, macOS i Linux.

 

 

 

Podstawy konfiguracji IPv6 dla technika i studenta IT

 

Ta książka zawiera teoretyczne podstawy i praktyczne przykłady, dzięki którym powinieneś łatwo zrozumieć i wykorzystać nowoczesny protokół komunikacji urządzeń pracujących w sieci. Przygotowane ćwiczenia pomogą Ci utrwalić wiedzę i praktycznie ją wykorzystać do konfiguracji i modernizacji sieci. Zamieszczone treści, ćwiczenia, zadania i rozwiązania jednak nie wyczerpuje całości zagadnień związanych z protokołem IPv6 stanowiąc gruntowne i szerokie podstawy.

 

 

 

 

 

𝗣𝘆𝘁𝗵𝗼𝗻 𝗱𝗹𝗮 𝗻𝗮𝘀𝘁𝗼𝗹𝗮𝘁𝗸𝗼́𝘄. 𝗣𝗿𝗼𝗷𝗲𝗸𝘁𝘆 𝗴𝗿𝗮𝗳𝗶𝗰𝘇𝗻𝗲 𝘇 𝗣𝘆𝘁𝗵𝗼𝗻 𝗧𝘂𝗿𝘁𝗹𝗲

 

Lektura dla początkujących. Najpierw nauczysz się konfigurować środowisko pracy, czyli uruchomisz na komputerze wszystko. Potem zapoznasz się z językiem Python, z jego zmiennymi, funkcjami i klasami. Następnie zajrzysz do biblioteki turtle i dowiesz się, jak sterować swoim żółwiem. Wreszcie najlepsze: algorytmy. Przekonaj się, jak za pomocą kodu języka Python i elementów biblioteki turtle wygenerować niesamowite figury geometryczne i nie tylko.

 

 

 

 

 

 

𝗖𝗖𝗡𝗣 𝟯𝟱𝟬-𝟰𝟬𝟭 𝗘𝗡𝗖𝗢𝗥. 𝗭𝗮𝗮𝘄𝗮𝗻𝘀𝗼𝘄𝗮𝗻𝗲 𝗮𝗱𝗺𝗶𝗻𝗶𝘀𝘁𝗿𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲 𝘀𝗶𝗲𝗰𝗶𝗮̨ 𝗖𝗶𝘀𝗰𝗼

 

Interesujesz się sieciami i chcesz się rozwijać w tym zakresie? Lektura tej książki pomoże Ci przygotować się do egzaminu umożliwiającego uzyskanie certyfikatu Cisco Certified Network Professional, ale też bliżej poznać technologie przydatne w pracy administratora. Krok po kroku przyswoisz odpowiednie wiadomości, ugruntujesz swoje kompetencje i potwierdzisz kwalifikacje bez konieczności sięgania po inne materiały. Fantastyczne kompendium wiedzy o sieciach komputerowych.