ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Rok uciekiniera 365. Styczeń (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Gabrielle Lord
Okładka książki/ebooka Rok uciekiniera 365. Styczeń

Okładka książki Rok uciekiniera 365. Styczeń

Okładka książki Rok uciekiniera 365. Styczeń

Okładka książki Rok uciekiniera 365. Styczeń

Wydawnictwo:
Inpingo
Ocena:
6.0/6  Opinie: 1
Stron:
203
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

Sensacyjna opowieść młodzieżowa  o zmowie, śmiertelnym zagrożeniu, ucieczce, zdradzie, opresjach, nieoczekiwanej pomocy oraz zaskakującym epilogu autorstwa światowej sławy  australijskiej  pisarki zwanej Królową Kryminału  Gabrielle Lord.

„W Sylwestra, chory, ledwo trzymający się na nogach człowiek dopada Calla Ormonda na ulicy, ostrzegając go przed śmiertelnym niebezpieczeństwem… Zabili twojego ojca. Zabiją ciebie. Musisz przetrwać najbliższe 365 dni!”

Tak zaczyna się fascynująca, „wybuchowa seria”,  utrzymująca czytelnika w napięciu przez 365 dni roku. Każda część serii opatrzona jest  podtytułem stanowiącym nazwę kolejnych miesięcy .

Piętnastoletni bohater musi zmagać się zarówno ze światem przestępczym jak i z policją na swej szaleńczej drodze do ujawnienia prawdy. Od pierwszej do ostatniej strony autorka z niezwykłą  wirtuozerią  dozuje napięcie, uzmysławiając czytelnikowi, że każda sekunda życia Cala może być tą ostatnią.

Autorka Gabrielle Lord nie jest nowicjuszką w dziedzinie powieści sensacyjnej.
W Australii uznawana jest za Pierwszą Damę powieści kryminalnej.
Urodzona w Sydney 26 lutego 1946 roku studiowała literaturę wiktoriańską na Uniwersytecie New England w Armidale. Początkowo pracowała jako nauczycielka i  wysoka urzędniczka w biurze zatrudnienia, potem imała się rożnych zawodów, od sprzedawcy, pracownika ochrony, po ogrodnika.

Pierwsze dwie powieści zakończyły żywot, jako nawóz do hodowli pomidorów. Dopiero trzeci manuskrypt, Fortress stal się międzynarodowym bestsellerem. Książka ta podobnie jak Whipping boy doczekała się nawet adaptacji filmowej. Od tego momentu życie autorki zmieniło się diametralnie. Plastyczność i autentyczność opisów w swoich książkach zawdzięcza skrupulatnemu przygotowaniu do tematu i  współpracy  ze specjalistami medycyny sądowej, biurami policyjnymi oraz studiom  anatomii na Uniwersytecie w Sydney.

W 2009 rozpoczęła pisanie 12 tomowej powieści sensacyjnej dla młodzieży  Rok uciekiniera 365 (oryg.Conspiracy 365),  która ujrzała światło dzienne w styczniu 2010 roku a jej uwieńczeniem, była adaptacja telewizyjna emitowana przez FAMILY MOVIE CHANNEL W 2012 roku. Ta fantastyczna 12 tomowa powieść sensacyjna trafiła już do setek tysięcy czytelników w wielu krajach Europy, Azji, Ameryki i Australii.

Nowatorska narracja plastyczność opisów oraz intrygująca fabuła  sprawiły , że rzesze nastolatków wyczekują z niecierpliwością ukazania się kolejnego tomu. Dzięki takim zabiegom  i niezwykłej dynamice opisywanych  wydarzeń  dzieło to  nazywane jest Harry Potterem nowej generacji.

Nie przypadkiem też, wydawnictwo ARTVITAE pragnęło by tłumaczenia podjął się Pan   Andrzej Polkowski ,  autor przekładu  legendarnej  już serii Joanne Rowling  i klasycznego Tolkiena. Plan udał się …prawie w pełni , do przekładu udało się nakłonić wnuka Pana Polkowskiego,  Jakuba.
Mamy nadzieję , że seria   Rok uciekiniera 365  przypadnie do gustu młodej generacji czytelników i będzie równie chętnie czytana.

0 Gabrielle Lord

Zamknij

Wybierz metodę płatności