ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Sztuka infiltracji

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autorzy:
Kevin Mitnick, William L. Simon
Sztuka infiltracji Kevin Mitnick, William L. Simon - okładka książki

Sztuka infiltracji Kevin Mitnick, William L. Simon - okładka książki

Sztuka infiltracji Kevin Mitnick, William L. Simon - okładka audiobooka MP3

Sztuka infiltracji Kevin Mitnick, William L. Simon - okładka audiobooks CD

Ocena:
4.8/6  Opinie: 11
Stron:
304
Druk:
oprawa miękka

... czyli jak włamywać się do sieci komputerowych

Kevin Mitnick to najsłynniejszy haker XX wieku, człowiek-legenda, dla wielu -- absolutny guru hakerstwa. Dzięki swoim hakerskim wyczynom pozostawał w konflikcie z prawem od siedemnastego roku życia. Niemal połowę swojego dorosłego życia spędził albo w więzieniu, albo jako uciekinier kryjący się przed wymiarem sprawiedliwości. Jego włamanie do komputera NORAD zainspirowało scenariusz znanego filmu Gry wojenne. Po wyjściu na wolność w 2000 roku został doradcą w sprawach zabezpieczeń komputerowych, pomagając nie tylko firmom, ale także rządom w budowaniu skutecznej ochrony przed atakami z sieci.

Jego pierwsza książka "Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła" (Helion, 2003), w której opisał wyrafinowane sposoby wywierania wpływu na ludzi, stała się międzynarodowym bestsellerem, a przyjazd autora do Polski w ramach jej promocji -- niekwestionowaną sensacją.

W swoim najnowszym dziele, "Sztuka infiltracji", Mitnick ze szczegółami opisuje przypadki najbardziej spektakularnych i rzeczywistych włamań do sieci komputerowych -- jak do nich doszło, jak należało się przed nimi zabezpieczyć. Każdy z nich mógłby stanowić scenariusz emocjonującego filmu sensacyjnego.

Opisuje sposoby łamania zabezpieczeń automatów w kasynach gier, sieci komputerowych, systemów bankowych, systemów obsługujących wielkie firmy i koncerny prasowe. Opisuje włamania do komputerów wojskowych i agencji federalnych.

Mitnick pisze też o "Robin Hoodach" hakerstwa -- włamywaczach, którzy wykrywają luki w zabezpieczeniach po to, by infomować o nich użytkowników i właścicieli infiltrowanych sieci. Podaje recepty na budowanie skutecznej ochrony przed atakami z Internetu.

0 Kevin Mitnick, William L. Simon

Zamknij

Wybierz metodę płatności