ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Sklep rzeczy zapomnianych Vintage (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Susan Gloss
Wydawnictwo:
Marginesy
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
355
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi
W czym tkwi istota kobiecej przyjaźni?
Może w umiejętności słuchania i współodczuwania?

Violet, właścicielka sklepu z używanymi rzeczami Vintage, potrafi słuchać. Historii o rzeczach. I historii o ludziach. Jej klientki często odkrywają więc przed nią swoje tajemnice, choć na pozór mówią tylko o przedmiotach. Porządkując szafy porządkują swoje życie. I wspomnienia.

Swoją historię ma wszak plamka na sari, w którym wychowana w tradycyjnej hinduskiej rodzinie Amithi wyruszyła do Ameryki u boku poślubionego w Indiach męża. I jej rubinowe kolczyki, przechodzące od pokoleń z matki na córkę, w których Jayana, córka Amithi, nie chce wziąć tradycyjnego ślubu. I oddana do butiku sukienka, z którą wiąże się dramat zerwanych zaręczyn April. Kostiumy teatralne Lane i historia wyboru między nowojorską sceną teatralną a dużą rodziną. I kapelusz babci Violet (nie na sprzedaż!)

W sklepie rzeczy zapomnianych Vintage nie ma rzeczy bez historii, a losy wielu ich byłych i przyszłych właścicielek (i właścicieli!) niekiedy zaskakująco się ze sobą splatają. Przyjaźń nie zna bowiem barier wieku, rasy, pochodzenia. Daje moc, pomaga wyjść bezpiecznie z najtrudniejszych życiowych zakrętów.
A miłość? Potrafi wybaczać. Ale też zmusza do trudnych wyborów.

Jednak żeby naprawdę się zaprzyjaźnić, trzeba umieć się otworzyć, a to najtrudniej przychodzi samej Violet. Czy jej sklep pełen niecodziennych rzeczy przetrwa?

***

Vintage to czarująca opowieść o szukaniu nowego życia, o miłości i nadziei, które możemy znaleźć nawet wtedy, gdy się już tego nie spodziewamy. O możliwościach, które w nas tkwią, a które pomagają nam w sobie odkryć oddane nam przyjaciółki.

Cudowna historia stanowiąca kwintesencję prawdziwej kobiecej przyjaźni Stephanie Evanovich, New York Times

***

SUSAN GLOSS jest absolwentką Uniwersetu Notre Dame i Wydziału Prawa Uniwersytetu Wisconsin. Kiedy nie pisze powieści, pracuje jako adwokat, prowadzi blog GlossingOverIt.com albo poluje na wyjątkowe stare przedmioty prawdziwe skarby do prowadzonego przez nią na Etsy internetowego sklepu Cleverly Curated. Mieszka wraz z rodziną w Madison w stanie Wisconsin.
0 Susan Gloss

Zamknij

Wybierz metodę płatności