Czy jest lepszy czas na rozszerzenie horyzontów i uzupełnienie domowej biblioteczki niż Black Friday? W świecie technologii, gdzie wiedza szybko się dezaktualizuje, każda okazja do zdobycia nowych książek jest na wagę złota.

Dla programistów, pasjonatów kodowania i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z IT, Black Friday w Helion.pl to nie tylko czas wyjątkowych okazji cenowych, ale przede wszystkim szansa na zdobycie wiedzy, która otwiera nowe drzwi w świecie technologii.

 

W tym roku, specjalnie dla Ciebie, przygotowaliśmy zestawienie TOP 10 książek, które każdy programista powinien mieć na swojej półce. Od podstaw języków programowania po zaawansowane techniki czy narzędzia.

 

Nasza lista jest przewodnikiem po najlepszych publikacjach, które wzbogacą Twoją technologiczną bibliotekę. Sprawdź 👇

 

 

Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty

 

Okładka - Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty  - Robert C. Martin

(druk)

51.35 zł 79.00 zł (-35%)

(47,40 zł najniższa cena z 30 dni)

To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce poznać techniki rzetelnego i efektywnego programowania. Dzięki lekturze zyskasz dogłębną wiedzę na temat tworzenia wysokiej jakości kodu, co przyczyni się do zwiększenia efektywności i jakości Twoich projektów programistycznych. Poprawisz czytelność i strukturę Twojego kodu, co ułatwi współpracę w zespole i zwiększy Twoją wartość jako programisty. Zdobędziesz kompetencje w tworzeniu bardziej niezawodnego i łatwiejszego w utrzymaniu kodu, a to kluczowe w dzisiejszym programowaniu. Zdobędziesz także umiejętność optymalizacji i refaktoryzacji istniejącego kodu. To, z kolei, ułatwi Ci rozwiązywanie problemów programistycznych. Absolutny must have!

 

Inżynieria oprogramowania w praktyce. Od wymagań do kodu z językiem UML

 

Okładka - Inżynieria oprogramowania w praktyce. Od wymagań do kodu z językiem UML - Michał Śmiałek, Kamil Rybiński

(druk)

51.35 zł 79.00 zł (-35%)

(47,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ta książka zapewnia wszechstronną wiedzę na temat całego procesu tworzenia oprogramowania, dzięki czemu będziesz lepiej zarządzał projektami IT. A jesli jesteś początkującym programistą lub osobą niezwiązaną bezpośrednio z programowaniem, lektura ułatwi Ci zrozumienie złożonych zagadnień, co sprzyja współpracy w zespole. Publikacja jest idealna nie tylko dla programistów, ale także dla menedżerów projektów, analityków oraz innych profesjonalistów IT. Uczy, jak efektywnie współpracować z klientami i dostosowywać projekty do ich potrzeb, co zwiększa szanse na sukces komercyjny produktów.

 

Programowanie funkcyjne w Pythonie. Jak pisać zwięzły, wydajny i ekspresywny kod. Wydanie III

 

Okładka - Programowanie funkcyjne w Pythonie. Jak pisać zwięzły, wydajny i ekspresywny kod. Wydanie III - Steven F. Lott

(druk)

57.84 zł 89.00 zł (-35%)

(53,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Publikacja nauczy Cię efektywniej wykorzystywać Pythona, podnosząc jakość i wydajność Twojego kodu! Po lekturze dostosujesz echniki funkcyjne do konkretnych problemów. Książka dostarcza praktycznej wiedzy o dostępnych zasobach, umożliwiając efektywniejsze wykorzystanie języka i szybsze osiąganie zamierzonych celów. Pomaga w pisaniu bardziej zwięzłego i czytelnego kodu, co jest kluczowe dla skutecznej pracy w zespole i łatwiejszego utrzymania projektów. Lektura rozszerzy Twoje horyzonty programistyczne, umożliwiając Ci eksplorowanie nowych, zaawansowanych technik programowania. Uwaga! W ksiązce znajdziesz także praktyczne zastosowanie teorii w realnych problemach programistycznych, co jest szczególnie cenne w pracy z dużymi zbiorami danych.

