Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek. Tom 1: Miłość (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Jonas Gardell
Wydawnictwo:
WAB
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
199
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

Pierwszy tom bestsellerowej trylogii Jonasa Gardella określanej w Szwecji mianem gejowskiej Love Story, wielka powieść o epidemii AIDS porównywana do Aniołów w Ameryce Tony'ego Kushnera.

Doskonały portret Szwecji lat 80. oraz przejmujący opis początków walki o równouprawnienie osób LGBT.

Pochodzący z małej miejscowości Rasmus przyjeżdża do Sztokholmu pod pretekstem rozpoczęcia studiów, ale w rzeczywistości chce odkryć swoją seksualność. Jego zastępczą rodziną w wielkim mieście staje się barwna grupa homoseksualnych przyjaciół. Któregoś dnia Rasmus spotyka Benjamina, pochodzącego z ortodoksyjnie religijnej rodziny świadków Jehowy. Tymczasem do Szwecji dociera epidemia AIDS...

Serial na podstawie trylogii zebrał doskonałe recenzje w Szwecji i w Wielkiej Brytanii oraz zdobył nagrodę publiczności na festiwalu Series Mania w Paryżu (pokonał Grę o tron i House of Cards).

Wielkie dzieło - Jan Guillou

To pieśń żałobna, przypomnienie, rozrachunek, zadośćuczynienie, wyznanie miłości, a także ważny przyczynek do dokumentacji naszej historii, w tej książce jest wszystko - "Svenska Dagbladet"

Czuję, że Gardell wpisał się w historię współczesnej literatury szwedzkiej - Jens Liljestrand, "Dagens Nyheter"

Jonas Gardell - szwedzki pisarz, scenarzysta i komik. Żyje w związku z pisarzem Markiem Levengoodem, z którym ma dwójkę dzieci przez matkę surogatkę.

0 Jonas Gardell

Zamknij

Wybierz metodę płatności