ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Pieśń kolibra (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Ana Veloso
Okładka książki/ebooka Pieśń kolibra

Okładka książki Pieśń kolibra

Okładka książki Pieśń kolibra

Okładka książki Pieśń kolibra

Wydawnictwo:
Świat Książki
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
368
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

Romans obyczajowy z akcją w osiemnastowiecznej Brazylii

Młoda niewolnica walczy o wolność i godne życie, a także poznaje, czym jest miłość

Brazylia, XVIII wiek. Para młodych niewolników, Lua i Ze, ucieka z plantacji trzciny cukrowej i osiada w głębi dżungli, gdzie Ze chce stworzyć osadę dla zbiegów z okolicznych plantacji. Lua, niewolnica domowa, jednak nie potrafi żyć w skrajnie prymitywnych warunkach i wraca do Sao Fidelio. Ze rusza za nią. Ratuje ją z rąk pana, usiłującego zniewolić dziewczynę. Po tym wydarzeniu młodzi muszą zniknąć bez śladu.

Przetrwać w kryjówce nad brzegiem oceanu pomaga im dawna panienka Lui oraz stara niewolnica Kasinda, której dramatyczne życie Lua spisała na jej życzenie. Kasinda chce wykupić z niewoli tę parę. Co pozwala ubogiej staruszce planować taki krok?  W jaki sposób młodzi zyskają szansę na wolność?

Ana Veloso, dziennikarka i pisarka, przez wiele lat mieszkała w Rio de Janeiro. Już jej pierwsza powieść, Zapach kwiatów kawy, okazała się wielkim sukcesem. Następnie powstały m.in.: Bądź zdrowa, Lizbono, Dziewczyna znad Rio Paraiso, Woal, które również w Polsce cieszyły się dużym powodzeniem u czytelników.

0 Ana Veloso

Zamknij

Wybierz metodę płatności