 

C# 11 i .NET 7 dla programistów aplikacji wieloplatformowych. Twórz aplikacje, witryny WWW oraz serwisy sieciowe za pomocą ASP.NET Core 7, Blazor i EF Core 7. Wydanie VII

 

Okładka - C# 11 i .NET 7 dla programistów aplikacji wieloplatformowych. Twórz aplikacje, witryny WWW oraz serwisy sieciowe za pomocą ASP.NET Core 7, Blazor i EF Core 7. Wydanie VII - Mark J. Price

(druk)

116.35 zł 179.00 zł (-35%)

(107,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Najnowsza wiedza i praktyczne porady zawarte w tej publikacji, pozwalają na szybkie opanowanie aktualnych trendów i technologii w programowaniu C#. Książka pozwoli Ci rozszerzyć kompetencje w kluczowych aspektach programowania, co jest niezbędne w tworzeniu zaawansowanych aplikacji. Wzmocni Twoją wiedzę techniczną i praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania wydajnością i danymi. Wszystkie przedstawione techniki bezpośrednio zastosujesz do tworzenia nowoczesnych, wieloplatformowych aplikacji i witryn internetowych.

 

C++. Zadania zaawansowane

 

Okładka - C++. Zadania zaawansowane - Tomasz Jaśniewski

(druk)

41.40 zł 69.00 zł (-40%)

(41,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Dziś umiejętność programowania w C++ otwiera drzwi do kariery w różnych dziedzinach IT. Zdarze się jednak, żę dla początkującego programisty C++, możę on stanowić wyzwanie i wywoływać pytania, jak się uczyć, aby robić postępy. Cóż, nie ma lepszej metody niż nauka poprzez praktykę! W tej książce znajdziesz zbiór 100 zadań, skonstruowanych tak, by stopniowo zwiększać potrzebę stosowania coraz bardziej zaawansowanych elementów języka. Natomiast wcześniejsze zadania są rozwiązywane takimi zasobami języka, jakie odpowiadają procesowi uczenia. Autor podzielił się także licznymi ciekawostkami, sugestiami i uwagami skłaniającymi do przemyśleń i pogłębiania wiedzy o programowaniu.

 

Flutter. Podstawy

 

Okładka - Flutter. Podstawy - Krzysztof Baranowski

(druk)

44.85 zł 69.00 zł (-35%)

(41,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ta lektura to dealne wprowadzenie do świata programowania aplikacji mobilnych, umożliwiające szybkie zdobycie praktycznych umiejętności. Jest to naprawdę przystępny przewodnik, który pozwoli Ci napisać własną aplikację. Potem będziesz mógł ją wydać w sklepie Google Play czy App Store. Na początek jednak przygotujesz cztery aplikacje o różnym stopniu komplikacji - od demo po apkę służącą do rozliczania czasu spędzonego na danym zadaniu. To pozwoli Ci poznać pełnię możliwości frameworka. A jeśli poświęcisz Flutterowi trochę więcej czasu, z czasem stworzysz także aplikację internetową.

 

Java. Przewodnik doświadczonego programisty. Wydanie III

 

Okładka - Java. Przewodnik doświadczonego programisty. Wydanie III - Cay S. Horstmann

(druk)

57.84 zł 89.00 zł (-35%)

(53,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Przewodnik rozszerzy Twój zakres umiejętności programistycznych, umożliwiając tworzenie bardziej zaawansowanego i efektywnego kodu. Umożliwi Ci także tworzenie wydajniejszych aplikacji, co jest szczególnie ważne w środowiskach wielowątkowych i rozproszonych. Ksiązka została zorganizowana tak aby zaoszczędzedzić Ci czasu i zwiększyć efektywność nauki, a zawarte w niej praktyczne przykłady pomogą w implementacji najnowszych funkcji Javy. To zaś przełoży się na lepsze zrozumienie i szybsze wdrażanie nowych technik w projektach. Podręcznik zapewni Ci także wiedzę związaną z aktualną wersją Javy, a to pozwoli Ci utrzymać konkurencyjności na rynku pracy.

