ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Niech będzie nam wybaczone (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
A.M. Homes
Okładka książki/ebooka Niech będzie nam wybaczone

Okładka książki Niech będzie nam wybaczone

Okładka książki Niech będzie nam wybaczone

Okładka książki Niech będzie nam wybaczone

Wydawnictwo:
Świat Książki
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
688
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

Laureatka Women's Prize for Fiction 2013

Tragikomiczny obraz życia rodzinnego w XXI wieku pełen mrocznego humoru, szalonych zwrotów akcji i zapadających w pamięć postaci

Harold Silver przez całe życie obserwował odnoszącego sukcesy młodszego brata Georgea, który ma atrakcyjną żonę, dwoje dzieci i piękny dom na przedmieściach Nowego Jorku. Gdy morderczy instynkt popycha George'a do szokującego aktu przemocy, życie całej rodziny przewraca się do góry nogami.

 Powieść zaczyna się mocnym uderzeniem, a potem się rozpędza. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz czytałem prozę z tak intensywną narracją. Zdumiewająca.

Salman Rushdie

Najbardziej złożona, zabawna, gorzka powieść Homes; najświetniejsza z dotychczas przez nią napisanych.

Chicago Tribune

Od lat nie czytałam powieści równie zręcznie łączącej dramatyzm z humorem... Homes analizuje to, co czyni współczesną Amerykę piękną i straszną, udowadniając, że jest jedną z najbardziej inteligentnych i najważniejszych obserwatorek kultury w naszym kraju.

Salon

A.M. Homes jest od dawna jedną z naszych najważniejszych i najoryginalniejszych autorek. Niech będzie nam wybaczone to jak dotąd jej najbardziej ambitna i najbardziej przystępna powieść; seks i przemoc zaburzają ustalony rytm życia na przedmieściach w sposób, który przywodzi na myśl Świat według Garpa, ale książka jest absolutnie oryginalnym dziełem wyobraźni autorki.

Jay McInerney

Pokręcona historia Kaina i Abla oraz wnikliwy opis życia we współczesnej Ameryce.

Newyorker.com

Narracyjny majstersztyk; Homes odmalowuje mroczną stronę amerykańskiej psyche lepiej niż którykolwiek autor od czasów Johna Updike'a.

Michael Schaub, NPR.org

Zaczęłam czytać A.M. Homes dwadzieścia lat temu. Z taką pisarką dziką i zabawną, kwestionującą i prawdziwą warto wyruszyć w podróż zwaną życiem.

Jeanette Winterson

Czuła i przezabawna. Przedmieścia Homes są gotyckie, pełne przemocy i żądzy. Jedna z dziwniejszych, cudowniejszych podróży w literaturze ostatnich lat.

John Freeman, The Cleveland Plain Dealer

A.M. Homes jest społeczną podpalaczką. Podkłada ogień pod serca i umysły czytelników. Jej zabawna, absurdalna proza graniczy z fantazjowaniem, zarazem dotykając strefy mroku. To satyryczna powieść o odkupieniu win i bliskości między ludźmi, którzy początkowo wydają się typową amerykańską rodziną.

Melissa Chadburn, tinhouse.com

A gdyby ten, co spisał historię Hioba, miał poczucie humoru? Nixon jest przedmiotem rozważań. Ktoś jest dawcą organów. Ktoś inny stara się, by wyrosło mu serce. Uwodzicielska powieść A.M. Homes przypomina pole minowe.

John Sayles

A.M. Homes autorka pięciu powieści, autobiograficznej książki Córka kochanki i dwóch zbiorów opowiadań. Na podstawie jednego z nich The Safety of Objects powstał film z Glenn Close w roli głównej. Homes jest redaktorką Vanity Fair" i wykładowczynią na Princeton University. Opowiadania i eseje publikuje m.in. w New Yorkerze" i New York Timesie" . Jej książki przełożono na dwadzieścia dwa języki. Za swoją najnowszą powieść Niech będzie nam wybaczone, która wkrótce ukaże się nakładem Wydawnictwa Świat Książki, otrzymała w 2013 r. Women's Prize for Fiction, pokonując m.in. Hilary Mantel, Barbarę Kingsolver, Kate Atkinson i Zadie Smith.

0 A.M. Homes

Zamknij

Wybierz metodę płatności