ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Horatio Hornblower. (#1). Szczęśliwy powrót (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
C. S. Forester
Okładka książki/ebooka Horatio Hornblower. (#1). Szczęśliwy powrót

Okładka książki Horatio Hornblower. (#1). Szczęśliwy powrót

Okładka książki Horatio Hornblower. (#1). Szczęśliwy powrót

Okładka książki Horatio Hornblower. (#1). Szczęśliwy powrót

Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
314
2w1 w pakiecie:
     ePub
     Mobi

Rok 1808. Wojska napoleońskie zalewają Europę. Na morzach trwa zażarta wojna pomiędzy sprzymierzoną flotą Francji i Hiszpanii a marynarką Wielkiej Brytanii. Młody ambitny dowódca angielskiej fregaty, Horatio Hornblower, zostaje wysłany na drugą stronę globu, by dokonał morskiej blokady hiszpańskich posiadłości w Ameryce Środkowej i wsparł lokalne siły walczące z Hiszpanami. Jego "Lydia", mała, trzydziestosześciodziałowa fregata, musi przeciwstawić się okrętowi liniowemu "Natvidad" o sześćdziesięciu działach, opanowanemu przez rebeliantów. Będzie to dla Hornblowera ciężka próba– zdany na własne siły, musi nie tylko pokonać groźnego i nieprzewidywalnego przeciwnika, lecz także własne słabości. Nagrodą za zwycięstwo będą bogate łupy dla załogi i awans, spokój ducha oraz uratowany honor dla kapitana Hornblowera.

Doskonale oddane realia wojny morskiej z przełomu XVIII i XIX wieku, opisy egzotycznych krain, wyraziście zarysowane postacie, wartka akcja, a przede wszystkim charyzmatyczny główny bohater sprawiają, że od tej powieści trudno się oderwać.

Szczęśliwy powrót to pierwsza pozycja jedenastoczęściowej serii opowiadającej o przygodach kapitana Horatio Hornblowera. Jego losy śledzili czytelnicy na całym świecie, a kilka z tomów doczekało się ekranizacji.

*  *  *

"Polecam Forestera wszystkim znajomym, którzy umieją czytać."

Ernest Hemingway

"Znajduję Hornblowera godnym uwielbienia."

Winston Churchill

C. S. Forester (1899 - 1966) jest autorem kilkunastu powieści morskich i wojennych, w tym Afrykańskiej królowej, Generała, Ostatnich dni Bismarcka i Marynarza Dodda. Największą sławę przyniosły mu jednak powieści o Horatio Hornblowerze, genialnym oficerze brytyjskiej marynarki wojennej w okresie wojen napoleońskich. Wyczyny Hornblowera są opisane w cyklu jedenastu słynnych powieści historycznych. Przez wiele lat Hornblower był jednym z najbardziej lubianych bohaterów w literaturze angielskiej, a dorównać mógł mu jedynie Sherlock Holmes.

0 C. S. Forester

Zamknij

Wybierz metodę płatności