Taka książka musiała prędzej czy później powstać. Tym bardziej cieszy fakt, że od razu zajął się nią ktoś taki jak Magda Daniłoś. Magda video marketing ma we krwi. Współtworzy wyspecjalizowaną w nim OFFON Agency, jest wykładowcą i trenerem z zakresu komunikacji video. I oczywiście ma swój kanał na YouTube oraz bloga. To dzięki Niej nie musisz już więcej rozkopywać internetu w poszukiwaniu informacji co warto, czy warto i jak warto robić w video marketingu. Wystarczy, że z uwagą przeczytasz tę książkę i od jutra śmiało możesz zacząć działać.

Video marketing już nie taki straszny

Autorka zadedykowała książkę “wszystkim, którzy wierzą, że nie miejsce ani czas są determinantami naszego sukcesu, a upartość, wytrwałość i wiara w powodzenie!”. Ale umówmy się - skorzystają na niej przede wszystkim marketingowcy, PR-owcy i wszyscy specjaliści od marek, którzy świadomie chcą kreować ich obecność w dzisiejszym, zmiennym jak chorągiewka, ekosystemie mediów i social mediów. Zaraz wyjaśnię dlaczego. Zazwyczaj jest tak, że mamy świadomość, że video marketing to trend jak najbardziej dobry i słuszny, i że naprawdę dobrze byłoby się nim zająć i zacząć korzystać z tej formy przekazu we własnych kanałach. Wypełnieni tym przeświadczeniem już mamy wcisnąć przycisk “start” i COŚ zrobić w temacie, ale... okazuje się, że w sumie niewiele o nim wiemy. Ta książka to zmienia. Autorka edukuje dwojako: Ciebie jako potencjalnego twórcę treści i Ciebie jako klienta agencji. Daje Ci +10 do świadomości i sprawia, że zlecając materiał video nikt nie zaskoczy Cię takimi hasłami jak: koncepcja, scenariusz, montaż, postprodukcja, licencja czy prawo autorskie. Krok po kroku nauczysz się, o co w tym całym video marketingu chodzi. W dodatku dowiesz się tego szybko, bo książka ma formę 22 krótkich rozdziałów, wzbogaconych ilustracjami i QR kodami rozszerzającymi poruszane tematy. I bonus - Magda stworzyła na Spotify specjalną playlistę z utworami z kampanii video z całego świata, którą możesz słuchać podczas czytania książki.  

Sezamie, otwórz się! Czyli jakie skarby znajdziesz w książce

Książka jest dla laików totalnych i stawiających w video marketingu swoje pierwsze, często nieporadne kroki. Jeśli przebrniesz przez tych 220 stron gwarantuję, że kroki staną się pewniejsze i śmiało spojrzysz wyzwaniu w twarz. Co najważniejsze: znajdziesz tu informacje o tym, dlaczego firmy (I Ty też) boją się działań video marketingowych. Poznasz 10 kroków budowania strategii w video marketingu, 5 elementów, które wpływają na siłę przekazu reklamowego i 10 formatów video, które zdobywają coraz większą popularność i które można zastosować w komunikacji biznesowej. Dowiesz się też, co marka musi mieć na uwadze, by móc rozpocząć swoje działania na YouTube z sukcesem. Pod koniec znajdziesz bardzo ważny (jeśli nie najważniejszy) rozdział o prawach autorskich w obszarze video marketingu. Ignorantia iuris nocet, warto więc poświęcić kilka chwil i poczytać o nagminnych błędach w dokumentach prawnych, o wykorzystaniu wizerunku czy fragmentów cudzych utworów. Są też ciekawostki. Na przykład: czy wiesz, że konkurencja Google i Facebooka w zakresie treści video przekłada się na zmniejszenie zasięgu facebookowych postów z linkami do filmów na YouTube? No właśnie.  

Czy video marketing naprawdę jest tak istotny?

Odpowiem tak: YouTube (największy serwis video w sieci) jest częścią ekosystemu Google. Ma już ponad miliard zarejestrowanych użytkowników, co stanowi 1/3 wszystkich ludzi, którzy w ogóle korzystają z internetu. Dostępny jest w 76 językach. Jeśli to nie przekonuje Cię, że warto podjąć wysiłek i zaprzęgnąć do pracy video marketing, to w sumie nie czytaj tej książki. Jesteśmy zmęczeni, zaganiani, brak nam sił, a to prowadzi do wygodnictwa. Chcemy konsumować treści lekko, bardziej pasywnie. I wciąż nic nie działa na nasze emocje i uczucia lepiej niż filmy. To one doprowadzają nas do śmiechu i wyciskają z nas łzy. Video to forma przekazu, która dziś jest wyzwaniem dla marketerów, ale prawdopodobnie w budowaniu komunikacji w biznesie będzie stosowana coraz chętniej i naturalniej. Zajrzyj zresztą do pierwszych w Polsce badań video marketingowych i przeczytaj wnioski (KLIK). Autorka książki nie tylko uczy obcować z tą formą przekazu, ale pokazuje też, jak ważne jest określenie punktu, do którego zmierzasz. To właściwie podstawa przyszłego sukcesu, jaki odniesiesz, jeśli tylko świadomie rozpoczniesz działania z video. Tego Ci życzę.

Marta Bajsarowicz

   

Masz chwilę?:) Obejrzyj trailer książki:

        Więcej o książce: Tytuł: Video marketing nie tylko na YouTube Autor: Magdalena Daniłoś Stron: 244 Wydawnictwo: Onepress Data wydania: 2016-05-31