 

Django 4. Praktyczne tworzenie aplikacji sieciowych. Wydanie IV

 

Okładka - Django 4. Praktyczne tworzenie aplikacji sieciowych. Wydanie IV - Antonio Melé

(druk)

83.85 zł 129.00 zł (-35%)

(77,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Chcesz wycisnąć z Django jak najwięcej? Do tego programujesz w Pythonie i znasz przynajmniej w stopniu podstawowym HTML i JavaScript? jesli tak, to ta propozycja jest dla Ciebie. Podręcznik pomoże Ci opanować kluczowe umiejętności związane z obsługą tego frameworka. Znajdziesz w nim techniki tworzenia kilku różnorodnych projektów, opisano przy tym krok po kroku wszystkie istotne etapy procesu rozwijania i wdrażania aplikacji bloga, serwisu społecznościowego czy aplikacji e-commerce. Lektura przygotuje Cię do tego, co najistotniejsze podczas pracy z Django: budowania od podstaw poprawnie działających aplikacji.

 

Analityk danych. Przewodnik po data science, statystyce i uczeniu maszynowym

 

Okładka - Analityk danych. Przewodnik po data science, statystyce i uczeniu maszynowym - Alex J. Gutman, Jordan Goldmeier

(druk)

44.85 zł 69.00 zł (-35%)

(41,40 zł najniższa cena z 30 dni)

Ten przewodnik zapewni Ci kompleksowe wprowadzenie do świata data science! Podczas lektury poznasz istotne aspekty pracy w dziedzinie danych, począwszy od charakterystyki osób w branży, poprzez szczegółową analizę danych, aż po matematyczne podstawy algorytmów czy uczenia maszynowego. Nauczysz się podchodzić do danych i wyników analiz z krytycznym okiem, a także efektywnie komunikować swoje wnioski. W skrócie: nabędziesz głębsze i bardziej profesjonalne zrozumienie danych oraz wyzwań z nimi związanych.

 

Algorytmy. Ilustrowany przewodnik

 

Okładka - Algorytmy. Ilustrowany przewodnik - Aditya Bhargava

(druk)

43.55 zł 67.00 zł (-35%)

(40,20 zł najniższa cena z 30 dni)

Jest to przystępny i interesujący podręcznik, który pozwoli Ci szybko opanować kluczowe koncepcje i z łatwością zrozumieć, jak algorytmy są wykorzystywane do rozwiązywania problemów w programowaniu. Znajdziesz tu analizę mocnych i słabych stron najważniejszych algorytmów, a także pomocne schematy i fragmenty kodu w Pythonie. Książka ta jest szczególnie przydatna dla samouków, inżynierów oraz każdego, kto chce zgłębić wiedzę na temat algorytmów.

 

Jak widzisz, świat programowania jest pełen fascynujących tematów i nieustannie rozwijających się technologii. Książki, które zaproponowaliśmy w naszym TOP 10, to tylko wierzchołek góry lodowej wiedzy, którą można zgłębić, podążając ścieżką IT. Mamy nadzieję, że ten Black Friday w Helion.pl będzie dla Ciebie nie tylko okazją do zakupów, ale przede wszystkim inspiracją do dalszego rozwoju i poszerzania horyzontów. Pamiętaj, że każda przeczytana książka to kolejny krok na tej niezwykłej, pełnej wyzwań podróży, jaką jest programowanie.

 

A jeśli potrzebujesz wiekszej dawki wiedzy, to zajrzyj do naszej promocji z okazji Black Week i zgarnij drugi tytuł GRATIS 👇

 

 

Życzymy Ci wielu satysfakcjonujących odkryć i niezapomnianych doświadczeń w świecie kodowania :)