ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Za, a nawet przeciw. Zagadka Lecha Wałęsy (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Piotr Semka
Wydawnictwo:
Wydawnictwo M
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
364
3w1 w pakiecie:
     PDF
     ePub
     Mobi
Dzieje Lecha Wałęsy to opowieść o człowieku z tajemnicą
Piotr Semka
  • Poznaj biografię najsłynniejszego elektryka świata!
  • Blaski i cienia życia człowieka, który zmienił bieg historii!
  • Złożona historia życia Lecha Wałęsy - tego, który musiał….

Książka ZA, A NAWET PRZECIW napisana przez Piotra Semkę jest biografią obejmującą okres od sierpnia 1980 r. aż do czasu politycznej emerytury byłego Prezydenta RP.

Przedstawiony życiorys Wałęsy nie stanowi syntezy historycznej lat 1980-2013, choć siłą rzeczy, ukazuje ważny rozdział historii Polski. Tekst jest próbą odtworzenia politycznych wyborów lidera Solidarności. Ukazuje szanse i polityczne perspektywy ówczesnej Polski, a także błędy i zaniechania bardziej niż drobiazgowe monografie dziejów III RP.

ZA, A NAWET PRZECIW to pierwsza krytyczna biografia, obejmująca okres od sierpnia 1980 r, aż do okresu politycznej emerytury Lecha Wałęsy.

Jest próbą odpowiedzi na pytania: przed czym uciekał w swoim życiu najsłynniejszy polski elektryk? jak tajemnice przeszłości rzuciły cień na jego polityczną karierę?

Piotr Semka dokonuje rozrachunku z mitem Wałęsy ,opowiada o swoich spotkaniach z liderem Solidarności, wyraża subiektywne opinie .

Książka ukazuje koloryt tamtych czasów, w tym karnawału solidarności, a także późniejszego okresu, aż do prezydentury i wykorzystania Wałęsy do walki z ideą IV RP.

Szczególną troską autora jest dotarcie do młodego czytelnika, który nie doświadczył historii tamtych lat i staje przed dylematem dotyczącym właściwej oceny bohatera biografii.

Autor zestawia argumenty zwolenników i przeciwników kultu Wałęsy, zwracając uwagę na konieczność rzetelnego odniesienia się do kontrowersyjnych faktów z jego lat młodzieńczych i życia przed sierpniem 1980 r.

Piotr Semka ukazuje osobowość byłego Prezydenta, pełną sprzeczności, skomplikowaną, tajemniczą.

Mocną stroną oddawanej do rąk czytelnika książki jest rzetelność, bogactwo prezentowanych faktów i form przekazu, barwny, pełen publicystycznej swady język.
0 Piotr Semka

Zamknij

Wybierz metodę płatności